Skocz do zawartości

Telewizja hybrydowa (HbbTV)


Mietko82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
Tylko po co to komu jak praktycznie każdy tv ma internet

 

m.in dlatego, że przy pomocy HbbTV w łatwy sposób można zintegrować dodatkowe informacje z aktualnym wydarzeniem na danym programie.

 

Po drugie zawartość widżetów i wszystkiego co jest związane z internetem na TV zależne jest od samego producenta sprzętu a w przypadku HbbTV za treści odpowiada nadawca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w TV internet a nawet z tego nie korzystam a jeśli chodzi o telegazetę to również nie używam a to dlatego że mam internet kompa i laptop więc takie bajery jak na razie mnie nie kręcą :) bardziej skupiam się już na 3D TV ale jak na razie nie skusiłem się kupić TV 3D. Czekam bo jeszcze nie jest dopracowane do perfekcji jak to ma miejsce TV full HD z którego już więcej nie da się "wyciągnąć" a powoli wkracza ultra HD i wracamy do czasów analogu gdzie na jednym tp będzie kanał w Ultra HD.

 

Wyczekuje na hit :!: Na jeden porządny odbiornik Full HD 3D z HbbTV najlepiej bez okularów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Myślę że już niedługo. Z niecierpliwością czekam na upowszechnienie się telewizorów z systemem android, a wtedy hbbtv będzie takim samym anachronizmem jak telegazeta.

Jak chcesz telewizor z Androidem to kup sobie swego rodzaju pendriva za 190zł podłączanego do HDMI w telewizorze i już masz Androida. Wszystko sterowane pilotem lub myszką lub z klawiatury. Mam takie coś i nigdy to nie zastąpi HBBTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według raportu "Deloitte TMT Predictions 2013" rok 2013 zapowiada się rokiem telewizji hybrydowej, który będzie okresem rozwoju telewizji HbbTV. W 2013 roku liczba odbiorników umożliwiających korzystanie z telewizji hybrydowej przekroczy 100 milionów.

 

W mediach rok 2013 będzie przede wszystkim okresem rozwoju telewizji hybrydowej, ale też zmiany sposobu spędzania czasu przed telewizorem. Jak zauważają eksperci Deloitte, telewizja hybrydowa, polegająca na połączeniu telewizji cyfrowej z usługami interaktywnymi, rozwija się dziś niejako "przy okazji" postępującej ewolucji odbiorników TV. Okazuje się bowiem, że konsumenci decydujący się na zakup telewizora umożliwiającego dwukierunkową łączność z Internetem rzadko korzystają z tej funkcjonalności. W większości przypadków o zakupie decydują bowiem takie czynniki jak: cena, wielkość ekranu, grubość telewizora czy wręcz szerokość jego ramy. W 2013 roku liczba odbiorników umożliwiających korzystanie z telewizji hybrydowej przekroczy 100 milionów. Do końca dekady natomiast zdecydowana większość nowych telewizorów sprzedawanych w krajach rozwiniętych będzie miała taką możliwość. Mimo przewidywanego wzrostu sprzedaży, zaledwie niewielka część - bo co najwyżej 15 procent odbiorników telewizji hybrydowej, które zostaną kupione w tym roku, będzie trafi do użytkowników głównie z powodu tej właśnie funkcjonalności. Co więcej, jak zauważają eksperci Deloitte, wiele gospodarstw domowych ma już telewizory hybrydowe, czasami nawet o tym nie wiedząc. W Polsce na razie telewizja hybrydowa jest w początkowej fazie rozwoju. Jak dotąd jedynie TVP i Eska TV udostępniła widzom możliwość korzystania z takiej usługi.

 

Źródło: media2.pl - Deloitte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Televes wprowadziła na polski rynek dekodery naziemnej telewizji cyfrowej wspierające HbbTV 1.1.1

Firma Golden Interstar posiada obecnie w swojej ofercie 2 modele STB satelitarnych (Golden Media Spark-ONE i Golden Media Spark RELOADED) oraz 1 model satelitarno-naziemny (Golden Media Spark-TRIPLEX) wspierające HbbTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Firma Televes wprowadziła na polski rynek dekodery naziemnej telewizji cyfrowej wspierające HbbTV 1.1.1

Firma Golden Interstar posiada obecnie w swojej ofercie 2 modele STB satelitarnych (Golden Media Spark-ONE i Golden Media Spark RELOADED) oraz 1 model satelitarno-naziemny (Golden Media Spark-TRIPLEX) wspierające HbbTV.

 

1) ...którego to odbiornika firmy Televes nadal nie ma na polskim rynku (mimo pojawienia się zapowiedzi prawie miesiąc temu nie można wyszukać ani informacji o cenie, ani informacji gdzie można kupić)

2) Golden Interstary - po pierwsze: kosztują co najmniej 400 PLN; po drugie: wszystkie są z DVB-S, ale wersja z DVB-T kosztuje ok. 700 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Marcin1984 - raczej nie, zresztą jakiś czas temu TVP dostała zapewnienie od producentów, że tanie tunery DVB-T HbbTV mają kosztować 150-200 PLN i być dostępne w sprzedaży już przy marcowych wyłączeniach (19.03.). Dekodera z DVB-S nie zamierzam kupować (m.in. z powodu fuzji n i C+). Obecnie za dekoder DVB-T HbbTV (nie licząc zestawu tuner USB + komputer + Firefox + dodatek FireHbb) trzeba płacić 700 PLN (Golden Interstar DVB-S + DVB-T). Z 99,(9)% mogę przypuścić, że Televes zAs Hbb będzie kosztował mniej niż 500 PLN (który nadal nie jest dostępny, mimo że do marcowych wyłączeń ledwie nieco ponad miesiąc).

 

Kolejny news -

Markus Tellenbach powiedział, że TVN nie jest zainteresowany telewizją hybrydową (HbbTV). - Mnie to specjalnie nie emocjonuje. To tak samo sexy jak technologia trójwymiarowa. Kto będzie chodził po domu w goglach do 3D?
.

Przypuszczam, że pan Tellenbach przez to posunięcie może wiele stracić, a na pewno nic nowego nie zyska. Zresztą porównanie HbbTV do 3D jest niestosowne (czyli pan Tellenbach wykazuje pewien stopień ignorancji).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się z tobą zgodzić w jednej kwestii - HbbTV jest pierwszą technologią, która jest w stanie rzeczywiście zastąpić telegazetę (a nie tylko głosić, że to zrobi - jak MHP).

Jednakże też zaliczyłeś drobną pomyłkę - technologię 3D stosowano znacznie dłużej, niż ty piszesz (pierwsze testy 3D: III Rzesza, lata 30. XX wieku; pierwszy film pełnometrażowy: USA, lata 50. XX wieku; co do wcześniejszego filmu braci Lumiere z początku XX wieku nadal nie ma pewności, czy był w 3D). Oczywiście telewizja 3D to tylko wycinek z dość długiej historii stosowania standardu 3D. Historia jednak pokazuje, że technologia 3D wcale nie zawojowała (i w najbliższym czasie nie zawojuje) rynku na dłuższy okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukis masz rację.

Wg. mnie HbbTV prędzej czy później zastąpi telegazetę. Warto wspomnieć, że na podstawie HbbTV operatorzy np. kablowi mogą uruchamiać serwisy VOD czy też catch up TV.

Z racji, ze telewizja hybrydowa jest standardem, dodatkowe serwisy będą uruchamiane nie tylko na dostarczanych w sieci STB ale również na ogólnie dostępnych TV :)

 

Jakby nie patrzeć plusów jest dużoooo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nadal uważam że to zbędny gadżet. Jak chce interaktywnie coś sprawdzić to mam komputer, tablet htpc smart tv, czy komórkę. Nie widzę póki co żadnego zastosowania hbbtv a reklamowanie tego jako lepszą telegazeta to jak reklamowanie jakiegoś samochodu że to taka lepsza syrenka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...