Skocz do zawartości

Telewizja na Białorusi


Poland
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z planowanym uruchomieniem Biełarus-TV proponuje uruchomienie specjalnego tematu poświęcony satelitarnym stacjom telewizyjnym i radiowym w tym kraju.

Na początek słów kilka o debiucie Biełarus-TV - pojawi się on na Hot Birdze 13 st. wschód i będzie nadawany z nowego obecnie testowanego transpondera. Niestety w moim dekoderze nie ma funkcji podglądu częstotliwości więc nie potrafię wskazać gdzie dokładnie testują - w każdym razie po automatycznym skanowaniu kanałów owe pewne kanały testowe zameldowały się u mnie na końcu listy. Pojawienie się białoruskiej telewizji publicznej jest o tyle ważne ponieważ odróżnieniu od nas bierze ona udział w Konkursie Piosenki Eurowizji więc pojawi się nowa możliwość odbioru dla fanów tego konkursu. Mam nadzieje że będą nadawać z jakością obrazu lepszą niż MKRTV i Ictimai TV razem wziętę a tym samym będzie się dało oglądać ten kanał.

A jaka jest wasza opinia na temat wspomnianej telewizji i ogólnie białoruskiego rynku medialnego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parametry techniczne:

Eutelsat Hot Bird 13A (13°E)

tp. 134 (11,200 GHz, pol. V, SR: 27500, FEC: 5/6; DVB-S/QPSK)

 

ID: Belarus TV

PID V: 2022

PID A: 3022

PID PCR: 2022

SID: 4722

PID PMT: 1022

Provider: RRSat

Kodowanie: brak

 

Jakość wg mnie taka sobie. Jak włączyłem było załączone WSS, trochę pikselizował obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belarus TV to żadna nowość, czasem zerkam na ten kanał z 53E, ale to dobrze, że pojawił się na 13E. Jednak to nic ciekawego, ten kanał to jedynie coś na wzór naszej TVP Polonia czy francuskiego TV5.

Kanałów białoruskich na satelicie prawie nie ma, oprócz Belarus TV jest jeszcze niekodowany VTV i kodowany w BISS Stolicznoje TV z 53E.

Pomijam fakt, że samych typowo białoruskich stacji jest niewiele Program 1, Program 2, ONT, Stolicznoje, VTV, NTV Belarus, białoruski RTR i chyba jeszcze kilka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Cześć:odkopuję wątek ponieważ chcę zapytać czy Belarus TV(od tego roku nadają już jako Belarus 24 z tego co się orientuję) jest dostępna FTA na HotBirdzie i czy na platformie N można ją znaleźć?(bo zdaje się,że cenzurowali bojąc się innego spojrzenia ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Czy kanały białoruskiej telewizji (tj. BELARUS 1, 2, 3, 5 i 24) są dostępne pod tymi powyższymi parametrami, czy może nadają np. na Astrze? Wiem, że ich stream jest na stronie http://tvr.by i sam tam często zaglądam, ale chciałbym wiedzieć coś o ich satelicie. :)

Edytowane przez Barti
Każde zdanie kończymy odpowiednim znakiem przystankowym, a nie emotką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem jakie kanały są dostępne w tym darmowym MUXie i nawet pooglądałem jeden na streamie przed chwilą :) I takie pytanie, czy wszystkie, ogółem, nadają u nich jeszcze w 4/3? Jak nie mają już tam analogu to mogą na spokojnie 16/9 wprowadzać.

Edytowane przez Peterownys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...