Jump to content
Marek1991

Novela TV i Water Planet

Recommended Posts

Novela.tv Nowy projekt od Polcast Television . Najprawdopodobniej (?) to nowa stacja od wymienionego wcześniej operatora za CSBTV ( świadczy o tym osobna strona http://www.novela.tvoraz osobny profil na FB )
Stacja ma prezentować Seriale z Ameryki Łacińskiej . Więcej informacji można wywnioskować z ich tablicy na profilu FB :

http://www.facebook.com/novela.tv

Jeżeli to prawda, to kanał może nadawać na koncesji CSB TV. Po prostu na ekranie będzie widoczne logo CSB TV, oraz nowego kanału. Na tej samej zasadzie nadawała Promocja TV. Ja jednak uważam, że to będzie zwykły blok na Polonii 1, czego najlepszym dowodem jest program TV na stronie Novela.tv.

Kto wie, co to będzie...

Jeśli był by to osobny kanał z telenowelami, to same klasyki by się w nim znalazły, bo P1 posiada garstkę nowych telenoweli.

Polonia1 teraz klasyfikuje Novela.tv na facebooku jako "program telewizyjny", a nie "kanał telewizyjny" więc to jasno daje do zrozumienia, że to nie będzie żadna telewizja.

http://mediaboss.pl/article.php?id=132 - jak donosi Mediaboss.pl, znane są nazwy 2 z 3 nowych kanałów Polcastu, a mianowicie Novela TV i Water Planet. Pierwszy to będzie zapewne, jak słusznie zauważyła redakcja Mediaboss, kanał z telenowelami. Ale co to jest ten drugi kanał - ekologiczny czy dokumentalny ? Ciekawi mnie też pojawienie się tych stacji nie będzie oznaczać likwidacji lub zmian w Polonii 1. Jak widać te projekty rodzą wiele pytań - spróbujmy na nie odpowiedzieć w tym temacie. Zapraszam do rozmowy :)

ten "Water Planet" to jak widać przyrodniczy kanał. Szkoda że oba kanały na licencji włoskiej bo tak mogliby się starać o miejsce na MUX1 DVb-T w konkursie KRRiTV :-(

@Poland, nie ciesz się. I tak pewnie te kanały będą kodowane. Ciekawe tylko, czy platformy będą tymi kanałami zainteresowane.

Guest Anonymous

Dla mnie zbedny [beep] i tyle, jesli oba kanaly beda kodowane, to daleko nie zajda.

Tego jeszcze nie wiemy czy kodowany czy nie, ale zobaczę jak zostaną uruchomione i jaką ofertę programową będą miały.

Ja obstawiam, że będą to kolejne kanały w formacie 4:3 i w zupie pełnej pikseli.

niestety kanały Polcast TV są znane z kiepskiej jakości technicznej przekazu tzn ze słabego bitrate zarówno obrazu jak i audio :-( Mają kasę na nowe stacje a na poprawienie jakości swoich czołowych stacji czyli Tele5 i Polonia1 ich nie stać to jest dziwne?

Taką mają politykę z zarządzaniem oferty programowej, my tylko możemy narzekać a oni nic z tego nie wyciągają wniosków.

Ja już na takie kanały w ogóle nie zwracam uwagi. Dla mnie to już połowa obecnych kanałów jest zbędna.

Jeżeli ktoś przez prawie 20 lat prowadzi stację telewizyjną (a nawet dwie), nie zbankrutował i jeszcze stara się utrzymać jakąś świeżość w ramówce - to trudno nazwać go amatorem. Może te kanały zaoferują coś, czego nie było na naszym rynku, choć trochę w to wątpię. Muszą być jednak dobrze przemyślane - przecież nadawca już wtopił zarówno z Super 1, jak i na początku z Tele 5.

Chyba tak bo po co wprowadzać nie po polsku kanały do operatorów.

Może ten Water Planet będzie coś podobnego do kanału myZen TV 8) Z tym że tu relaksować będziemy się pod wodą patrząc na morskie stworzenia :D

Wszystko zależy jaka będzie oferta programowa nowych stacji, i co nie mniej ważne jaka będzie jakość techniczna (4:3/16:9, wybór wersji PL/ORG/napisy PL, SDTV/HDTV)...

Szkoda że oba kanały na licencji włoskiej bo tak mogliby się starać o miejsce na MUX1 DVb-T w konkursie KRRiTV :-(
Przynajmniej nie będzie oznaczeń wiekowych.
Ja obstawiam, że będą to kolejne kanały w formacie 4:3 i w zupie pełnej pikseli.

Właściwie teraz każdy kanał jest uruchamiany w formacie 16:9, nadający pozycje wyprodukowane w formacie 4:3 - w pillarboxie.

Novela TV - Ten kanał podobno ma emitować latynoskie telenowele. Na polskim rynku jest już taki kanał, czyli Zone Romantica, jakoś sobie radzi, chociaż jego wyniki oglądalności nie są rewelacyjne. Nie zmienia to jednak faktu, że takie telenowele nadal są popularne, ponieważ już od dłuższego czasu stanowią ważną część ramówki TV4.

Water Planet - Sama nazwa kojarzy się z kanałem o tematyce morskiej. Może to być coś podobnego do włoskiego yacht & sail lub francuskiego Planete+ Thalassa. Ten drugi chciał nawet wejść na polski rynek, ale do tej pory nic z tego nie wyszło.

Nie wiadomo, który z nich zastąpi CSB TV, chociaż ja osobiście uważam, że żaden z nich.

Water Planet?? Co to nazwa?

Jeśli ten kanał miałby trafić tylko na polski rynek, to nazwa jest żenująca (NIE PO POLSKU)

Raczej to kanał dokumentalny o tematyce przyrodniczej