Skocz do zawartości

Brak sygnału mux 3 na drugim Tv


Venio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dość nietypowy dla mnie problem tym bardziej że kończą mi się pomysły. Otóż mieszkam w bloku i jestem podłączony do anteny zbiorczej.

Antena ta ustawiona jest na Ślęże. Pięknie odbiera mux 2 na obu telewizoracach 90-100%. Z muxem 3 który jest trochę obok anteny ale oddalony jakieś 1.3km są problemy, głównie na drugim TV. Gdy z gniazdka od anteny puszczę kabel do tunera przy pierwszym TV to sygnał mux 3 jest mały albo go nie ma lecz gdy poruszam - ustawie jakoś kabel lekko w górę czy w bok to jestem w stanie uzyskać stabilne 80-100%. Można wnioskować że kabel tandeta no ale mux 2 pięknie odbiera bez jakiś tam korekt położenia kabla.

Teraz to co mnie dręczy. Znów puszczam kabel z gniazdka anteny (z pierwszego pokoju bo w drugim gniazdka od anteny nie ma) do tunera przy drugim TV to sygnał mux 2 tak jak w przypadku 1 TV jest bardzo dobry 90-100%, tak od tego blisko położonego nadajnika mux 3, nul 00. Różne położenia kabla jak w przypadku pierwszego tv, nie przynoszą jakichkolwiek rezultatów. ??????

Na szafie znalazłem nówke kabel koncentryczny i podłączyłem go do drugiego TV ale nic to nie dało, czasem może coś drgnęło. Do pierwszego tv nie miałem już czasu sprawdzić tego kabla czy musiałbym przy nim też robić drobne ustawienia żeby sygnał był na wysokim poziomie.

 

Co mam czynić ? Lepszy kabel ? może jednak antena nie bardzo łapie a sygnał mux 3 znajduje jakoś przypadkowo, może gniazdko ??

Dziwne jednak że na pierwszym tv sygnał mux 3 jest i to bardzo dobry, a na drugim tv go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To z zamianą telewizora to chyba nie przejdzie ;).

Nie mam pewności że antena jest przystosowana do dvb t i w najbliższym czasie planuje jakieś rozmowy z kimś z administracji na temat anteny.

 

Zbychu trochę nie rozumiem. Moją jedyną anteną jest zbiorcza i innej nie posiadam. Odłączanie i podłączanie i w tym momencie szukanie nie da efektów. W dekoderze mogę ustawić kanał 49 (mux 3) i na bieżąco widzieć co się dzieje z sygnałem. Chyba że źle odczytałem twoje przesłanie.

 

Dodam jeszcze że na tym drugim Tv, czasami sygnał tego nieszczęsnego mux3 skacze 100-0% ale nie trwa to dłużej niż sekundę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pewności że antena jest przystosowana do dvb t i w najbliższym czasie planuje jakieś rozmowy z kimś z administracji na temat anteny.

Zbychu trochę nie rozumiem. Moją jedyną anteną jest zbiorcza i innej nie posiadam. Odłączanie i podłączanie i w tym momencie szukanie nie da efektów. W dekoderze mogę ustawić kanał 49 (mux 3) i na bieżąco widzieć co się dzieje z sygnałem. Chyba że źle odczytałem twoje przesłanie.

Jeśli zbiorcza nie jest przystosowana to blokuje sygnał dvb-t i nic ci po niej. Możesz np. podłączyc tylko (bez podłączania kabla do gniazdka) kabel antenowy do tv i zobaczyć czy będziesz miał to samo. To bardzo prawdopodobne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie podłącze do gniazdka to chyba normalne że nic nie będzie bo skąd sygnał.

Z tym przystosowaniem anteny to jak jest ? Mux 2 odbiera pięknie, w czerwcu dojdzie mux 1, tylko z tym 3 muxem coś nie tak. Na jednym tv można złapać na drugim nie.

 

Czyli pozostają mi rozmowy na temat anteny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...