Skocz do zawartości

TV Mobilna


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na satce Złote Przeboje grają. A jak jest logo, to może przy tunerach ktoś grzebał. Za rok poprawią

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat poprawiają od minimum dwóch lat :) W tej konkretnej sprawie zrobiłem ze 4 zgłoszenia :) Raz odpisali mi nawet, żebym ustawił na sztywno w dekoderze 4:3 i "Pełny", co pudrowało problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem podpisać umowę na pakiet Extra w mobilnej tv z cyfrowego polsatu w ofercie smart dom za 5 zł/miesiac i pani powiedziała że nie mogę podpisać umowy bo dekoderów nie mają. Gdy poprosiłem aby mi go zamówiła to usłyszałem stanowcze "NIE" i to powiedziane podniesionym złośliwym i pogardliwym głosem.

 

Da się z tym coś zrobić? Gdy zadzwonię na infolinię i poproszę o dostawę dekodera do APS, to czy CP dostarczy ten dekoder do konkretnego APSu? Przerabialiście może taki problem?

 

Dodam, że w salonach Plusa w Wieluniu też nie ma tych dekoderów. Na stronie www i na infolinii nie chcę na razie zamawiać, bo nie wiem jak będzie z moją obecnością w chwili przyjazdu kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o informację, jaki dokładnie model urządzenia masz na myśli. Nie ma możliwości, abyś sam zamówił dekoder bezpośrednio do punktu. 

 

Chciałem podpisać umowę na pakiet Extra w mobilnej tv z cyfrowego polsatu w ofercie smart dom za 5 zł/miesiac i pani powiedziała że nie mogę podpisać umowy bo dekoderów nie mają. Gdy poprosiłem aby mi go zamówiła to usłyszałem stanowcze "NIE" i to powiedziane podniesionym złośliwym i pogardliwym głosem.

 

Da się z tym coś zrobić? Gdy zadzwonię na infolinię i poproszę o dostawę dekodera do APS, to czy CP dostarczy ten dekoder do konkretnego APSu? Przerabialiście może taki problem?

 

Dodam, że w salonach Plusa w Wieluniu też nie ma tych dekoderów. Na stronie www i na infolinii nie chcę na razie zamawiać, bo nie wiem jak będzie z moją obecnością w chwili przyjazdu kuriera.


W tej sytuacji zapisz zgłoszenie poprzez Internetowe Centrum Obsługi Klienta. 

Nie pomagają ustawienia fabryczne, a identycznw usterka wystąpiła w tym samym czasie na 2 dekoderach.
Czyli na 2 dekoderach taka sama awaria ? Zdarzały mi się różne awarię, lecz identyczny problem u mnie i sąsiada jednocześnie to bardzo dziwny zbieg okoliczności i moim zdaniem wskazuje że coś zmieniło się po stronie Operatora, tym bardziej że sygnał z anteny jest prawie 100 % i oba paski są na zielosno.

@Specjalista Cyfrowy Polsat
A czy ustawienia fabryczne zmienią nazwę Radia Vox aby była poprawna ? W EPG dekodera jest nadal Rado Bajka, a miałeś przekazać aby to poprawiono.
Oczywiście po ustawieniach fabrycznych nadal jest na liście kanałów radiowych Radio Bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę, przywróć ustawienia fabryczne sprzętu i sprawdź, czy nadal występuje taka sytuacja.

Ta kolejny specjalista. Ewidentnie CP ma w poważaniu tą usługę i chodzi mu o zablokowanie częstotliwości na DVB-T.Widać to gołym okiem.  maks27 ja bym się nie cackał na Twoim miejscu wysłał pismo do Rzecznika Praw Konsumenta i do UKE. I tak szczerze to zrezygnować z tego czegoś

Edytowane przez maly1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt jest taki, że CP może z tą usługą dzisiaj robić co im się tylko podoba. Media o wszelkich awariach i problemach milczą jak grób. To czym mają się przejmować? Właśnie zniknęły bez słowa wyjaśnienia 3 z 24 23 kanałów oferowanych w ramach Pakietu Ekstra TV Mobilnej. Ja wiem, że radia można mieć za darmo, ale te stanowią zawartość pakietu, czy nie? Kanały, które wsiąkły w TV Mobilnej grają bez problemów w eterze, internecie, a nawet w TV SAT Cyfrowego Polsatu. To żaden problem nadawców. Potwierdziłem też (choć jestem spoza Warszawy), że warszawskie nadajniki FM transmitują te stacje bez przeszkód i nieprzerwanie.

 

Dzisiaj zniknęły 3 stacje radiowe, jutro mogą zniknąć 3 telewizyjne, też będzie sygnał, będzie EPG, ale nie będzie obrazu. I co się stanie? Nic się nie stanie. Ponarzekamy tutaj, pośmieją się z nas, i tyle. 

 

Ja jeszcze chciałbym dodać od siebie, że CP - pomimo poinformowania mnie o wydłużeniu Pakietu Ekstra o 1 miesiąc - nie zrobił tego. Na moim koncie nic się nie zmieniło, pakiet nadal jest ważny do 27 czerwca 2019 roku. Na mojego maila informującego o tym już nie dostałem odpowiedzi. 

 

Również proponuję skierować to wszystko do UKE. Najlepiej do lokalnej delegatury. 


(...)Nie ma możliwości, abyś sam zamówił dekoder bezpośrednio do punktu. 

Użytkownik poprosił Sprzedawcę APS, aby On zamówił do punktu. Wynika to wprost z wpisu Sławomira. Dlaczego w APS nie ma dekoderów? Dlaczego nie jest dostępna lista, w których są?


(...)Przerabialiście może taki problem?

 

Tak, ja przerabiałem. Poszukiwałem dekodera MT 5000. Specjalista Cyfrowy Polsat wskazał mi tu konkretny punkt, w którym niby urządzenie jest. Poszedłem, no i było, ale - uwaga - nie na sprzedaż. Dowiedziałem się, że... usługa została "chyba" wycofana. I że już jej nie sprzedają od "chyba" 2016 roku. Niestety w sklepie internetowym też nie zamówisz, nie oferują takiej możliwości. Więc jak widać problem jest i z działaniem i z nabyciem usługi.


Chyba żadna redakcja w Polsce (ani żaden bloger) w ogóle nie monitoruje tej usługi. Szkoda. Sądzę, że gdyby ktoś monitorował, sytuacja mogłaby wyglądać inaczej. O nawet najmniejszych zmianach na TV SAT dowiadujemy się piorunem. A tu? Cisza. Nam - klientom - pozostaje toczyć prywatną wojenkę z kolosem. 

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z awarią trzech stacji radiowych nadawanych w ramach Pakietu Ekstra TV Mobilnej (i Naziemnej) Cyfrowego Polsatu i upłynięciu znacznego już czasu od jej powstania, zachęcam wszystkich klientów tej usługi do wysłania reklamacji. Poniżej wklejam pomocne informacje:

 

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/komorki/postepowanie-reklamacyjne.cp

 

Reklamację najlepiej zgłosić pisemnie. Ja propomuję za pomocą poczty e-mail na adres kontakt@cyfrowypolsat.pl

 

Ważna jest zawartość takiej reklamacji. Piszemy e-mail w tytule pisząc słowo REKLAMACJA, w treści e-maila musimy zawrzeć:

 

  • imię i nazwisko oraz adres zamieszkania klienta,
  • przydzielony Abonentowi numer, którego reklamacja dotyczy lub numer identyfikacyjny nadany  Abonentowi,
  • numer Karty dekodującej, gdy reklamacja dotyczy usługi udostępniania programów telewizyjnych,
  • określenie przedmiotu reklamacji oraz reklamowanego Okresu rozliczeniowego,
  • przedstawienie okoliczności uzasadniających reklamację,
  • wysokość kwoty odszkodowania lub innej należności - w przypadku gdy Klient żąda ich wypłaty;
  • numer konta bankowego lub adres właściwy do wypłaty odszkodowania lub innej należności albo wniosek o ich zaliczenie na poczet przyszłych płatności - w przypadku, gdy Klient żąda wypłaty odszkodowania lub innej należności;

Najważniejsza jest tu przedostatnia pozycja - czego oczekujemy za spotkane nas niedogodności. Wpiszcie tu rozsądną rekompensatę, nie kosmiczną. Najlepiej domagać się wydłużenia Pakietu Ekstra (klienci Pre-Paid) lub proporcjonalne obniżenie wysokości opłaty miesięcznej (faktury) za okres, w którym mieliśmy niedogodności. Można pozbierać wszystkie rzeczy i domagać się np. miesiąca gratis. Koniecznie w reklamacji napiszcie to, czego się domagacie.

 

UWAGA

 

Nie wdawajcie się zbytnio w bezproduktywną korespondencję. Dział, do którego trafiają reklamacje, uwielbia to. Przykład: zgłaszacie brak trzech stacji radiowych, a ktoś odpisuje, żeby ustawić antenę w polaryzacji pionowej i sprawdzić przewód antenowy. Nie odpisujcie na takie maile, nie macie takiego obowiązku. Jak wdacie się w taką jałową dyskusję, to stracicie tylko czas. Zapewniam Was, wiem co mówię. Odpisujcie tylko na takie, które coś wnoszą do sprawy (np. prośba o uzupełnienie informacji, itp).

 

Obowiązki operatora

 

Jako klienci możecie zareklamować wszystko, a operator ma obowiązek odpowiedzieć na każdą reklamację (pisemnie) w terminie do 30 dni. Odpowiedź na reklamację  (aby nią była) powinna zawierać przede wszytskim:

 

  • decyzję o uznaniu/odrzuceniu reklamacji

Czyli w odpowiedzi musi znaleźć się informacja, czy UZNANA czy ODRZUCONA i w przypadku odrzucenia musi być tam pouczenie o dalszych prawach klienta (UKE, sąd) . Inaczej będzie to bełkot nie będący odpowiedzią na reklamację.


I jeszcze jedno - Cyfrowy Polsat unika słowa reklamacja i zastępuje je w rozmowach telefonicznych (jak się dzwoni zapytać o status) zwrotem "Zgłoszenie techniczne". To dwie różne rzeczy. Dlatego ważne jest, aby reklamację odpowiednio zatytułować, żeby nie było wątpliwości. Potem będzie to jednoznaczna podstawa skargi do UKE.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warszawa - potwierdzam, że te trzy stacje radiowe grają na UKF normalnie, w TV Mobilnej cisza.

Masz wybór, ja niestety tylko Tv Mobilną mam jako główne źródło radiowe nie licząc internetu. Normalnie mam na odbiorniku radiowym tylko RMF, ZET-kę oraz Radio Maryja. Niestety taka lokalizacja.

 

Edit 18:45

Kanały radiowe wróciły.

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Kanały radiowe wróciły.

Może to przypadek, może nie, ale coś się zadziało i problem został zauważony, awarię rozwiązali błyskawicznie jak na nich. Radio Bajka szumiało chyba lekko z kilkanaście miesięcy, z przerwą na emisję okolicznościową Radia WNET FM. Może w międzyczasie emitowali też jakiegoś pirata, który w pobliżu Łubinowej odpalił nadajnik na 87,8 FM, kto wie. 

 

ICOK dalej działa jeśli chodzi o ponawianie uprawnień? Dajcie znać jak będziecie mieli potrzebę skorzystania z tej opcji.

 

Tak w ogóle to Cyfrowy Polsat nie jest związany przepisami prawa jeśli chodzi o to, co może emitować w ramach MUX-4? Świta mi, że widziałem dokument, w którym była lista kanałów telewizyjnych (na pewno) i radiowych (prawie na pewno). Nie pamiętam tam ani internetowego Radia WNET, ani też WNET FM. Kompletnie nikt nie odnotował, że Cyfrowy Polsat w ramach MUX-4 emituje stację Skowrońskiego i to przez 3 miesiące (do czasu wyłączenia nadajnika WNET FM).

edit:

 

O to mi chodziło:

 

https://satkurier.pl/news/103797/rezerwacja-dla-mux-4-z-6-nowymi-kanalami.html

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja to rozumiem tak, że całkowicie wyłączą nadawanie kanałów w wersjach SD, przez co zostaną tylko wersje HD. Satelita chyba nie ma tu znaczenia. Może usuną z loga dopisek HD.


To coś jak w przypadku Comedy Central i Comedy Central Family. Nadawca całkowicie wyłączył wersje SD, Cyfrowy Polsat w TV Mobilnej zasłania dopisek HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@swojadroga  dzięki za odpowiedź. Jeszcze nie miałem dotychczas potrzeby wymiany pilota z powodu usterki. Raz tylko wymieniłem sprawny od HD2000 na nowszy model. Ładnie poprosiłem, że lepiej mi się podoba taki, jak jest przy HD5000. 

Wracając do tematu, rozumiem że skoro mam pewność, że to pilot to biorę samego pilota do APS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień cały dekoder. Powiedz, że szwankuje, wymienią na nowy do ręki. Nikt tego nie sprawdzi, bo anten nie mają nawet. Powiedz, że np. gubi cały czas EPG, co przecież jest prawdą. Jako użytkownik nie musisz przecież się znać i drążyć, gdzie w tym przypadku leży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...