Skocz do zawartości

Pilot RCU-500


Alcatraz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Wraz z nowszymi modelami tunerów Ariva pojawił się "zgrabniejszy" pilot RCU-500.

 

Pytanie 1 - z jakimi modelami tunerów Ariva (a może i innych Fergusonów) współpracuje ten model pilota? Czy współpracuje w pełni z tunerem Ariva 200? Czy można zastąpić nim model RCU 640?

Pytanie 2 - jakie wymiary posiada wspomniany pilot?

Pytanie 3 - czy istnieje (podobnie jak w przypadku RCU 640) wersja V.2 tego pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy pilot pasuje do Arivy 200, ale jak masz możliwość to bierz RCU 640 v2, mam obydwa te piloty i obsługa w 640 jest o niebo wygodniejsza

w tym kółku masz od razu klawisze do skoku o 10 kanałów w górę/dół, jak to wygląda w tym dziadostwie RCU 500 chyba nie muszę pisać, wystarczy spojrzeć na umiejscowienie tych przycisków

do tego wykonanie, jakość samych klawiszy - nie ma porównania, oczywiście na korzyść 640v2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Skok o 10 kanałów góra/dół faktycznie z ergonomią ma niewiele wspólnego ale reszta? W RCU 640 V.2 po 1.5 roku 8 klawiszy jest wytartych, długość tego pilota jest zdecydowanie zbyt duża no i jeszcze to "klikanie" mikrostyków właśnie w tym kółku... wieczorem, po kilku minutach to pykanie mnie wkurza. RCU 500 ma chyba cichy system załączania przycisków?

 

Jeśli masz obydwa, to podaj proszę wymiary "500".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długość 500-tki to na oko 2/3 tego dłuższego, ma wszystkie "ciche" klawisze

są gorszej jakości i są mniejsze, bardziej uściślone, być może się nie ścierają (na razie ok)

na dobrą sprawę tego długiego pilota obsługuje się jedną ręką i korzystasz z zakresu klawiszy obok kółka, więc długość nie przeszkadza, w tym krótkim jest ok ale jeśli chcesz zrobić przeskok o 10 kanałów to musisz brać pilota w 2 ręce, po protu jakiś [beep] to wymyślił :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jeśli chcesz zrobić przeskok o 10 kanałów to musisz brać pilota w 2 ręce, po protu jakiś [beep] to wymyślił :brawo:

 

Musisz mieć bardzo małą rękę, albo przeszkadza ci zupełnie wszystko(jak to mówią Złej baletnicy przeszkadza i rąbek przy spódnicy) Sorry, ale bez problemu jedną ręką obsługuję tego pilota(RCU 500 v.2) i takich problemów nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przesadziłem że potrzeba 2 rąk, można i jedną tylko to trwa dłużej bo trzeba zmienić uchwyt pilota, ewentualnie można sięgnąć kciukiem ale to już jest gimnastyka dłoni

generalnie pilot jest ok ale o wiele wygodniejszy jest RCU 640, już nawet pomijając ten nieszczęsny przeskok to lepiej leży w dłoni i klawisze pewniej pracują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem z tego pilocika (RCU-500 v.2) zadowolony. :)

Gdy kupowałem swoją Arivę 202E to myślałem też wtedy, żeby może dokupić też tego pilota RCU-640, ale ostatecznie zrezygnowałem i postanowiłem używać tego RCU-500 v.2. Zapewne nie jest on taki super, jak ten RCU-640, ale trochę szkoda mi było wydać dodatkowo pięć dych na tego ostatniego... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...