Skocz do zawartości

MUX 4 (TV naziemna Polsat Box)


Burito
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Ale nie wiem na ile ten profil jest wiarygodny. Bo, że Polsat lubi nadawać dla nikogo (Polsat X, Reality itd) to wiemy, więc dlaczego nie mieliby robić tego z MUXem w DVB-T2 ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro polsat poszerza zasięg MUX 4 i wzmacnia ich moc a pozwolenie mają do końca 2023 a jest to mux płatnej tv to po przejściu na nowy system Polsat aby nie być stratnym bo koszt dzierżawy i opłat takiego muxa to kwoty ogromne no to po wygaśnieciu usługi tv mobilna ,wprowadzi nową ofertę wraz z przystosowanym do jego odbioru dekoderem ! ,i trwają aktualnie prace nad nową ofertą i sprzętem bo to musi być taki dekoder który nie tylko poradzi sobie z dvbt2 ale i rozkoduje zakodowaną zawartość tego muxa ! ,także to co dziś wyszło na tym internetowym NTC to prawda i ponoć z polsatu dzwonią już do tych co maja jeszcze ta usługę o przedłużenie bo będzie nowa oferta i sprzęt ! .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncesję można odnowić na kolejny okres, jeżeli będzie sprzęt fizycznie i faktycznie wzięli się za to, powiększą zasięg i zrobią więcej kanałów to jakiś tam sens to będzie miało, szkoda tylko że najpierw wydawali komunikaty o nie przedłużaniu umów i zamknięciu usługi bo dział PR to mają słaby. Nadal jestem zdania, że naziemne pasmo marnuje się w usługach kodowanych, ale przy większym zasięgu i większej ilości kanałów dzięki modulacji lepszej i lepszemu kodekowi hevc może mieć wpływ na zwiększenie się ilości klientów, jak to będzie w praktyce to zobaczymy.....

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać, że to nie jest 2012 rok i rozdzielczość powinna być minimum 1920x1080p50, na YouTube większość materiałów dokumentów lub reportaży itd.. są w 1920x1080 więc jeśli naziemna będzie nadal w SD większość porzuci antenę i przerzuci się do Internetu, większa oferta programowa; bogatsza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mateusz2006 napisał:

Jak wygląda jakość kanałów z MUX IV?

Oto filmy pewnego gościa.

 

 

 

 

Skoro nawet i z miniaturek na monitorze widzę rozmazany ekran, to aż wstyd sobie pomyśleć, jak to tragicznie musi wyglądać na większych ekranach :D Matko i córko, co za żenada... Osobiście gdybym zarządzał MUX 4, to wstyd byłoby mi puszczać taką jakość w eter... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę źle wrzucone na YouTube, nie wiem jak to autor zgrywa, ale wrzucając tak YouTube mu zmasakrował przez 480p i na tych filmach widać przede wszystkim efekty kompresji YouTube. Nie wygląda to tak źle na żywo. Choć faktem. Szału na żywo też nie ma.

Żeby był sens takiej wstawki, to trzeba to przechwycić może np. z HDMI i wystawić z wyjścia 1080i, czy tam p, wtedy żeby YouTube nie popsuł swoim 480p i będzie można ocenić, np. w porównaniu do ostrości OSD dekodera. Jeśli macie namiar na autora, spróbujcie mu podpowiedzieć wrzucanie w 1080, co YouTube wtedy traktuje lepiej.

Mam nagranie z dekodera, 19 minut zappingu i kręcenia się po menu, ale musiałbym za dużo ocenzurować i trochę mi się nie chce wrzucać, bo i tak zaraz YouTube zdejmie za prawa autorskie albo coś. Zrobiłem sobie na pamiątkę parę dni temu, bo dekoder pewnie za chwilę zostanie już tylko wspomnieniem ;)

 

Polsat na razie nie dzwonił do mnie z ofertą, czy coś na jakiś nowy dekoder, ale jako wieloletni abo chętnie przyjmę :]

I zanim ktoś napisze - nie będzie dekodera, odpiszę - oj, nie wiem, nie wiem, zobaczymy ;) Dzięki pomocy super kolegi z forum @DanielK (dzięki ;) ) zajrzałem w strumień TV Mobilnej tej przełączonej do DVB-T2, a tam niespodzianka, nowy, jeszcze nigdy nieużywany CAID Irdeto 0x06A2, EMM-y lecą jak szalone ;) Jeśli robią to tylko dla sportu, to jest to drogi sport. Zobaczymy co kombinują, ale na pewno można stwierdzić, że nawet jeśli coś, to priorytet tego projektu jest niski, bo brak informacji co się wydarzy, słaba komunikacja dot. przyszłości mimo koncesji - to są niezaprzeczalne fakty, z którymi trudno dyskutować ;)

  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2022 o 11:34, Mateusz2006 napisał:

Na telewizorze Manta brak ID nawet na Wydarzeniach 24 i stacjach radiowych.

Z kolei na telewizorze Skymaster i Lin jest ID na kanałach TV np TELE 5 a nastacjach radiowych już nie.

Ciekawe czy Polsat wyda moduł?

jak jeszcze miałem na swoim telewizorze naziemną a nie Orange TV to ID normalnie były, u rodziców są. Telewizory od LG. Na tunerze Opticum Red Nytro Box też są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jednak plotki o nowej ofercie tv mobilnej. Wczoraj rozmawiałem z Konsultantem który zadzwonił w sprawie dotychczasowej umowy na tv mobilną. Pytał czy dotarła korespondencja i czy wybrałem już nową ofertę sat lub przez internet. Na temat ewentualnej, nowej oferty mobilnej nic mu nie wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...