Skocz do zawartości

TV Mobilna


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zachciało mi się kupić dekoder tv mobilnej na działkę. Zwiedziłem chyba 5 punktów i oddzwoniłem 10 kolejnych w Wawie.  W jednym był T-1000 na wystawie, ale nie do sprzedaży ;). W drugim było T210, ale pan stwierdził, że sprzeda mi tylko jak podpiszę umowę na 18 mies, bo tak na własność to nie ma ;). Dopiero przy ostatnim podejściu, w punkcie pod Warszawą udało się dostać T210 za 129 zł bez umowy, z pakietem na 3 mies. Nie chce im się tego wybitnie sprzedawać. Wołałbym ogólnie T1000, bo ma dwa złącza antenowe, a tak to będe musiał rzeźbić, no ale jak się nie ma co się lubi...

W każdym razie, podpiąlem to do TV i nawet miłe zaskoczenie bo grafika i szybkość dekodera bardzo na plus w stosunku do tego co Polsat robił parę lat temu (długo styczności z ich sprzętami nie miałem). No ale na razie od godziny na kanałach kodowanych widnieje opisywany już w tym watku błąd E016. Dzwoniłem i ponowili uprawnienia, ale podobno zanim zadziała to mogą minąc nawet 3 godziny ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni robią w biały dzień z tą usługą co tylko chcą. A Ci, co czekają na rychłe zwiększenie zasięgu tego szmelcu, gdyż w wykazach UKE pojawiły się jakieś nowe pozwolenia, to :crazy: Ja szczęśliwie, po blisko 2 latach batalii, zrezygnowałem z tego :censored:. I chyba dobrze, widzę, że Irdeto 016-0 ma się świetnie. Potem popatrzysz na Irdeto 030-0 oraz 033-0 :)

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 3h nadal nie działało, nastepny telefon, 15 minut czekania na rozmowe i tym razem wskoczyło od razu.


Edit, kilka spostrzeżeń:

- dekoder jest poowooolny na kanałach kodowanych, zmiana trwa 3-4 sek, najpierw wchodzi dźwięk, potem obraz, dodatkowo przy zmianie kanałów jest denerwujące "pyknięcie" w głośnikach,

- kanały płatne nie wyglądają jakoś tragicznie źle (ale też nie super dobrze), na zdecydowany minus Comedy Central i Comedy Central Family, tutaj widać bardzo słaby downscaling z HD, do tego postrzępione, dodane do loga "SD" w formie czarnego kółka z białym obramowaniem, no i EPG jest rozjechane o godzinę na tych dwóch kanałach,

- dwa sticki USB mimo pojemności większej niż 16 GB nie zostały rozpoznane przez dekoder jako zdatne do nagrywania,

- brak możliwości ręcznego skanowania i segregowania kanałów (są tylko listy ulubionych).

 

Sam nie wiem czy dobrze, że to kupiłem bo tak przełączając na działce te dodatkowe kanały i tak stwierdziłem, że nic na nich nie ma i odpaliłem netflixa na komórce, ale ogólnie za te pieniądze (o ile nie będe musiał dzwonić do CP za każdym razem kiedy będe chciał z tego dekodera skorzystać) to może być ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nagrywania, to nie wiem na 100%, co masz na myśli pisząc o stickach USB, ale do nagrywania musisz mieć ich "autorski" dysk, który trzeba dokupić. Zwykły pendrive można użyć wyłącznie do aktualizacji softu, po wcześniejszym skopiowaniu właściwego pliku na urządzenie. 

 

Co do tego denerwującego piknięcia przy przełączaniu kanałów, to faktycznie coś takiego jest. Na telewizorze kineskopowym tego nie miałem, ale jak kupiłem nowy telewizor i podłączyłem przez HDMI, to był ten "strzał" w głośnikach. Bałem się, że coś z telewizorem jest nie tak, ale potem przyzwyczaiłem się. Teraz, odkąd mam TV SAT CP, to nic takiego nie mam. 

 

Ręcznego wyszukania kanałów nie ma, ale możesz ułożyć listę ulubionych i tam poukładać kanały wg swojego uznania. Potem przełączasz się na listę ulubionych.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działa każdy dysk, który spełnia wymagania szybkości i pojemności. Mam podpiętą Toshibę 1 TB i działa bez problemu. Wcześniej podpinałem Western Digital i też działał. Pendrive 16 GB to prawdopodobnie zbyt mała pojemność by dekoder chciał współpracować. Podejrzewam, że minimum to 64 GB i odpowiednia prędkość samego nośnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji jest napisane, że minimum to 16 GB (co przy bitrate 2-4 Mbps z naziemnej i tak jest pojemnością wystarczającą na kilkanaście godzin nagrań), ja podłączałem 32 i 64 GB, ale niestety dekoder ich nie łapał :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wystarczyły 2 dni bez włączonego kanału z pakietu ekstra i wczoraj wieczorem już miałem E-033. Trzeba było 2 razy ponowić sygnał przez ICOK. Pierwsze zmieniło z E-033 na E-016 a  kolejne  - po odczekaniu dwóch godzin - zlikwidowało E-016 i jest obraz. Dobrze że nadal można  to E-016 z poziomu ICOK odkodować.

Edytowane przez tv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urok Tv Mobilnej nawet jak działa to odświeżenie uprawnień może spowodować ich brak i dopiero kolejne po 2 godzinach nada uprawnienia prawidłowo.

Ja ostatnio miałem dekoder bez prądu 7 dni i działa. Wcześniej 2 dni i bez zasilania i stracił uprawnienia. Jak trzymam podłączony do prądu  to odbiera uprawnienia niezależnie od kanału na którym jest wyłączony, co wskazuje że w trybie czuwania sam monitoruje kanały kodowane aby odebrać uprawnienia odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder  przez 2 dni był włączany i wyłączany  tylko na kanałach niekodowanych. Potem po przełączeniu na kodowany wyskoczył E-033. Jakby źle przetworzył sygnał  z nadajnika. Siła jakość na zielono była i jest cały czas z Tarnowa.

Edit. W wykazie kanałów na stronie Tv Mobilnej dalej brak TVP Sport, WP i Eski TV. Są za to wyłączone naziemnie TVP Rozrywka, TVP Polonia i 8 TV.

Edytowane przez tv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wyłączam z prądu dekodera i na czuwaniu pobiera uprawnienia nawet jak zostawię na kanale niekodowanym.

Jak nie korzystasz pewnie wyłączasz dekoder z prądu. Gdy oglądając np. TVP ABC po wyłączeniiu do trybu czuwania zostawisz dekoder podłączony do prądu to będzie monitorował sygnał z kanałów kodowanych i zaktualizuje uprawnienia.

Kiedyś tak go trzymałem ponad tydzień i po włączeniu działał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jest cały czas podpięty do prądu. Tylko jak jest kilka dni na kanałach niekodowanych to po przełączeniu na kodowany wyświetla E-030  albo E-033. Ale nie zawsze . Albo wyświetli taki komunikat  albo nie. To już loteria . Ale jak już można przez ICOK odblokowywać E-016 to już mniejsza z tym.

Edytowane przez tv1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Z tego co wiem, dekoder musi być zarejestrowany i mieć przydzielony numer konta do wpłat, żeby można było aktywować płatne pakiety.
Na Allegro te tunery chodzą po 60-70 zł, w punkcie T-HD 210 są za 129 zł i są 3 mies. pakietu gratis (bez umowy), albo 1 zł + 6 mies. gratis przy umowie na dwa lata.

Jak szukałem tego dekodera na działkę to w całej Warszawie nie było i musiałem jechać 15 km poza miasto, gdzie został akurat jeden ;).

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na infolinii mówili, że lepszy jest T-HD 1000, jednak to tylko mowa infolinii. Nie wiedzą, gdzie są dostępne i każą pytać po punktach. Czy dany punkt sprzedaży może zamówić, też nie wiedzą.

 

T-HD 1000 za 1 zł, umowa na 18 miesięcy, w tym 6 miesięcy za darmo.

T-HD 1000 za 1 zł, umowa na 24 miesiące, w tym 2 miesiące za darmo .

Po okresie umowy dekoder zostaje na własność.

 

O dekoderze T-HD 210 konsultantka nie umiała mi nic powiedzieć.

Edytowane przez Barti
Poprawiono nieco niechlujną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...