Skocz do zawartości
  • 0

Tuner do Cyfry, NNK i obrotnicy


Peter Parker
 Udostępnij

Pytanie

Jako że Euro 2012 za pasem, a mam ochotę i zamiar nagrać wszystkie mecze w HD, potrzebuję tunera. Obecnie pracują dla mnie dekodery platform (Pace PVR, Samsung H370G i nbox recorder), więc muszę zainwestować w tuner niezależny. I tu moje "wymagania" co do sprzętu:

1. Musi na nim działać Cyfra, przy okazji przydałoby się też miejsce dla NNK.

2. W miarę bezproblemowe nagrywanie na dysk zewnętrzny i przerzucanie/odtwarzanie plików na PC.

3. Przydałby się tuner DVB-T.

4. No i co najważniejsze - obrotnica. Wstępnie zdecydowany jestem na taką: http://www.hollex.pl/silowniki-i-obrotn ... pticum-mh1

 

Za tuner mogę dać max 400 zł, studencki budżet jest ograniczony ;)

 

Wstępnie zdecydowany jestem na Fergusona Arivę 210 Combo, ale oczywiście decyzja nie jest jeszcze w żadnym stopniu podjęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja niedawno kupiłem Opticum HD X7 i raczej jestem zadowolony.Pracuję na sofcie uniwersalnym z kartą Cyfry.Kilka razy zdarzyło się że "zgubił" uprawnienia na kartę ale było to max.5-6 w przeciągu dwóch miesięcy.Posiada tuner DVB-T dwa sloty na moduły i na karty.Moim zdaniem obraz na tym dekoderze jest w porządku 4+/6 (nie ma rewelacji na kanałach SD przez HDMI.Kanały przełączają się szybko.Minusy to słabe podświetlenie zegara i dosyć wolna reakcja dekodera np.przy dodawaniu nowego transpondera.Za cenę jaką zapłaciłem (390 zł) mogę go polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na wyświetlaczu zupełnie mi nie zależy. Zegar to ja mam na ścianie, nie potrzebuję go w dekoderze, a poza tym chyba wiem co oglądam ;)

Opticum X7 rozważałem już bardzo mocno, ale w porównaniu z Fergusonem jest o 100 zł tańszy. Oczywiście dodatkowy slot na kartę by się przydał, bo myślałem nad MTV Unlimited, ale główny czynnik decydujący o zakupie to nie jest. Porównywałem także pod względem nagrań i Ferguson nagrywa w TS, a w przypadku dysku NTFS nie dzieli nagrania na części. Opticum natomiast nie dość, że nagrywa w dziwnym kontenerze, to jeszcze dzieli pliki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...