Jump to content

Recommended Posts

Guest kingofsouth
43 minuty temu, lukimann napisał:

Mam Sony XD9305, na Neflixie, APV jest 4K HDR.

Ale teraz mam na myśli Youtube.

Leci jakiś filmik i jak tu sprawdzić jakość albo coś zmienić,przy ostatniej aktualizacji coś chyba się tu podziało. 

Proszę bardzo ;)

"Statystki dla nerdów" tam znajdziesz informacje.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

Edited by kingofsouth
  • 3 months later...
  • 4 weeks later...
  • 3 months later...
Guest kingofsouth
8 minut temu, maks27 napisał:

YouTube na tv oglądałem dziś teledyski i wyskoczyła mi reklama kosmetyku w języku włoskim. 

Youtube Premium i brak reklam gwarantowany.

Polecam 

• 6 months later...
  • 1 month later...
Posted (edited)
2 godziny temu, bugmenot napisał:

Bluray w 1080i (upscale lepsze i gorsze zależnie od kamery), ale wygląda ok jak na 92 rok. Dźwięk bardzo dobry.

Że format 4:3 to wiadomo :).

Czy ja wiem. Gdyby realizowali nagranie na dobrej taśmie filmowej w formacie np. 35mm to spokojnie i 4K by z tego wyszło :)

Jest zresztą kilka nawet starszych koncertów Queen na Bluray w pełnym 1080p zremasterowanych właśnie z filmu.

To tak apropo jak może wyglądać:

Edited by mattem
  • Upvote 1
3 godziny temu, bugmenot napisał:

Wydanie bluray kosztuje ponad stówkę, więc o ile dadzą to w dobrej jakości to fajna gratka :).

Porównywanie streama z YT do bluray jest z całym szacunkiem trochę śmieszne ;)

YouTube jak kiedyś wspomniał kol. @mattemtnie na bitrate ile się tylko da. Ich 1080p nawet w VP9 to parodia ;)

47 minut temu, mattem napisał:

Gdyby realizowali nagranie na dobrej taśmie filmowej w formacie np. 35mm to spokojnie i 4K by z tego wyszło

Z tego co gdzieś czytałem ostatnio zabierają się za robienie 8K z taśmy 35mm. Taśma 35mm może okazać się jak światłowód. Tylko od urządzeń końcowych i przetwarzających będzie zależało jaką rozdzielczość będziemy mieli.

Posted (edited)
Godzinę temu, djadijos napisał:

Porównywanie streama z YT do bluray jest z całym szacunkiem trochę śmieszne ;)

Z pewnóscią temu akurat BD, którego bitrate nie przekacza 20 Mbps i zostało wydane w zreskalowanym z SD formacie 1080i niższy bitrate YT zrobi taką róznice, że stanie się nieoglądalne...

A taśma 35 mm jak chyba powinno być wiadomo każdemu, kto chce się uważać za znawcę jakości ma rozdzielczość około 6K.

Skoro jesteśmy przy dyskusjach koneserów jakości, to nie zapominajmy oczywiście o "fatalnej" płynności 24 klatek na sekundę takiego materiału :D.

Koncert Queen ma na szczeście calutkie 30 klatek, więc nie będzie "efektu komety".

Edited by bugmenot
4 godziny temu, bugmenot napisał:

A co ma do tego Google poza tym, że udostępnia platformę streamingową?

Myślałem, że to wyszło z ich inicjatywy.

• Upvote 1

Robi. Ostatnio np. "Justin Bieber: Seasons" ;).

Swoją drogą, wracając jeszcze do tematu jakości. Na digitalbitrate.com pojawiły się pomiary z YT. I tak np. przekaz live Sky News (o którym kiedyś pisałem, że wygląda całkiem dobrze) nadaje w 1080p, 4.7 Mbps. Tak samo Al Jazeera.

Euronews to z kolei tylko 720p przy 2.6 Mbps.

Z kolei materiał "Costa Rica in 4K" ma bardzo ładny bitrate 17,5 Mbps w 4K z kodekiem AV1 i 30 Mbps w VP9. Peru w 8K to 34 Mbps w AV1 i 32 Mbps w VP9.