Skocz do zawartości

TV Mobilna


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem, czy wiesz o czym tu piszemy?. Rozmawiamy tu o aktualnej sytuacji i zmianach dotyczących parametrów (nadchodzących) mux-4. Tak ogólnie. 

Przez ostatnie lata, miesiące, nie słyszałem, żeby któryś z mux-4 zmienił moc nadawania. Może pojedynczy mux, ale na pewno nie "systematycznie" i z "nową mocą"  :doh:

Edytowane przez Sentence
Nie cytujemy ostatniej odpowiedzi w całości. Usunięto zbędne cytowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Specjalista Cyfrowy Polsat, @support458.

 

Myślę, że po prawdopodobnym(być może) przejściu MUX-4(TV Mobilna) ze standardu DVB-T na DVB-T2(co odbędzie się raczej w przyszłym roku) - o ile Cyfrowy Polsat zechce pozostać przy nawet minimalnej formie kodowania sygnału tego MUX-u, oferty(np. kodowania tylko jednego kanału tam obecnego) - "Firma Ta" mogłaby chyba mieć takie "podejście" do tej usługi/MUX'a(dla m. in. swego dobra), aby była:

 

1. Możliwość odbioru MUX-4 poprzez, do wyboru dla hipotetycznych chętnych klientów:

--- moduł CI i/lub CI+,

--- dedykowany dekoder/dekodery(w przypadku nie jednego, to jeden z nich jako: szybki, prosty, zwykły - tylko do NTC(DVB-T2), nie/bez Internetu; z m. in. możliwością odbioru kanału/kanałów w DVB-T2 w, np.: kodeku wideo: H.265/HEVC i kodeku audio: Dolby AC-4/AC-4 oraz E-AC-3(Dolby Digital Plus(DD+)) oraz z możliwością odbioru kanału/kanałów nadawanych poprzez DVB-T2 w rozdzielczości obrazu: 4K(3840 x 2160); w tej swojej "zwykłości" taki ewentualny dekoder powinien chyba "posiadać" "podstawowe": "USB", "PVR", "Odtwarzanie Multimedialne", ale i możliwość: "aktualizacji swojego oprogramowania"(poprzez USB)(to takie raczej "funkcyjne ogólniki", bo poza tym rzecz jasna powinien zapewne, np. "mieć możliwość" ustawienia podstawowych parametrów technicznych jak: format(proporcje) obrazu(również na: "natywny"/"oryginalny"/"skanuj"), rozdzielczość obrazu, jego jasność - kolory obrazu itp. itd.).),

 

1.1. Możliwość zakupu dedykowanych(np. powyższych) urządzeń:

--- w sposób nie wymagający "zachodu i formalności": bez konieczności podawania danych osobowych itp.

oraz

--- z prostą, łatwo dostępną możliwością "zapłaty za pakiet", zasilenia na dany okres* modułu, dekodera poprzez, np. płatność SMS-em(bez konieczności podawania danych osobowych).

* Dowolny okres, np. z możliwością nieciągłego jego trwania przez daną długość czasu jak, np. minimum rok - a z czymś takim, że np.: jeden miesiąc trwa, następny nie, ale kolejny już znowu trwa itp.

 

2. Wydaje mi się, że: czym prostsza usługa pod każdym względem(np. jak powyżej opisane), tym jest większa szansa na jej "popularnościowy sukces" - tym bardziej w związku z planowanym przejściem w Polsce z DVB-T na DVB-T2 - i może w miarę możliwości z ciut szybszym - niż to "przejście" - jej(usługi) przygotowaniem i zaprezentowaniem(zaoferowaniem). Oczywiście bardzo ważny w moim odczuciu poza tym jest zasięg usługi(bezproblemowy dostęp dla ludzi), tzn. "emisja jej bądź nie" z nadajników(zasięg obejmujący minimum 90 % populacji ludzi Polski to myślę również jeden z "jakichś bardzo ważnych warunków sukcesu"). To "wszystko" myślę, że jest "czymś" czego brakło kiedyś(ale i w "obecnym" czasie chyba również) MUX-4(TV Mobilna) kiedy startowała(w DVB-T czy DVB-H może), by chyba była bardziej niż "kiedyś" i "teraz": znana, popularna i "chodliwa"...

 

Tak w ogóle o "TV Mobilna"(MUX-4) "mowa jest" również np. tutaj:

https://forum.satkurier.pl/topic/8764-mux-iv-tv-mobilna,

https://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=2&t=6364.

==========================

Do niczego nikogo nie namawiam, ani nic nie narzucam, nie rozkazuję nic nikomu - w żaden sposób, poprzez wszystko co "składa się" na ten post i wszystko co z nim związane - być może w jego treści pomyliłem się niecelowo. Przedstawiłem tu również m. in. moje prywatne zdanie, opinie, rozważanie oraz wiedzę z którymi nikt nie musi się zgadzać i które mogą być w części bądź całościowo, niezamierzenie: błędne. Za wszelkie zło(jeśli występuje w jakiejkolwiek formie przez ten post - to jest niecelowe): przepraszam.

Edytowane przez DVB-T(2) INQUIRING
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, HansKlos napisał:

Nie wiem, czy wiesz o czym tu piszemy?. Rozmawiamy tu o aktualnej sytuacji i zmianach dotyczących parametrów (nadchodzących) mux-4. Tak ogólnie. 

Przez ostatnie lata, miesiące, nie słyszałem, żeby któryś z mux-4 zmienił moc nadawania. Może pojedynczy mux, ale na pewno nie "systematycznie" i z "nową mocą"  :doh:

Nic na to nie poradzę, że nie potrafisz lub nie chcesz poszukać informacji na ten temat. Tak ogólnie temat zmian został zapoczątkowany po przejęciu przez Emitel spółki Info TV Operator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 18:20, Pawel napisał:

Przecież zwiększają zasięg systematycznie. Emisje przechodzą na nadajniki Emitela często z nowa mocą.

50 minut temu, Pawel napisał:

Nic na to nie poradzę, że nie potrafisz lub nie chcesz poszukać informacji na ten temat. Tak ogólnie temat zmian został zapoczątkowany po przejęciu przez Emitel spółki Info TV Operator.

 

Zacytuje fragment z  Misia:

 

Cytat

Janek, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Peweksami.

 

Bądź tak światły i oświeć mnie, gdzie i kiedy zaczęto SYSTEMATYCZNIE zwiększać zasięg i MOC.

Bo albo coś mi umknęło, albo ściemniasz 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej cytatów a więcej merytoryki. Na szybko znalezione na forum Emitela.

 

 

Bydgoszcz / Trzeciewiec, k.34, 100 kW ERP, H, 307m, ND (nowa stacja)
Gdańsk / Chwaszczyno, 5->100 kW, ERP, V->H, 55->306m
Gdańsk / Wejherowo, 2,5->7 kW ERP
Gorzów / Lubiszyn, k.29, 5 kW ERP, 45m, V, ND (nowa stacja)
Katowice / Kosztowy, 10->28 kW ERP, 326->345m
Kalisz / Chełmce, k.40, 5 kW ERP, V, 68m, ND (nowa stacja)
Kielce / EC, 5->5,9 kW ERP, 208->205 m
Kielce / Sitkówka Nowiny, 8->13 kW ERP
Kielce / Święty Krzyż, k. 40, 22 kW ERP, H, 100m, D (nowa stacja)
Koszalin / Góra Chełmska, 3,1->3,7 kW ERP
Koszalin / Kliszno, k.40, 2,5 kW ERP, V, 40m, D (nowa stacja)
Koszalin / Niedalino, k.40, 2 kW ERP, H, 40m, ND (nowa stacja)
Kraków / Chorągwica, 7,2->79 kW ERP V->H 146m->275m
Legnica / ul. Piastowska, 10->12 kW ERP
Łódź / EC-4, 5->88 kW ERP V->H 175->260m
Opole / Brzezie, 2,5->12 kW ERP
Ozimek, k. 43, 5 kW ERP, H, 70m, ND (nowa stacja)
Płock / Radziwie, 5->75 kW ERP, V->H, D->ND
Radom / ul. Przytycka, k.40, 14 kW ERP, H, ND (nowa stacja)
Rzeszów / Góry, k.35, 2 kW ERP, H, 20m, D (nowa stacja)
Rzeszów / Tyczyn, 2->10 kW ERP
Słupsk / Objezierze, k. 40, 3,5 kW ERP, H, 60m, D (nowa stacja)
Szczecin / Kołowo, 15-> 94 kW ERP, ND->D
Szyndzielnia, 1->4 kW ERP, 19->29m
Tarnów / g. Św. Marcina, 4->50 kW ERP, D->ND
Toruń / Dąbrowa Biskupia, k.34, 2 kW ERP, H, 50m, ND (nowa stacja)
Toruń / Grębocin Cergia, 2,5->10 kW ERP, V->H, D->ND
Toruń / Zgoda, k. 34, 3 kW ERP, H, 70m, ND (nowa stacja)
Walim / g. Ostra, k. 47, 4,7 kW ERP, V, 16m, D (nowa stacja)
Wałbrzych / Chełmiec, 3->11 kW ERP, H->V,
Warszawa / Raszyn, k.34, 100 kW ERP, H, 327m, ND (nowa stacja)
Wrocław / Żórawina, 8->30 kW ERP, V->H, 190->275m
Żagań / Wichów, k.48, 50 kW ERP, H, 270m, ND (nowa stacja)


Częstochowa / Wręczyca Wielka, k.32, 50 kW ERP, H, D, 313 m n.p.t. (nowa stacja)
Elbląg / Jagodnik, k.39, 5 kW ERP, V, D, 100 m n.p.t. (nowa stacja)
Gorzów / Baczyna, 3->13 kW ERP, V->H, 128->132 m n.p.t.
Gorzów / Lipki Wielkie, k.29, 5 kW ERP, V, ND, 45 m n.p.t. (nowa stacja)
Gorzów / Zdroisko, k.29, 8 kW ERP, H, ND, 45 m n.p.t. (nowa stacja)
Olsztyn / Pieczewo, k.44, 50 kW ERP, H, ND, 345 m n.p.t. (nowa stacja)
Opole / Berdziany, k.43, 5 kW ERP, H, ND, 70 m n.p.t. (nowa stacja)
Warszawa / PKiN, 2,5->8,2 kW ERP, V->H, 233->226 m n.p.t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo możliwe. Jak napisałem znaleziony na szybko. Temat na tamtejszym forum ma kilkadziesiąt stron, więc zainteresowany kolega może sobie na spokojnie go prześledzić. Ja tematem interesowałem się pobieżnie. Nie mniej z powyższej listy Kalisz Chełmce nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.05.2021 o 18:20, Pawel napisał:

Przecież zwiększają zasięg systematycznie. Emisje przechodzą na nadajniki Emitela często z nowa mocą.

 

W dniu 13.05.2021 o 11:35, Pawel napisał:

Wiesz nie jestem w stanie zweryfikować całej Polski. Chełmce sa na wykazie i ruszył.

kolega napisale też inne zdanie które skrzętnie pominaleś.

Bynajmniej przez ostatnie 2 lata też były pewne zmiany na MUX-4 i zasięg się zwiększył. 

 

Oczywiście, że "coś" zmieniono. Przez TRZY lata, to "coś" musiało się zmienić. Problem w tym, że nadal nie widzę w tym "systematycznośći" i " często" o których to piszesz. Nie zacytowałem kolegi, bo kolega odwołuje się (przypuszcza) głównie do zasięgu/mocy, a ja w jego wypowiedzi nie widzę (podobnie jak w Twoich) "systematyczności" i "często".

Ta "systematyka i moc", o której piszesz ma dopiero nastąpić...  jeśli nastąpi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.05.2021 o 14:20, szyzag123 napisał:

Ma ktoś z was ten mobilny dekoder, co można do laptopa podłączyć? Działa to w ogóle jeszcze?

 

Witaj. Mam ten dekoder mobilny i działa prawidłowo zarówno z Mux4, jak i pozostałymi multipleksami. Mux4 testowałem w okolicy częstochowy. Dekoder działa jako prepaid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten "problem" był już opisany jakiś czas temu na forum Emitela. Zresztą nie tylko ten. Chociażby sprawa odkodowanego PN, który jest niewidoczny dla części użytkownikow TV, dekoderów... i to tylko dlatego, że jest on oznaczony jako program kodowany. Szczegóły na wspomnianym forum.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...