Skocz do zawartości

Opticum HD X406p


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aloha, ja mam x406p z softem 1.07.4815 i generalnie baaaaardzo kiepskie EPG. W zasadzie ciągle tekst Bral EPG, EPG się wgrywa dopiero po przełączeniu na dany kanał, ale i tak nie wgrywa EPG do wszystkich kanałów z danego transpondera.

 

I pytanko: czy jest jakaś wersja softu, która sobie z tym radzi, być może nowszy soft 1.07.5233 lub wyższy ?

 

Zainstaluj najnowsze oprogramowanie, EPG działa wyśmienicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałem się zapytać użytkowników jak ten tuner radzi sobie z formatem obrazu. Obecnie mam Opticum 4060 i tu mam do wyboru tylko 16:9, 4:3 LB/PS więc jak jeden kanał będzie dobry to drugi będzie z pasami po bokach, a jak drugi będzie dobry to pierwszy będzie rozciągnięty. A jak to jest w 406?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki obraz widzisz na tv jest zawsze wypadkową dwóch rzeczy: ustawień formatu obrazu w tunerze oraz w telewizorze. Nigdy nie miałem z tym problemu na jakimkolwiek tunerze. W x406 ustawiam 16/9 pillar box a w telewizorze zawsze format "pełny" czyli 16/9. Musisz brać pod uwagę, że kanały nadawane są w różnych (czasami dziwnych) formatach i zawsze będzie tak, że w pewnych sytuacjach pojawią się czarne pasy (góra, dół lub po bokach). Jeśli na telewizorze panoramicznym chcesz oglądać obraz bez rozciągania a jest on nadawany w formacie 4:3 to siłą rzeczy po bokach muszą być czarne pasy. Pośrednimi rozwiązaniami są wszelkiego rodzaju "zoomy", które jednak wyraźnie pogarszają jakość obrazu (powiększenie cyfrowe) więc nie warto ich stosowac.

 

Jeśli masz telewizor panoramiczny i w tunerze ustawisz 16/9 to wszystkie kanały nadawane w 16/9 będą wyglądały normalnie a te nadawane w formacie 4/3 będą rozciągane na całą szerokość. Przy ustawieniu 16/9 PB (lub jak u Ciebie 4:3 LB) programy nadawane w 4/3 będą miały dobre proporcje i pasy po bokach ekranu (16/9 bez zmian). Jest jeszcze kilka wyjątków ale dotyczą one raczej egzotycznych programów nadawanych w jakiś dziwnych proporcjach i tam czasami wygląda to inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na opticumie 4060 jak obraz 16:9 jest wyświetlany prawidłowo na cały ekran to obraz 4:3 ma pasy po bokach. Jak dopasuje obraz 4:3 do ekranu to obraz 16:9 jest rozciągnięty poza ekran. Mam też fergusona fx7600 i tu nie mam problemu z pasami po bokach, każdy obraz jest dopasowany do ekranu.

 

Zastanawiam się nad zakupem opticuma 406 i dlatego chciałem się dowiedzieć czy tylko 4060 formatuje tak obraz czy jest to cecha wszystkich opticumów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam! Zastanawiam się nad kupnem tego tunera. Chciałbym jednak, aby wypowiedział się jakiś posiadacz x406p. Przede wszystkim interesuje mnie to, jak wygląda sprawa Internetu w tym tunerze. Czy jest dostęp do YouTube itp.? Czy mogę sam wpisywać sobie strony, jakie chcę przeglądać?

Mam jeszcze pytanie: ile kanałów można zaprogramować w tym tunerze?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwakii to nie jest SmartTV tylko tuner za 280 zł! Żadne tam youtube czy przeglądarki internetowe! Na tym tunerze nie ma dostępu do internetu w takim znaczeniu. Możesz najwyżej łączyć się z serwerami ftp i pobierac (oraz wysyłać) pliki. Zaznaczam jednak, że ze względu m.in. na wydajność procesora odbywa się to z prędkością ograniczoną do 3Mbit/s. Odpowiedź na drugie pytanie znajdziesz w instrukcji obsługi na stronie Globo, wystarczy poszukać. Osobiście nie spotkałem się z sytuacją, żeby zabrakło miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem ten soft , ale żadnych różnic nie widzę. Dalej w tym sofcie nie działa TP 11411 Cyfry + HD na module AstonCrypt 2.25> włożonym do tego dekodera.

Słabo z tym suportem. Poprawki jakieś moze i są ale nie te co potrzeba. Za robote niech sie tam wezma w tym Globo Polska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten aston obsluguje do 82. A problem z x406p i obsluga modulow ci dla transpondera cyfry hd byl opisany w satkurier 05/2012 w testach odbiornika x406p. Jak widac producent wie o tym i ma to gdzies. Fec 5/6, quality 88, moc 93 na innym dekoderze z tym modulem lapie, a x406p pokazuje sygnal zakodowany. I tyle w temacie tego wspanialego odbiornika z lipnym suportem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeczytałem test odbiornika x406p zamieszczony w Satkurierze 05/2012. Muszę przyznać, że jestem pozytywnie zaskoczony tym, co tam zostało napisane. Wprowadzono wiele opcji, które ułatwiają życie. Mam jednak jeszcze kilka pytań i nadzieję, że ktoś z Was odpowie.

1) W Satkurierze napisano, że RSS nie obsługuje polskich znaków. Czy coś się w tej sprawie zmieniło?

2) Interesuje mnie, jak działa YouTube w x406p. Czy są tam na przykład wszystkie filmiki i wyszukiwarka, czy tylko te najpopularniejsze?

3) Na koniec mam jeszcze pytanie odnośnie samego działania tunera. Jest tam dwurdzeniowy procesor, więc chyba musi on siłą rzeczy chodzić szybciej niż x402p. Ale wolę się zapytać kogoś, kto ten tuner posiada. Jakie są wasze wrażenia?

Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) w rss w naglowkach sa polskie znaki; dalej w tekscie czasem sa a czasem krzaki. Pewnie wina braku rozpoznawanuabtypu kodowania. Zapewne lyka tylko utf-8

2) youtube ma kategorie jak tez pelna wyszukiwarke ala google. Wszystkie filmy idzie obejrzec

3) dwukorowy procesor jest szybki. Szybko przelacza kanaly. Przy hd jest opoznienie przy wyswietleniu obrazu okolo 1 sekundy. Generalnie szybkobwszystko chodzi, plynnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adamlo niestety nikomu nie polecam Astonów ( na innych markach droższych jakie znam Humax , dreambox nawet ver. 2.25 nie działa z tp 11411 ) ani nie mam go od 2 lat bo to nie moduł , za to polecam inne które działają a nie jak aston wieszają się lub nie dekodują wszystkiego i to jest wina słabego wsparcia w module Astona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...