Skocz do zawartości

Jak sprawdzić czy satelita będzie odbierała?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moja bliska rodzina niedługo planuję przeprowadzkę jako że są nieobeznani w temacie , spytali mnie czy jest możliwość sprawdzenia wcześniejszego czy będzie możliwość w danym miejscu odbioru telewizji satelitarnej.Widziałem jak miejsce w którym będą mieszkać się prezentuje,ale to było jeszcze przed tą prośbą, więc nie przyglądałem się szczególnie pod kątem anten dookoła itd. Jest to parter z balkonem,nie jakiś specjalnie wysoki, zresztą dokładnie nie da się tego opisać i nikt na podstawie opisu wiem że mi nie powie że będzie odbierać lub nie. Poprostu ciekawi mnie czy można np w necie gdzieś sprawdzić wpisując adres, jak prezentuje się odbiór w danym miejscu? I czy to że antena będzie wisiała na wysokości około 2 metrów nad ziemią to może mieć duży wpływ na odbiór? wyżej się nie da bo będzie wisiała na uchwycie balkonowym, a wiercenie w ścianach jest niemożliwe.Czekam na jakieś wskazówki/porady z Waszej strony.Z góry dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jakie satelitę zamierzasz odebrać i czy antenę nie będą zasłaniały np. przeszkody terenowe typu drzewa czy inne zabudowania, 2 metry nad ziemią to jest wystarczająca wysokość do odbioru, zależy też oczywiście od wielkości anteny zastosowanego konwertera i kabla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi o Hotbird, konkretnie o cyfre plus.Antena narazie 60, prawdopodobnie będzie zmieniana na 80.To akurat wiem że im większa antena tym lepiej ;) jesli chodzi o sprawy sprzętowe to się mniej więcej orientuję , bardziej chodzi mi o kwestie samego sygnału.Ale widzę że nie powinno być źle, przeszkód bodajże większych nie ma:) dziękuję raz jeszcze za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...