Skocz do zawartości

TV Mobilna


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Specjalista Cyfrowy Polsat

 

Oficjalna strona internetowa CP (link >>) podaje, że TV Mobilną (naziemną) można nabyć z dekoderem M-T 5000. Tymczasem w żadnym APS-ie nie ma tego dekodera, zaś infolinia informuje, że ta oferta została już wycofana. To samo mówią w APS. Tymczasem wg infolinii dostępna jest jeszcze oferta TV Mobilnej z dekoderem stacjonarnym (T-HD210), o którym próżno szukać informacji na stronie internetowej CP. Wszystko jest na odwrót, co wprowadza klientów w błąd. Ostatnio była aktualizacja strony internetowej i nie zostało to poprawione pomimo, że dekodery M-T 5000 zostały wycofane ze sprzedaży dawno temu. 

 

Dlaczego tak jest? CP ukrywa tę ofertę (z dekoderami stacjonarnymi)? Zapytam jeszcze raz już wprost, bo na pytanie @szyzag123 odpowiedź nie padła.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są teraz jakieś ciekawe promocje na TV mobilną w SmartDom?

 

Witaj. Obecnie jest dostępna promocja na Pakiet Ekstra. Dzięki niej otrzymasz dostęp do większej ilości kanałów. Wystarczy tylko zasilić konto odpowiednią kwotą. Jeśli wpłacisz jednorazowo 90 zł, to otrzymasz powyższy pakiet na 12 miesięcy. Miesięcznie wyniesie on wtedy 7,50 zł. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://bit.ly/2qYkQnN Proszę, pamiętaj, że TV Mobilna nie może być produktem uprawniającym w programie smartDOM.

Powyższy wpis dotyczy oferty prepaid. Natomiast jeśli skorzystasz z oferty postpaid za 15 zł na 18 lub 24 miesiące i TV Mobilna stanie się produktem rabatowanym w programie smartDOM4 to otrzymasz na nią rabat w wysokości 10 zł. Za usługę zapłacisz wtedy tylko 5 zł.

@Specjalista Cyfrowy Polsat

 

Oficjalna strona internetowa CP (link >>) podaje, że TV Mobilną (naziemną) można nabyć z dekoderem M-T 5000. Tymczasem w żadnym APS-ie nie ma tego dekodera, zaś infolinia informuje, że ta oferta została już wycofana. To samo mówią w APS. Tymczasem wg infolinii dostępna jest jeszcze oferta TV Mobilnej z dekoderem stacjonarnym (T-HD210), o którym próżno szukać informacji na stronie internetowej CP. Wszystko jest na odwrót, co wprowadza klientów w błąd. Ostatnio była aktualizacja strony internetowej i nie zostało to poprawione pomimo, że dekodery M-T 5000 zostały wycofane ze sprzedaży dawno temu. 

 

Dlaczego tak jest? CP ukrywa tę ofertę (z dekoderami stacjonarnymi)? Zapytam jeszcze raz już wprost, bo na pytanie @szyzag123 odpowiedź nie padła.

Witaj. Dekoder M-T 5000 jest dostępny tylko w opcji prepaid w wybranych punktach sprzedaży. Nasi konsultanci mieli na myśli, że oferta z powyższym sprzętem nie jest już dostępna z poziomu infolinii. Dziękuję również za sugestię dotyczącą strony internetowej. Przekażę ją do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Nasi konsultanci mieli na myśli, że oferta z powyższym sprzętem nie jest już dostępna z poziomu infolinii.(...)

Dziękuję za odpowiedź. Nie jestem tego taki pewien, że właśnie to mieli na myśli. Zadzwoniłem przed momentem znowu i kolejny raz usłyszałem (już oczywiście od innego konsultanta) - cytuję - "usługa telewizji mobilnej z dekoderem mobilnym została wycofana, dostępne są tylko dekodery stacjonarne". Dodam, że w żadnym APS w Ostródzie, Olsztynie i Iławie Elblągu (pomyliłem z inną sprawą) (Warmińsko-Mazurskie) nie znalazłem tego sprzętu, a sprzedawcy tam obecni mówili mi to samo, co infolinia. W niektórych stwierdzili wręcz, że tego dekodera nie ma od dawna, bo "został wycofany". W większości jednak mają T-HD210, czyli dekoder stacjonarny.

 

Jednak można by to uporządkować, gdyż ktoś może wybrać się w podróż 20 km w jedną stronę po tę ofertę i na miejscu usłyszeć, że nie ma.

(...)Dekoder M-T 5000 jest dostępny tylko w opcji prepaid w wybranych punktach sprzedaży. (...)

Ze strony CP poświęconej TV Mobilnej i temu dekoderowi:

 

gdziekupic_aps_120529.jpg

Link >>

 

Zakładka "Jak kupić". Nie ma tu nic o "wybranych" punktach.

Pozdrawiam

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskaliśmy informację, że wspomniany sprzęt jest dostępny w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży, na ulicy 11 Listopada 3, 14-100 Ostróda. Numer kontaktowy oraz godziny otwarcia znajdziesz tutaj: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/aps/opis/ostroda/11-listopada-3_9071/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w posiadaniu Tv Mobilnej od kilku lat. Dotychczas dekoder leżał praktycznie mało używany ponieważ mieszkam na parterze, jednak w najbliższym czasie będzie modernizowana w moim bloku instalacja zbiorcza i będzie włączony sygnał Tv Mobilnej. Postaram się o pomiar sygnału przez konserwatora profesjonalnym miernikiem oraz jaki to model.

Doczekałem się wspomnianej modernizacji, niestety nie było mnie w domu w czasie prac konserwatora. Tv Samsung pokazuje siłę sygnału 99% poziom błędów 0 i wiadomo brak odbioru że względu na kodowanie. Później podłączę dekoder i zobaczę jak się zachowa.

Ostatni raz rok temu odbierał sygnał Tv Mobilnej więc raczej pewne że ma uprawnień odbioru.

Edit:

Już podłączyłem dekoder pokazuje sygnał ok. 90 % siły i jakości i na kanałach kodowanych E-016 i telefon do T-COK konsul się upierał że jego ponowienie pomoże, jednak uparłem się na przełączenie z działem nadawania uprawnień i tamten konsul potwierdził że przy tym kodzie zwykłe ponowienie nie działa. Już w czasie rozmowy doszły uprawnienia.

Kolejny raz przydały się informacje z forum ☺

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzyskaliśmy informację, że wspomniany sprzęt jest dostępny w Autoryzowanym Punkcie Sprzedaży, na ulicy 11 Listopada 3, 14-100 Ostróda. Numer kontaktowy oraz godziny otwarcia znajdziesz tutaj: http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/aps/opis/ostroda/11-listopada-3_9071/

Dziękuję. Jutro to potwierdzę. Kilkanaście dni temu dzwoniąc tam usłyszałem, że nie ma. Przyznaję jednak, że o ile przy ul. Grunwaldzkiej w Ostródzie byłem osobiście, o tyle do tego punktu - jak i do tych w innych miastach - dzwoniłem. Zresztą bardzo dobrze znam ten punkt (jak i ten przy ul. Grunwaldzkiej w Ostródzie).

 

Tak, czy inaczej, strona internetowa wprowadza obecnie w błąd, nie tylko nie podając informacji o możliwości zakupu dekoderów stacjonarnych typu T-HD210 i T-HD1000 (chyba że głęboko w regulaminach i cennikach), ale i sugerując, że w zasadzie w każdym APS kupimy dekoder mobilny. 

 

Co do informacji uzyskanej na infolinii o wycofaniu tego sprzętu z oferty, jestem gotowy podać w PW dokładne godziny połączeń oraz inne dane (jak np. numer, z którego dzwoniłem), które umożliwiłyby ewentualne odnalezienie tych rozmów, jeśli zostały nagrane.

 

Pozdrawiam i raz jeszcze dziękuję za odpowiedź.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za tę sytuację. Staramy się, aby jakość naszej obsługi była na jak najwyższym poziomie. Konsultant na pewno nie miał złych intencji, niemniej jednak, możesz zgłosić tę sprawę, wysyłając maila na adres: kontakt@cyfrowypolsat.pl Odnośnie informacji na naszej stornie, tak jak wspomniałem wyżej, przekazałem interwencję do odpowiedniego działu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję raz jeszcze za rzeczowe odpowiedzi. Nie chcę zgłaszać tej sprawy. Ze spokojem poczekam zaś na aktualizację informacji na stronie www na podstronach dotyczących TV Mobilnej.

 

Pozdrawiam


(...)na kanałach kodowanych E-016 i telefon do T-COK konsul się upierał że jego ponowienie pomoże(...)

Tak jak sam już pisałem, czasami "dostanie się" do konsultanta działu technicznego nie jest takie proste. Czasami jak konsultant się uprze, to ponowi sam i każe odczekać 2 godziny i ewentualnie potem dzwonić jeszcze raz.

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konsultant niby pytał kogoś i kazał czekać 2 godziny twierdząc że wie co robi, a jeśli nie zadziała, to potem jeszcze raz dzwonić. Jednak uparłem się i pomogło.

Na plus to że kanały kodowane nie zapisały się liście kanałów w telewizorze. Ponieważ są kodowane nie muszę ich kasować z listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscu Radia Bajka jest emitowane Radio Vox FM. Zastanawia mnie czy jak operator zmieni ID to dekoder zmieni automatycznie, czy konieczne będzie ponowne wyszukanie kanałów. Mam T-HD 210.

Zaobserwowałem taż że nadal są błędy z proporcjami ekranu. Dziś na TVP Seriale odcinek ,,Przyłbice i kaptury" miałem rzozcaiągnięty do 16/9, w tym czasie bajka na TVP ABC była prawidłowo w 4/3 więc opcje na dekoderze i tv mam poprawnie ustawione. Odbieram sygnał z nadajnika w Częstochowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musisz ponownie wyszukać kanały, żeby zmienił ID. Zrobię to u siebie też, jak tylko odzyskam uprawnienia.

 

Co do proporcji ekranu, to ostatnio je poprawili, ale właśnie chyba nie do końca, gdyż obraz dla formatów 4:3 cały czas jest tylko rozciągnięty. Na kanałach MUX-4 nie da się ustawić, aby emisje programów 4:3 miały czarne paski po bokach (czyli ustawienie 16:9 i "Letter box" nie działa nadal). Ale już nie miałem siły o tym pisać...

Edytowane przez jaszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jaszek. Proszę, spróbuj najpierw uruchomić ponownie swoje urządzenie. Jeśli to nie pomoże, to ponów uprawnienia na dekoder. Aby to zrobić, zaloguj się do swojego konta w ICOK. Następnie po lewej stronie wybierz opcję "Usługi" --> "Telewizja" --> "Usługi serwisowe". W następnym kroku ustaw dekoder na jednym z kanałów dekodowanych z pakietu Ekstra (może to być Kino Polska) i kliknij "Wznów połączenie z satelitą". Napisz mi, czy po tej operacji wszystko już działa.

Edytowane przez Specjalista Cyfrowy Polsat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Specjalista Cyfrowy Polsat

 

Czy osoba, która ma już w ramach SmartDom Tv Mobilną może drugi raz do innej umowy satelitarnej dobrać umowę na aTv Mobilną ?

Może się zmieniło coś, wiem że w poprzednich edycjach SmartDom możliwe było tylko raz na pesel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, po zakończeniu się okresu promocyjnego będziesz mógł skorzystać z oferty zasileń. W tym celu należy tylko wysłać wypowiedzenie. Nie posiadając już umowy, otrzymasz dostęp do kanałów niekodowanych. Jeśli następnie zasilisz konto odpowiednią kwotą, to aktywujesz pakiet Ekstra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w takim przypadku chyba lepiej opłaca się od razu kupić dekoder za gotówkę i korzystać w oferty na zasilenia, dzięki czemu można zejść do 7,50 zł/mc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku dekoder w abonamence opłacany terminowo i denerwuje mnie spieranie się z konsultantem pierwszej linii że jego ponawianie uprawnień nie działa i musi przełączyć do działu nadawania uprawnień.

Gdybym miał zaległości płatnicze, wtedy rozumiem.

Czy nie powinno być tak zrobione by wystarczyło zwyczajne ponowienie uprawnień przez ICOK lub konsultanta TCOK ?

Edytowane przez maks27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...