Skocz do zawartości

TV Mobilna


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Specjalista Cyfrowy Polsat

Czy ty w ogóle czytasz co tutaj piszemy. Przecież dwie różne osoby korzystające z telewizji z dwóch różnych nadajników potwierdziły problem, a to świadczy tylko i wyłącznie z awarii lub złej konfiguracji Muxa 4. 

 

  Ja też potwierdzam wspomniany problem z odbiorem Polsat News na dekoderach T-HD 1000, T-HD 210, oraz na dekoderze mobilnym MT-5000, więc zatem wina leży po stronie Waszego multipleksu.

 

@Specjalista Cyfrowy Polsat Zamiast proponować przywrócenie ustawień fabrycznych i resetu dekodera, to proponuję Waszej ekipie technicznej zabrać się do roboty i poprawnie skonfigurować multipleks.

 

PS. Podzwoniłem po znajomych i po rodzinie mieszkającej w różnych częściach Polski i korzystających z różnych nadajników Mux 4 i potwierdzili awarię Polsatu News, czyli awaria jest niestety na wszystkich Waszych nadajnikach. Jak chcesz coś resetować i przywracać ustawienia fabryczne to proszę zrobić tę czynność na Państwa multipleksie, ponieważ niemożliwe jest aby wszystkie dekodery uległy w tym czasie awarii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Specjalista Cyfrowy Polsat

Ta druga kopia Polsat News nie ma PID Video i działa tylko fonia i na tunerach DVB-T (WIWA Light)  jest często zapisywana na liście radiowej oczywiście zakodowana.

Skoro nie ma PID odpowiedzialnego za obraz to żadne ustawienia fabryczne nie pomogą i najprościej ten dubel po prostu wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten multipleks powinien przejść do historii - mam nadzieje że będzie zastąpiony przez te niekodowane testy opisywane w tym artykule: https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dvb-t2-jak-odbierac-warszawa-wroclaw-test-polsat-tv-republika-ewtn

Z obecnej oferty do tej testowej i zarazem darmowej (ale w DVB-T2) mogłyby przejść Polsat News, Polsat Film (o ile jeszcze może), Tele 5 i paczka stacji radiowych a resztę można wymienić - zwłaszcza na kanały takie jak Polsat 2, Polsat Rodzina, Polsat Seriale, Superstacja, Disco Polo Music, Polsat Music, Eska TV Extra, VOX Music TV, Polsat 1, Polsat X, Polsat Reality, Polsat Film 2 a z stacji zewnętrznych TVS, Red Carpet TV, EWTN Polska, TV Republika, Stars TV, 4Fun TV, 4Fun Kids, Gold TV, Home TV, Biznes 24, Filmax, TVC czy nawet Polonia 1.

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej byłbym zdziwiony, gdyby został zastąpiony przez testy. Choć jakieś zmiany pewnie nastąpią, bo już pojawiają się informacje, że w przyszłym roku przejdą na DVB-T2, a co za tym idzie - będzie więcej miejsca na kanały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2021 o 16:02, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Czy próbowałeś dokonać resetu dekodera i przywrócić ustawienia fabryczne, zgodnie z poprzednią odpowiedzią?

 

Nic nie robiłem. Dziś lub wczoraj na jednym kanale pojawił się i obraz i dźwięk, a na drugim pozostał tylko dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2021 o 16:02, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Czy próbowałeś dokonać resetu dekodera i przywrócić ustawienia fabryczne, zgodnie z poprzednią odpowiedzią?

 

Owszem. Właśnie to zrobiłem i bez zmian. Jeden działa bez problemu, a drugi nadal bez obrazu.

2 godziny temu, Specjalista Cyfrowy Polsat napisał:

Proszę zatem o dokonanie tego i informację zwrotną. 

Nadal ta sama sytuacja. Jeden kanał działa bez zarzutu, na drugim czarny obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na innych tunerach DVB-T Polsat News jest wyszukiwany jeden raz jako niekodowany (FTA) i działa prawidłowo. Sprawdzone dzisiaj.

 

polsatnews_mux4.jpg

 

 

Jednak na multipleksie jest 2 razy przekaz z identyfikatorem Polsat News.

1. Właściwy:
Pid Video: 201, Pid Audio: 3000

2. "Pusty":
Pid Video: brak, Pid Audio: 301

Edytowane przez DanielK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce znacznie zwiększy się zasięg MUX-4. Pod koniec czerwca i we wrześniu br. będą uruchomione nowe nadajniki lub zwiększona ich moc.

Teraz tylko czekać na przejście na T2 i nowe odbiorniki.

Dodatkowo Polsat News na 99% we wrześniu zostanie zakodowany a udostępniony FTA - Wydarzenia 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, DanielK napisał:

Wkrótce znacznie zwiększy się zasięg MUX-4. Pod koniec czerwca i we wrześniu br. będą uruchomione nowe nadajniki lub zwiększona ich moc.

Teraz tylko czekać na przejście na T2 i nowe odbiorniki.

Dodatkowo Polsat News na 99% we wrześniu zostanie zakodowany a udostępniony FTA - Wydarzenia 24.

Mam nadzieję, że nawet jak zakodują Polsat News, to już będzie można go odbierać także w okolicach 50-60 km od Warszawy oraz, że do MUX po zmianie standardu zawita jako opcja premium kanał CANAL+ Premium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Michał99 napisał:

Mam nadzieję, że nawet jak zakodują Polsat News, to już będzie można go odbierać także w okolicach 50-60 km od Warszawy oraz, że do MUX po zmianie standardu zawita jako opcja premium kanał CANAL+ Premium

Nie snuj takich nawet marzeń o Canal+ Premium jedynie to TeleToon+ i MiniMini+ mogły być by w TV mobilnej od Canal+ Polska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało wam tu kanałów płatnych czy canal plusów to kup sobie telewizje w platformie canal i sobie oglądaj a nie zaśmiecać częstotliwości kanałami płatnymi naziemns ma być dla ludzi których nie stać opłacać co miesiąc pakiety bo stać i było na chleb powszedni  bo wolą oglądać darmową telewizje ofertę DVB-T i mi się wydają z mojego punktu możecie k**wa zgadzać lub nie według mnie powinni spier**lać z tą ofertą kanałów płatnych na satelitę i tam ich miejsce i k**wa mają być tylko darmowe kanały może być gniot może Polsat kino czy relax  czy inny twór który jest tani w utrzymaniu a te co utrzymywać te kanały płatne to wyłączą w [beep]e. Takie jest moje zdanie i basta. 🙅

 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...