Skocz do zawartości

TV Mobilna


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powtórzę po raz trzeci: dwa dekodery, dwie niezależne instalacje w dwóch lokalizacjach oddalonych od siebie o mniej więcej kilometr. Zaniki sygnału dokładnie w tych samych momentach, wręcz ta sama sekunda. @Pawel - jak to wytłumaczysz? Jeśli jedno nagranie nie wystarczy to następnym razem zaangażuję drugą osobę by nagrywała w pracy telewizor a ja będę to robił w domu. Będzie dowód na to, że te zaniki pojawiają się idealnie w tym samym momencie. @Paweł - nie odniosłeś się do kwestii stopklatek, które pojawiają się po zanikach. Nie da się wywołać takiego efektu słabym sygnałem lub odpięciem anteny id dekodera.

 

@Paweł - nie jestem przyspawany do swojej teorii i zależy mi na wyjaśnieniu tej sprawy dlatego zadaję Ci szczegółowe pytania. Nie atakuję Cię tylko jeśli masz wiedzę na ten temat to bardzo chętnie z niej skorzystam. Odnieś się proszę do jednoczesnych zaników na dwóch dekoderach w różnych lokalizacjach i do stopklatek, które pojawiają się po wznowieniu sygnału. Może da się to wyjaśnić inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stopklatki akurat łatwo wytłumaczyć.To ostatni zapamiętany przez tuner prawidłowy sygnał.Sygnał znika 1:47 i pojawia się 2:21 dokładnie ten sam obraz.Może w ten sposób reaguje polsatowski tuner Mnie się po prostu nie chce wierzyć żeby kulały nadajniki a Emitel nic z tym nie robił.

 

Próbowałeś zamiast tunera Polsatu podpiąć telewizor i na nim wyszukać Mux4 i obserwować jakość sygnału ? Wtedy kiedy pojawia się zniknięcie ruszałeś może anteną żeby sprawdzić czy sygnał ponownie się nie pojawi ? Próbowałeś zmienić lokalizację anteny żeby odebrać mux z innego nadajnika niż PKiN ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u innych ale u  mnie w sobotę około 23 strasznie rwało sygnał z Tarnowa. Dobrze że KSW była też na otwartym Polsacie.  Odległość od nadajnika 50 km. Normalnie siła/jakość  na zielono. 

Edytowane przez tv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Emitel nic z tym nie robił.(...)

A co wspólnego z MUX-4 ma Emitel?

 

edit:

 

O kurczę, Emitel jest operatorem tego?

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z sytuacją, w której nie było sygnału, spotkał się zapewne każdy użytkownik TV Mobilnej. Również ja, przy czym u mnie było to raptem 2-3 razy. Problem jednak nie w tym, że takie problemy występują (choć oczywiście nie piszę tu o sytuacji, jaką ma @jarek999) a w tym, że CP stoi na stanowisku, że "u nich wszystko działa" i że "na 100% jest to wina instalacji antenowej użytkownika". W moim przypadku też tak było, sygnał zawsze wracał sam, mimo, że wg CP miałem problem z anteną i to było powodem braku sygnału. 


Na infolinii mają procedury, które kończą się w tym samym miejscu. Nie przewidują problemów po stronie operatora. 


Dokładnie.Maszty należą do Emitela. Poszukaj na forum Emitela.Może ktoś miał/ma podobne problemy.

Faktycznie. Ale jeśli nadajniki wyłączają się, jak nie ma dosyłu do nich (może ktoś to tak ustawił?), to raczej Emitel nie jest tu tym, który może rozwiązać ten kłopot. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jak są skonfigurowane nadajniki Emitela.Czy się wyłączają w przypadku braku dosyłu ?Być może chociaż chyba mało prawdopodobne.Jak jest realizowany dosył tzn. sat czy światełko. Stawiam na to drugie  Należy mimo wszystko zacząć od instalacji i dopiero będąc jej pewnym szukać dalej.Bo teraz nie wiemy czy ginie sygnał z nadajnika czy tuner z jakiegoś powodu np. przesterowania głupieje. Podałem przykład różnego zachowania się odbiorników na tej samej instalacji. Tutaj też dobrze byłoby sprawdzić jak na niej zachowa się inny odbiornik.

 

Wspominałem wcześniej, że u rodziców nie wysiepują a jeśli tak to muszą to być naprawdę incydenty skoro mi o tym nie meldowali.Tyle, że oni odbierają z nadajnika w Kaliszu na modelu T-HD 1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o światełku. Dosył jest przez satelitę (Eutelsat 33E). W Tychach wygląda to tak: https://www.google.pl/maps/@50.1050724,19.0173527,3a,90y,356.04h,95.56t/data=!3m6!1e1!3m4!1sfXkbm_k3G1jnNXillG-w2Q!2e0!7i13312!8i6656

 

Czasza 80cm nad blaszaną budką, na kominie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Paweł - podczas zaników stałem przed telewizorem z telefonem w ręku, nie ruszałem anteną. Podczas przerwy między jednym a drugim nagraniem poprawiłem trochę położenie anteny by paski były zielone.

 

Wszystko to o czym napisałeś ma sens ale jest jeszcze jedna rzecz: dwa dekodery, dwie różne anteny i dwie lokalizacje. Zaniki w tym samym momencie na ten sam czas. Będę wytrwały i poczekam na kolejne zaniki. Wtedy wrzucę dwa filmiki z różnych miejsc. Może to będzie wystarczający dowód.

 

Ciekawi mnie co myśli na temat ostatnich zaników @Mr. Orbita i jego analizy nagrań. Może ma też jakieś wejście w CP lub Emitelu, które przeanalizowałoby co działo się z nadajnikiem w piątek wieczorem.

Edytowane przez jarek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiacie się, jak to możliwe, że nikt nic nie robiłby z takimi zanikami? A jak to możliwe, ze przez lata, pomimo zgłoszeń, nic nie robili np. z błędnym formatem obrazu na dwóch kanałach nadawanych w ramach Pakietu Extra na MUX-4?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem odpowiedzi na ten problem są dwie:

1. Po pierwsze Cyfrowy Polsat w ogóle nie interesuje się TV Mobilną a sprzedaje ją tylko żeby hajs z umowy się zgadzał i to jeszcze na zasadzie wyprzedaży.

2. Po drugie MUX-4 sam w sobie to jedno wielkie nieporozumienie - już dawno powinien zostać zastąpiony przez krajowy multipleks na podobnych zasadach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jarek999 - tak lotem błyskawicy, bo chwilowo mam urwanie głowy z innymi sprawami - jak się tylko nieco odkopię, to bym Ci coś drobnego podesłał, ale to się zgadamy na PW, natomiast mam myślę ciekawy pomysł na eksperyment, ale nie wiem, czy masz jakieś możliwości przeprowadzenia. Potrzebny byłby drugi, zupełnie inny odbiornik DVB-T, najlepiej pewny w kwestii odbioru sygnału SFN oraz możliwość jednoczesnego podglądu sytuacji z sygnałem na obydwu urządzeniach. Objaw z wideo przypomniał mi dawne czasy problemów z odbiorem SFN gdy odbiorniki nie radziły sobie z synchronizacją w sytuacji, gdy dostawały sygnał z dwóch nadajników. Jeśli drugi odbiornik wpięty do tej samej instalacji nie wykazywałby identycznego problemu, to coś może nasuwać. Ale nie jest to jeszcze jednoznaczne, bo urządzenia różnią się czułościami i bez pomiarów na bardziej profesjonalną skalę to będzie nadal tylko podpowiedź/sugestia.

 

Nie podejrzewam żadnych problemów ani z dosyłem ani z wyłączeniem się nadajnika. Pierwszy temat sprawdziłem, na 33°E wszystko super, drugi temat gdyby np. chodziło o odcięcie sygnału to nadajnik nie wygasiłby się, to nie FM ;) A i EmiTel by to spokojnie zauważył i też nie umknęłoby to reszcie abonentów, a nadal na problem z sygnałem nie ma masowych zgłoszeń - za dużo łącznie zliczając to wszystko aby to sobie ot tak chodziło od lat i nikt z tym nic nie robił, nie umknęłoby to uwadze zbyt wielu osób (nie można tego nawet porównać do formatu obrazu gdzie był błąd, bo on wychodził też w określonym scenariuszu kombinacji TV i ustawień). Już prędzej może ten SFN, bo to by mogło nie u każdego wychodzić, a tylko w specyficznych warunkach dobrego odbioru sygnałów z potencjalnie różnych lokalizacji jednocześnie...

 

Na razie temat do dalszego badania, ale materiały oczywiście przydatne, im więcej informacji tym lepiej.

Edytowane przez Mr. Orbita
PS: Wiem, że mam nieodpowiedziane PW - postaram się odpisać wszystkim kto tam coś chce, tylko sukcesywnie, bo naprawdę mam urwanie głowy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie to ja się zastanawiam, jaka będzie przyszłość MUX-4 i TV Mobilnej w ciągu najbliższych kilku lat. Usługa została niemal porzucona, operator nie inwestuje w nowy sprzęt (dekodery, moduły CAM), soft (obecny kuleje i ma mnóstwo braków i niedociągnięć), ofertę (nawet nie dali nic w zamian za kanał radiowy Moje Polskie Radio a nieistniejące Radio Bajka jak szumiało tak szumi)... Dekodera mobilnego próżno szukać w APS-ach, zostały tylko (a i to nie wszędzie) T-HD210. Przecież ten multipleks jest niemal ogólnopolski, więc prędzej czy później trzeba będzie rozszerzyć zasięg, co wiąże się przecież z kosztami. Ta garstka użytkowników przecież na to nie zarobi. Co Cyfrowy Polsat zrobi z tym w przyszłości? Konkurencji raczej tego nie odda. Nie potrafię sobie też wyobrazić inwestycji w ten produkt np. w postaci wypuszczenia nowych dekoderów lub innych urządzeń. A już w ogóle nie wyobrażam sobie przyszłości tej usługi, jak patrzę na rozwój HD i 4K. 


(...)nie ma masowych zgłoszeń (...), nie umknęłoby to uwadze zbyt wielu osób(...)

Czy masz jakieś dane odnośnie liczby użytkowników tej usługi? Ja takie drogą nieoficjalną pozyskałem (ponieważ nieoficjalną więc muszę chronić źródło, to nie wrzucę tu liczby, bo CP pewnie zaprzeczy), zapewniam, że można zapomnieć o "masowych" zgłoszeniach ;)


To tak, jakby zamilkł co jakiś czas na kilka godzin np. nadajnik DAB+ w Olsztynie, byłyby masowe zgłoszenia? ;)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita - dzięki za Twój głos i będę czekał na Twój pomysł. Mogę podłączyć antenę naziemną bezpośrednio do TV i do dekodera TV Mobilnej. Mam dwa gniazda z sygnałem naziemnym w domu. Jeśli będzie trzeba skombinuję jakiś trzeci dekoder. Pomysł z SFN może mieć sens. Co prawda wiążę kwestię zaników z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi ale dzień burzowy lub deszczowy zmienia propagację więc może to być to. Redakcja zna mój adres więc można moje położenie zamieścić na mapie warszawskich nadajników i przeanalizować sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 godzin nie mam sygnału MUX-4. Pozostałe MUX działają dobrze. Sprawdziłem na 2 telewizorach, dwóch dekoderach, dwóch antenach, dwóch lokalizacjach (odległych o 1,5 km).

 

Konsultant BOK oczywiście z automatu, że antena.

 

edit: sygnał wrócił, sam. 


Aha, konsultant zapytał też, czy nie byłbym zainteresowany telewizją satelitarną ;)

Edytowane przez jaszek
Tu drobne wyjaśnienie, żeby nie było, że to zostało bez odzewu - okazało się, że była tego dnia zaplanowana konserwacja nadajnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu tv mobilnej dobiło dodanie w marcu 2016 Polsatu Cafe, Polsatu Play, Comedy Central Family i TVN-u Style. Można było porównać przy okazji meczu Pucharu Polski pokazywanego równocześnie na Super Polsacie. Mux na 8 programów w SD a tu mamy 12 +radiowe.   Za to w dekoderach mobilnej tv zostało stare EPG co jest dla mnie dużym plusem. 

Edytowane przez tv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Warszawie zapowiadane są opady deszczu i burze. Mr. Orbita wyjaśnił ostatnio, że nadajnik TV Mobilnej nie powinien się wyłączać, nawet jeśli nie dociera do niego sygnał z satelitarnego dosyłu. Uzbrajam się na wieczorne obserwacje bo spodziewam się problemów. Tym razem będę obserwował sygnał TV Mobilnej na dekoderze T-HD 210, który będzie podłączony do znanej już Wam anteny na balkonie oraz na telewizorze gdzie będzie podłączona antena pokojowa. Dwa niezależne odbiorniki, dwie niezależne anteny ale to samo miejsce. Czekam na rozwój wypadków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. W samej Warszawie są 3 nadajniki: Komin C Kawęczyn, Dworzec Zachodni i PKiN. Dodatkowo na tym samym kanale sygnał w sieci synchronicznej nadawany jest z Karczewa, Legionowa i Pruszkowa.

 

Wieczorem był deszcz i burza, która przeszła nieco bokiem od PKiN, Łubinowej i Ostrobramskiej. Między 18:30 a 22:20 zaobserwowałem tylko dwa pojedyncze zaniki o godz. 19:44 i 21:19. Za mało by cokolwiek wywnioskować.

Edytowane przez jarek999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj, będąc poirytowany zgubieniem EPG, sprawdziłem, czy może na którymś z kanałów jest taka funkcja, dzięki której dekoder po przełączeniu na tenże kanał pobierze EPG. Tak jest zdaje się w nc+ (na kartę). Niestety, nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka tygodni temu obdzwoniłem z 9-10 APS w swojej okolicy. W żadnym nie było tego dekodera. Jedynie T-HD210 i w chyba jednym T-HD1000. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Obecnie jest dostępna promocja na Pakiet Ekstra. Dzięki niej otrzymasz dostęp do większej ilości kanałów. Wystarczy tylko zasilić konto odpowiednią kwotą. Jeśli wpłacisz jednorazowo 90 zł, to otrzymasz powyższy pakiet na 12 miesięcy. Miesięcznie wyniesie on wtedy 7,50 zł. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://bit.ly/2qYkQnN Proszę, pamiętaj, że TV Mobilna nie może być produktem uprawniającym w programie smartDOM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...