Skocz do zawartości

Awantura o kasę


Gość Warblade3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W ostatnim odcinku ''Awantury o kasę'' drużyna mistrzów przekazała swoje pieniądze Fundacji Polsat.

Dzieki Frontowiec bo nigdy nie widziałem ostatniego odcinka. Czyli mam rozumieć,że było wiadome,że to ostatni odcinek Awantury?? I jeszcze chciałem zapytać czy ostatnimi mistrzami byli studenci prawa z Wrocławia??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat mojego autorstwa :D

Otóż w którymś odcinku(chyba w tym w którym Mistrzowie mieli 7700 zł a ostatnią kategorią był Jeden na Jednego)było pytanie(z geografii Polski):''W którym województwie leży Słupsk?'' Jako pierwszy do odpowiedzi zgłosił się Mistrz który odpowiedział że Słupsk leży w województwie ZACHODNIO pomorskim :lol2 Przeciwnik nie znał też odp.na to pytanie - odpowiedział tak samo jak Mistrz :lol: Ależ niespodzianka he he - żeby nie wiedzieć w którym województwie leży Słupsk :D Ale hardkor :twisted Ale usłyszałem że po odp.Mistrza Mistrz powiedział Ups :>

Ta sytuacja zasługuje na TOP 10 najśmieszniejszych sytuacji w Awanturze o kasę :lol2: Ach ale mam dzisiaj humor :wink:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej rozbawiła licytacja pewnej pani Kseni z niebieskich, kiedy to mając dużo więcej pieniędzy od rywali krzyknęła va bank, jednak odpowiedziała poprawnie. Odcinek coś koło 60.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem ten odcinek.Dziwne to było,bo zamiast 3200 (tyle mieli Zieloni) grała Vabank(a miała UWAGA 11500 na koncie :!: )

Druzgocąca różnica.A najlepszy był odcinek taki:w jednym odcinku Niebiescy mieli 1600,Zieloni 2100 a Żółci chyba 6000,w puli było 3500 zł.) Wszyscy rzucili się do pytania ale nastąpiły dwie dziwne sytuacje:

1)Drużyna Żółtych zamiast blokować pozostałych(wystarczyło 2100) grała vabank.

2)W trakcie powtórki było tak,że vabank nie krzyczał kapitan Niebieskich,tylko gracz z ich drużyny(baba :lol2: ).

Pytanie przejęli Żółci(w puli było 9900).

Ale pamiętam też dziwną sytuację:była kategoria Jeden na jednego,Ciekawostki.Kiedy pani Natalia przyniosła na tacy przedmiot,pan Andrzej z Mistrzów zgłosił się do odpowiedzi.Odpowiedział,że ten przedmiot nazywał się popielniczka :lol2: A ten przedmiot nazywał się kupichron(czy jak mu tam)Ale jaja się czasami w Awanturze wyprawiają :twisted:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Było trochę tych sytuacji. Mnie najbardziej rozwalili mistrzowie ,którzy przepłacili za zawodnika i przez to stracili mistrzostwo-drużyna pana Stanisława z genialnym Panem Mirosławem.

Natomiast sytuacja,którą opisuje kolega nie była dziwna,tylko facet -pan Andrzej zachował zimną głowę i rozegrał pojedynek jeden na jednego bardzo mądrze taktycznie. Naciskając przycisk choć nie znając odpowiedzi zapewniał swojej drużynie zwycięstwo gdyż drużyna żółtych nie miała by pieniędzy na koncie. Było wiele takich sytuacji kiedy aż prosiło się o naciśniecie tego przycisku, ale nikt nie okazał się tak sprytny jak pan Andrzej i wszyscy uznawali,że należy naciskać tylko wtedy gdy zna się odpowiedź lub ma się jakiś sensowny pomysł. Natomiast zachowanie reżyserki było niestandardowe,bo po prostu dali na konto drużyny żółtych 300 zł ,czego ja sobie nie przypominam w żadnym innym odcinku,dokładali pieniądze,ale do puli,a nie dawali jakieś drużynie umożliwiając im dalszą grę. Naweet nie wiem czy to było zgodne z regulaminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Odświeżam temat :D

Przypominam godziny nadawania Awantury o Kasę:

Polsat 2: codziennie od 7:35 do 8:30

ATM Rozrywka:codziennie od 17:05 do 18:00

Teraz powiedzcie coś o mistrzach - jakich nie lubicie a jakich lubicie. Mnie strasznie wkurzali Mistrzowie z panem Mieczysławem na koncie.Tacy dziwni według mnie byli,poza tym mieli na koncie tylko 6400.

Mało :lol2: Natomiast ja lubiłem Mistrzów z panem Markiem - szkoda że odpadli po 1 progr.mistrzowskim :(

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

@Poland:Nie odpowiedzieli po 3 pytaniu,nie po ostatnim. Pamiętam ten odcinek:wtedy w żółtych kapitanem był pan Jerzy.Jego drużyna miała na początku finału 12700.W 3 pytaniu Mistrzowie grali vabank. W puli było

10000. Mistrzowie przed vabankiem mieli na koncie 2900,żółci 9300,w puli było 6900.

3 pytanie dotyczyło jakieś Roda Stewarta - zapamiętałem odpowiedź - kapitan Mistrzów odpowiedział jakiś Włoch,żółci nie znali odpowiedzi na to pytanie,wtedy pan Krzysiu powiedział: Rod Stewart.Pamiętam reakcję pana Mieczysława:rzucił czapkę mistrzowską o stolik w geście złości.Ta kategoria w której się pomylił to Światowa muzyka rozrywkowa.

Ps. Oglądałem ten odcinek na youtube :lol2:

Pozdrawiam,dobranoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A pamiętacie pierwszych mistrzów których wyzbierali z "Życiowej Szansy" nie wiem czy dobrze piszę ale dosyć szybko oni odpadli - bodajże już po 4 odcinku.

Co do tamtych Mistrzów to dobrze wtedy oni odpadli - znając życie wszyscy tworzący program już pewnie byli nimi znudzeni zresztą ja jako widz miałem podobne odczucie bo po takiej ilości wygranych finałów oglądanie tego etapu gry powoli nie miało już sensu. Tak swoją drogą czy był jakiś odcinek gdzie było więcej niż po jednym egzemplarzu czarnych skrzynek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było więcej niż jednej czarnej skrzynki-przynajmniej ja nie napotkałem. Oczywiście,że Awantura o Kasę była wyreżyserowana,bo przecież wiadomo,że pewne kategorie trzeba było wylosować,żeby zadać pytanie z ludźmi,których się wynajęło np jakiegoś recytatora czy cyrkowca. Zresztą z tymi mistrzami co byli najdłużej to takie przewałki robili,bo mieli niemal co program Czarną skrzynkę i zawsze była ona losowana w ostatnim pytaniu. Nikt mi nie wmówi,że był to przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@Poland: Pamiętam tych mistrzów - kapitanem tej drużyny była pani Elżbieta - wyzbierała z Życiowej Szansy 218 tys. zł,następnie był drugi pan(nie pamiętam, jak się nazywał, chyba Lucjan), on wygrał 112 tys.zł,potem był pan Izydor,wygrał on 64 tys. zł, i na samym końcu pani Agnieszka - wygrała ona 29 tys. zł.

Oni przegrali program przez swoją głupotę - przecież znali odpowiedź na pytanie(prawidłową), a odpowiedzieli błędnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy na forum i mam pytanie. W wikipedii wyczytałem, że w pewnym odcinku w podpowiedzi były poprawne dwie odpowiedzi, ktoś wie który to odcinek? W ramach ciekawostki mogę powiedzieć, że w jednym odcinku Gry w Ciemno wystapił kapitan mistrzów, co przez ponad 20 odcinków byli mistrzami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
że w pewnym odcinku w podpowiedzi były poprawne dwie odpowiedzi, ktoś wie który to odcinek?

Nie wiem, czy dobrze myślę, ale chyba chodzi o odcinek z pytaniem z kategorii Piłka nożna i prawidłowej odpowiedzi na ilość występów Grzegorza Laty w reprezentacji (odpowiedzieli 105, powinno być 100, a według arbitra 104 [co ciekawe nie było tego wariantu odpowiedzi w podpowiedzi]) i zmienili pytanie.

 

Tak swoją drogą czy był jakiś odcinek gdzie było więcej niż po jednym egzemplarzu czarnych skrzynek ?

http://www.youtube.com/watch?v=TzkZSBPjoe8

Tu jest filmik z pewnego odcinka, co się stało przy wylosowaniu drugiej czarnej skrzyni w finale.

 

W odcinku bodajże 12 była bardzo ciekawa sytuacja (brak poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania). Pierwsze dotyczyło autora książki "Uciekła mi przepióreczka", której autorem był Stefan Żeromski, a niebiescy po kupnie podpowiedzi za 800 zł odpowiedzieli Stanisław Różewicz. Niebiescy mieli po pierwszym pytaniu 2200, zieloni i żółci po około 3500, w puli było 4500 zł. Drugie pytanie dotyczyło wyniku meczu Niemcy-Arabia Saudyjska z 2002 roku. Zieloni odpowiedzieli 6:0 (po kupnie podpowiedzi za 1500 zł), a powinno być 8:0. Niebiescy mieli po drugim pytaniu 1900, zieloni 1500, a żółci około 3300, około 6000 przeszło do puli kolejnego pytania. Trzecie pytanie dotyczyło roku powstania SLD, prawidłową odpowiedzią był rok 1999, a żółci (po kupnie podpowiedzi za 1200 zł) odpowiedzieli rok 2000. Zieloni mieli wtedy 1200 zł, niebiescy i żółci po 900 zł, pula wyniosła 8500 zł. Czwarte pytanie z kategorii Ciekawostki, niebiescy zagrali va banque i źle odpowiedzieli, żółtym zostało tylko 200 zł, a zieloni mieli 600 zł i po złej odpowiedzi niebiescy otrzymali dodatkowo 10700 zł. Pierwszą (i jedyną) kategorią w finale była biologia, ponieważ mistrzowie, grając va banque (9500 zł) źle odpowiedzieli na pytanie związane z narządem pełzającym ślimaka (poprawną odpowiedzią była stopa). Zieloni (panie Karolina i Irena oraz panowie Zenon i Wojciech [kapitan drużyny]) bez żadnego wysiłku wygrali 6000 zł i zostali mistrzami.

 

Kolejny odcinek, który mi zapadł w pamięć to ten, w którym po drugim lub trzecim pytaniu w finale zieloni mieli 12700 zł, a mistrzowie 11200 zł. Mistrzowie po 4000 zł zielonych zagrali va banque (jak pierwszy raz oglądałem ten odcinek (rok 2002 bodajże), wtedy myślałem, że to była największa kwota, przy której grano va banque, jednak wcześniej, w odcinku, w którym odpadli pierwsi mistrzowie, mistrzowie grali va banque przy kwocie 11700 zł).

 

Jako ciekawostkę mogę podać, że najniższa kwota drużyny, która weszła do finału to było 4200 zł, a była kiedyś różnica kwot powyżej 8000 zł na początku finału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Warblade3

@SuperWojtek: Była kiedyś taka sytuacja - pamiętam odcinek,w którym zieloni mieli na początku finału 6 900 a mistrzowie 15 000 - wtedy różnica wynosiła 8 100. Ten odcinek był też bardzo ciekawy, bo Zieloni kupili podpowiedź w pierwszym pytaniu za 3 000 zł. Jednak ciekawe było to, że pan Krzysiu powiedział, że ktoś zaraz zagra vabank :lol2: . Jednak mimo wszystko wygrali 1 etap, bo towarzyszyło im szczęście ( wszystkie drużyny odpowiedzieli błędnie).

Pamiętam też największą pulę w historii programu - 17 700 zł - nie pamiętam, który to był odcinek, ale chyba to był czwarty odcinek od tego,kiedy mistrzami zostali ci, których kapitan był pan Arkadiusz. Z ich zwycięstwem wiązała się jedna z najburzliwszych historii w programie,do lektury: 2 str. tego tematu ,pod koniec tej strony.

Ale kasy! - mogli na tę chwilę pobić rekord - wygrać 21 300 zł! Niestety się pomylili i wygrali tylko 3 600 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj na ATM Rozrywka leciała powtórka odcinka, w którym arcymistrzowie odpadli. Grali z zielonymi (7000 PLN zielonych vs 10200 PLN mistrzów) i żałuję, że mistrzowie przegrali (po pojedynku 1 na 1-nego najpierw wykupili gracza za 2400 PLN, po czym mieli 6900 PLN (tyle, co zieloni) w 3 pytaniu) i grając va banque źle odpowiedzieli na pytanie z historii sztuki dotyczące specjalnego papieru wytwarzanego z włókien za pomocą sita (odpowiedzieli papirus, a chodziło o papier czerpany, w puli było 9500 PLN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętacie odcinek z supermistrzami, jak ktoś pozwolił sobie nazwać jedną z drużyn mistrzów. Odcinek, w którym mistrzowie wygrali dzięki rzekomo błędnej odpowiedzi przeciwników.

A pytanie było: Jaki budynek znajduje się na zdjęciu. Pokazano ścianę z godłem Niemiec, mównicą i fragmentem rzędów siedzeń. Młody pan z drużyny kolorowej odpowiedział: Reichstag. Ibisz na to: źle, Bundestag. Do dziś nie mogę pojąć, o co tu chodziło. Albo jestem nienormalny, albo to jakaś manipulacja, albo miałem kaca... Reichstag to budynek, Bundestag to parlament- instytucja, obradująca w odnowionym, zabytkowym gmachu Reichstagu. Mylę się?? Dla nieobczajających tego odcinka- mam gdzieś nagranie, mogę wrzucić na YT> Mistrzowie podpłacili albo indolencja osoby układającej pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś widziałem rano powtórkę odcinka, w którym była podpowiedź od publiczności :)

Czy to przypadkiem nie był pierwszy odcinek z arcymistrzami? Tylko ten kojarzę, w którym była podpowiedź od publiczności (niebiescy odpowiadali wtedy z kategorii Światowa muzyka rozrywkowa).

 

Ech, nigdzie nie znalazłem funkcji edycji postów sprzed wielu dni, więc tu muszę pisać poprawkę do mojego pierwszego postu:

http://www.youtube.com/watch?v=lKX4Ox7Voag

To końcówka pewnego odcinka, która najbardziej zapadła mi w pamięci (dobrze zapamiętałem tylko kwoty, jednak to było nie drugie czy trzecie, a piąte pytanie w finale i odcinek z roku 2003 lub 2004, a nie 2002).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...