Jump to content

Recommended Posts

Guest Anonymous

mam wrażenie ze takie watki sa a i ten kanal nadaje chybcia ze sie myle?? :D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites
Juz dostepny jest przekaz FR24... narazie tylko w internecie pod tym adresem. Transmisja na Satelicie ruszy jutro ;)

 

 

Ten kanał to jeden wielki niewypał.Na satelicie jest pełno kanałów informacyjnych,po co zatem tworzyć jeszcze jeden.Mamy BBC, Euronews,Bloomberg,Al Jazeere itp. :D:D:D no i nasz rodzynek TVN 24 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dlaczego niewypał? Myślę że kanał będzie dobry i zacięcie będzie walczył o widza z innymi stacjami informacyjnymi chociaż by we Francji (EuroNews, LCI, BFM TV). Zresztą celem kanału jest walka o widza na całym świecie. Szkoda tylko że kraje z Europy zachodniej mają tak wiele kanałów informacyjnych a w Polsce istnieje na razie jeden taki z prawdziwego zdarzenia i to w dodatku musi być kodowany. :( Nawet Czechy, Ukraina mają swoje kanały informacyjne FTA.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bo TVN24 jest w pelni profesjonalne.

 

TVP info bedzie zenada (zaloze sie) przeciez regionalna jakis czas temu przeszla mutacje w para informacyjna i te jej kuriery.... Boze bron!

 

Polsat pewnie nie jest zainteresowany

 

Z kolei niezalezni wola kombinowac w niszach np. Tv Biznes

 

Edycja pitter: poprawiłem błędy.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Może tego nie zauważyliście, ale France 24 English na satelicie ruszył trochę później niż France 24 Francais. Na dodatek było tak, że na kanale France 24 English leciała wtedy wersja francuska.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prędzej mogli by się postarać o EuroNews po polsku, na F24 nie ma szans. A żeby było śmieszniej: może by tak zrobić SuperStację po czesku? Nie mylić z istniejącym już CT24 (tam też można się pośmiać, z wymowy).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dwie czołowe europejskie stacje informacyjne emitują więcej programów w języku arabskim.

Kanał France 24 zgodnie z zapowiedziami, na początku tygodnia, uruchomił blok programów skierowany do widzów z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu

Poprzez satelitę i sieci kablowe ma dotrzeć do ponad 20 mln osób. Codziennie między godziną 16 a 20 emitowane są programy w języku arabskim.

Ofertę w tym języku poszerza też niemiecka stacja Deutsche Welle. W 20 arabskich krajach można odbierać ośmiogodzinny blok programowy

 

żródło:tvsat24.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżę nieco temat, dziś o 12.40 kanał France 24 pokaże film dokumentalny dotyczący przygotować polski do organizacji Euro 2012, ma to być cykl filmów dokumentalnych pokazujących obraz współczesnej polski, a ma to związek z obecną prezydencja Polski w Unii Europejskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

26 września 2017 r. nadawca FRANCE 24 wystartował z długo oczekiwaną hiszpańskojęzyczną wersją kanału skierowaną do widzów w Ameryce Łacińskiej. Pierwsza oficjalna zapowiedź pojawiła się 25 lutego 2016 r.

 

Bogota-sera-la-sede-regional-2609.jpg

 

Kilka dni wcześniej, 22 września, uruchomiono stronę internetową w tym języku. Siedziba redakcja znajduje się w Bogocie, stolicy Kolumbii. Miejsce to zostało na siedzibę, ponieważ ten kraj znajduje się w centrum południowoamerykańskiego kontynentu z prawami pracy podobnymi do Francji, o czym powiedziała Marie-Christine Saragosse, CEO France Médias Monde, do którego należy FRANCE 24. Wspomniała także, że hiszpański jest trzecim najbardziej używanym językiem na świecie.

 

FRANCE 24 Español wystartował o godz. 6:00 w Bogocie (13:00 w Paryżu). Telewizja zatrudnia 35 dziennikarzy różnych narodowości (kolumbijskiej, argentyńskiej, hiszpańskiej, francuskiej czy angielskiej) oraz 10 korespondentów, a kierowany będzie przez Alvaro Sierrę.

 

Z budżetem €7.3 miliona na 2018 r., FRANCE 24 Español będzie nadawać 6 godzin własnego programu dziennie (rano i wieczorem) łącząc 15-minutowe serwisy informacyjne z hiszpańskojęzycznymi wersjami flagowych programów FRANCE 24.

 

 

 

Start kanału można było obejrzeć na żywo symultanicznie we wszystkich pozostałych wersjach FRANCE 24 - francuskiej, angielskiej oraz arabskiej, z wcześniejszą zapowiedzią.

 

 

 

 

 

 

Pierwsze 17 minut nadawania FRANCE 24 Españolhttps://youtu.be/o0LH8onYnc8.

 

Jednocześnie tego samego dnia wyemitowano długi wywiad Alvaro Sierry z Juanem Manuelem Santosem, Prezydentem Kolumbii: https://youtu.be/elJUfDKhA98.

 

FRANCE 24 Español nadaje na satelicie Intelsat 21 (58°W) na tp. 10 (3,380 GHz, pol. H, SR: 27690, FEC: 7/8; DVB-S/QPSK, Beam: West Hemi). FRANCE 24 Español można oglądać na żywo również

.

 

FRANCE 24 Español w Internecie: strona internetowa / Facebook / Twitter / Instagram / YouTube / RFI en Español.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Z satelity Hot Bird usunięto dzisiaj wersje SD z tp. 11240 kanałów France24 w wersji angielskiej oraz francuskiej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...