Skocz do zawartości

Awantura o kasę


Gość Warblade3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie jedna rzecz na temat starych teleturniejów powtarzanych na polsacie 2:Jaki jest sens ich powtarzania skoro na pewno ci co wygrali jakieś pieniądze,dawno je już wydali ? No chyba że jako wartość historyczną telewizji w III RP.

Ale z drugiej strony: Stare teleturnieje mogłyby się nadawać na nocne zapychacze (zamiast call-tv i innych śmieci co są nadawane po nocach - tu akurat w przypadku "zwykłego" polsatu) do następnego dnia ramówkowego (natomiast jeśli chodzi o TVN to stara edycja "Milionerów" mogłaby być w nocy jako zapychacz zamiast "nic straconego" i "bez montażu")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Od tygodnia zmieniono też porę nadawania teleturnieju na ATM Rozrywka o godz. 2:30. Począwszy od tej zmiany godziny emisji w nocy teleturniej jest wyświetlany od 1. odcinka, podobnie jak Gra w ciemno (emitowana teraz o 1:30), która też jest w nocy wyświetlana od 1. odcinka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wie ktoś, czemu poblokowali większość filmów z kategorii Awantura o kasę na Youtube? Podobno jakaś głupia firma otrzymała jakieś roszczenia. Ciekawe, czemu. To jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zastanawia mnie jedna rzecz na temat starych teleturniejów powtarzanych na polsacie 2:Jaki jest sens ich powtarzania skoro na pewno ci co wygrali jakieś pieniądze,dawno je już wydali ? No chyba że jako wartość historyczną telewizji w III RP.

A czy teleturniej ogląda się dlatego, że ktoś tam wygrywa pieniądze? Jakoś w "Jeden z dziesięciu" nagroda nie jest wcale wysoka, a ludzie cały czas to oglądają. Z mojego punktu widzenia teleturniej ogląda się przede wszystkim po to, by czegoś ciekawego się dowiedzieć. Dlatego o ile "Awanturę o kasę" oglądam z chęcią, "Gry w ciemno" już nie lubię i jej nie rozumiem. Co ciekawego jest w tym, jak prowadzący naciąga ludzi?

 

Ale z drugiej strony: Stare teleturnieje mogłyby się nadawać na nocne zapychacze (zamiast call-tv i innych śmieci co są nadawane po nocach - tu akurat w przypadku "zwykłego" polsatu) do następnego dnia ramówkowego (natomiast jeśli chodzi o TVN to stara edycja "Milionerów" mogłaby być w nocy jako zapychacz zamiast "nic straconego" i "bez montażu")

Call TV nad starymi teleturniejami ma jedną, zdecydowaną przewagę - z tego idzie spora kasa. Nawet w nocy ludzie dzwonią. Przy starych teleturniejach kasa jest tylko z reklam.

 

Swoją drogą ciekawe, że Call TV jest takie popularne szczególnie w godzinach nocnych - wtedy nawet TVP to nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Natomiast wiem że w niektórych odcinkach gracze zapraszali widzów na przerwę reklamową lub witali po przerwie. Ciekawostką jest to że zapraszali na reklamę lub witali po przerwie mówiąc w innych językach np. po niemiecku, węgiersku, serbsko-chorwacku czy po rosyjsku. Mam pytanie, jeszcze w jakich językach gracze zapraszali widzów na reklamę lub witali po nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...
Nie było więcej niż jednej czarnej skrzynki-przynajmniej ja nie napotkałem. Oczywiście,że Awantura o Kasę była wyreżyserowana,bo przecież wiadomo,że pewne kategorie trzeba było wylosować,żeby zadać pytanie z ludźmi,których się wynajęło np jakiegoś recytatora czy cyrkowca. Zresztą z tymi mistrzami co byli najdłużej to takie przewałki robili,bo mieli niemal co program Czarną skrzynkę i zawsze była ona losowana w ostatnim pytaniu. Nikt mi nie wmówi,że był to przypadek.

Tak nie było odcinka w którym było więcej niż jedna czarna skrzynka. Ale był jeden odcinek w którym dwukrotnie wylosowano na kole "Czarną skrzynkę" był to odcinek 118, wtedy była krótka rozmowa prowadzącego z Mistrzami i mówił nie może być więcej niż jedna czarna skrzynia w jednym odcinku i potem losowano jeszcze raz kategorię pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Warblade3

Jednak na YouTube mamy nowy kanał, w którym są wstawiane filmiki z teleturnieju Awantury o kasę. A co do tego teleturnieju, to moja opinia jest taka: Lubiłem ten teleturniej, fajny był. Ale zgadzam się z wami, wprowadzenie rywalizacji studentów było nieporozumieniem moim zdaniem. Co do licytacji, to zdarzali się niektórzy kapitanowie, którzy wręcz licytować nie umieli. Druga grupa kapitanów to kapitanowie, którzy jeszcze umieli zagrać vabank (i kapitanowie z 1 i 2 grupy to była zdecydowana większość kapitanów w Awanturze o kasę). Natomiast zdarzali się (w małej ilości) kapitanowie z trzeciej grupy - umieli przelicytować.

Wydaje mi się, że Ci arcymistrzowie byli chyba też forowani przez reżyserkę - 7 samochodów, 2 ogórki kiszone, 2 złote i pewnie jeszcze jakaś gotówka w Czarnych skrzyniach dobitnie o tym świadczy.

Ale moim zdaniem to był bardzo dobry teleturniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 9 miesięcy temu...

W dzisiejszym odcinku Awantury o kasę (odc. 161, jeśli numeracja w przewodnikach jest poprawna) na ATM Rozrywka doszło do bardzo rzadkiej sytuacji w tym teleturniej. Drużyna Niebieskich odpadła już na pierwszym pytaniu w Finale z Mistrzami. Zagrali va banque i mimo podpowiedzi przegrali. Zaproszono trzy nowe drużyny dla pierwszego etapu. Podczas niego nowa drużyna niebieskich również odpadła :D

 

Ten teleturniej wręcz musi wrócić! Nawet, żeby był na antenie Super Polsat. Skoro nieznany dotąd Joker potrafił zgromadzić średnio blisko 140 tys. widzów, a powrót Milionerów ponad 2 mln, to nowa Awantura o kasę również mogłaby się udać.

 

 

.

Edytowane przez Emil.1603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy ktoś się nad tym zastanawiał, lecz Awantura była teleturniejem, w którym bardzo trudno było by wepchać jakieś odcinki specjalne ( Familiada, Jaka to melodia?, Milionerzy, Gra w ciemno czy nawet był odcinek kilka lat temu Jednego z dziesięciu) z udziałem gwiazd, celebrytów grających o cele charytatywne. Skomplikowana konstrukcja była tego teleturnieju na tego typu przedsięwzięcie. W jakiej formule rozegrać? Ile drużyn miało by zagrać? No i kto miał by stanowić drużynę mistrzów i do ilu odcinków mieli by grać? Chyba jedyny taki teleturniej, gdzie owe odświętne wydania  raczej były by wykluczone. W pewnym sensie może i to był urok tego teleturnieju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 3 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Na Instagramie Polsatu wiele widzów apeluje o powrót programu „Awantura o kasę" na co Krzysztof Ibisz reaguje że nie ma nic przeciwko temu. Polsat z kolei przypominał materiał z finału trzeciego odcinka programu gdzie chyba pierwszy rax użyto zwolnionego tempa celem sprawdzenia kto wygrał licytację:

https://www.instagram.com/reel/ClYxSSKoZw1/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

W roli „Mistrzów" byli wówczas najlepsi gracze z „Życiowej Szansy" pod wodzą kapitan drużyny i zarazem rekordzistki protoplasty „Awantury o kasę" Pani Elżbiety Raczyńskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...