Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

I w tym może być problem, bo jeżeli nie mylę się to do Ciebie może dochodzić sygnał tylko z określonych kanałów. Musiałbyś podpytać osób odpowiedzialny za antenę zbiorczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy antenach zbiorczych mogą być problemy. Mogą być ustawione na konkretne kanały (1 antena - 1 częstotliwość). Jeśli nie masz daleko do nadajnika to dokup sobie jakąś małą antenę kierunkową lub pokojową.

z tego co znalazłem w necie

 

Wrocław

a) Nazwa: Wrocław/Leśnica; Adres: Wrocław, ul. Średzka 1; Kanał: 44; Moc: 3 kW; Charakterystyka: D; Polaryzacja: V.-stacja nie nadaje sygnału telewizji mobilnej.

B) Nazwa: Wrocław/Gubińska; Adres: Wrocław, ul. Gubińska 1; Kanał: 44; Moc: 3 kW; Charakterystyka: ND; Polaryzacja: V.-stacja nie nadaje sygnału telewizji mobilnej.

c) Nazwa: Wrocław/Pustków; Adres: Wrocław, Pustków; Kanał: 44; Moc: 5 kW; Charakterystyka: D; Polaryzacja: V.-stacja nie nadaje sygnału telewizji mobilnej.

d) Nazwa: Wrocław/Grunwaldzka; Adres: Wrocław, ul. Grunwaldzka 69; Kanał: 44; Moc: 5 kW; Charakterystyka: D; Polaryzacja: V.

e) Nazwa: Wrocław/Żórawina; Adres: Wrocław, Żórawina; Kanał: 44; Moc: 8 kW; Charakterystyka: D; Polaryzacja: V.

Nie wiem je jest we Wrocławiu z poszczególnymi

nadajnikami ale przy tych mocach nadajników jakość może być słaba. U mnie w Poznaniu nadajnik na moc 10kW i sygnał bardzo słaby, a nawet jego brak. A antenę mam taką

20120614200311.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

tyle że do nadajnika mam około 10 km ale niestety okna z przeciwnej strony niż nadajnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A ile mniej więcej masz kilometrów do nadajników, które nadają TV Mobilną? Jeżeli jest to kilka to zwykła pokojowa powinna wystarczyć, ale nie jakiś pręcik.

 

U mnie w Poznaniu nadajnik na moc 10kW i sygnał bardzo słaby, a nawet jego brak. A antenę mam taką

Problemem jest lokalizacja Twojej anteny. W moim przypadku okno wychodzi na północny-wschód, a nadajnik jest na południowym-zachodzie. Antena za oknem wychodzącym na północny-wschód ma problemy z odbiorem, ale gdy powieszę ją za oknem wychodzącym na południowy-zachód odbieram TV Mobilną z ponad 30 kilometrów, z nadajnika nadającego z mocą 8 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zastanawiam się nad możliwością odbioru sygnału TV mobilnej w Poznaniu z nadajnika na Karolinie (elektrociepłownia). Lokalizacja mojego mieszkania (Winogrady) jest jak na obrazku poniżej (czerwony punkt): parter 8-piętrowego bloku z oknami na wschód. Nadajnik również znajduje się na wschód od bloku, prawie w linii prostej (4,5km). Czy w takiej sytuacji mam szansę gdybym np. podwiesił antenę na płycie balkonowej sąsiada powyżej (wówczas wysokość od poziomu ziemi to ok. 4m) na poprawny odbiór sygnału?

 

Słyszałem również, że z nadajnika na elektrociepłowni w Poznaniu Polsat nie nadaje kanałów ogólnodostępnych w rozdzielczości telewizyjnej - czy to prawda? Wówczas oczywiście wszelkie kombinacje nie mają sensu.

 

I jeszcze jeden temat - czy konieczny jest dekoder Polsatu, nie wystarczy od nich specjalna karta do TV? O ile to możliwe wolałbym uniknąć dodatkowej skrzynki i pilota w pokoju.

 

Pozdrawiam,

m

 

lokalizacjaq.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie widzę obrazka (już widzę ;)), ale z takiej odległości nie powinno być problemów z odbiorem TV Mobilnej. Karolin nadaje z mocą 10 kW to nawet przy niesprzyjających warunkach typu wysokie budynki odbiór powinien mieć miejsce.

Oferta TV Mobilnej to oferta ośmiu kodowanych kanałów, więc na multipleksie telewizji mobilnej kanałów ogólnodostępnych w standardowej rozdzielczości nie ma. Od tego są trzy pierwsze multipleksy, które w Twoim przypadku nadawane są ze Śremu.

Tak, konieczny jest dekoder T-HD 1000 (jeżeli oferta ma być oglądana na telewizorze), który umożliwia odbiór kanałów kodowanych oraz ogólnodostępnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ty chcesz testować? wszystko działa. W mojej opinni oprogramowanie dekodera T-HD 1000 jest źle zrobione graficznie, wbudowana antena jest słaba, do tego kanały kodowane właczają się po 3-4 sekundach ale po za tym bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta TV mobilnej to 8 kanałów kodowanych oraz wszystkie kanały z pozostałych multipleksów. Rozumiem, że jak ustawię antenę na nadajnik TV mobilnej to będę również miał dostęp do kanałów pozostałych MUXów? Bez konieczności drugiej anteny na Śrem (na sygnał ze Śremu nie mam szans w mojej lokalizacji).

 

Jaką antenę możecie polecić do odbioru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nigdy nie będziesz wiedział czy wystarczy jedna antena. Ale jeśli ustawisz na MUX IV to będziesz wiedział czy łapie sygnał ze Śremu. U mnie na Grunwaldzie gdybym chciał mieć wszystkie kanały włącznie z MUX IV to niestety musiałbym zamontować drugą antenę.

Możesz sobie kupić taką antenę

 

http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... imum-uhf10

 

Lub podjedź na Siemiradzkiego tam ja kupiłem taką

 

20120614200311.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te anteny co kolega podał niestety nie odbiorą sygnału mobilnego MUX4, ponieważ te anteny pracują w polaryzacji H(poziomej). MUX4 jest nadawany w polaryzacji V, czyli tzw. pionowej. Należy do odbioru MUX4 zaopatrzyć się w antenę, którą możemy zamontować bokiem, czyli w polaryzacji pionowej.

 

Oczywiście że można odebrać MUX4 za pomocą zwykłej anteny w polaryzacji Poziomej(H), ale tylko w niewielkiej odległości od nadajnika i gdy ma on moc np 8-10 KW. Lepiej od razu zastosować odpowiednią antenę i nie mieć późniejszych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Z tą polaryzacją nie przesadzałbym, gdyż multipleks telewizji mobilnej odbieram z ponad 30 km, z nadajnika o mocy 8 kW, za pomocą poniższej anteny:

http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_dipol_3-21-69_dvb-t_A0315.htm

Antena jest zamontowana w polaryzacji poziomej i nie jest skierowana na TV Mobilną, gdyż jej zadaniem jest odbieranie pierwszego oraz drugiego multipleksu, ale TV Mobilną odbiera stabilnie. Oczywiście jeżeli ktoś chce odbierać za pomocą anteny przede wszystkim TV Mobilną to warto ustawić ją w polaryzacji pionowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...