Skocz do zawartości

3. Program Telewizji Polskiej. Jak to było?


Telemorele
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie serdecznie, po dosyć długiej przerwie w nowych wątkach... ! :D

Wszedłem dziś na forum.radiopolska.pl - bardzo słusznie! Natrafiłem tam, w dziale Historia, na wątek zatytułowany: "Telewizja Polska Program 3 (przełom lat 80 i 90)".

Czy ktoś pamięta na przełomie lat 80 i 90, myślę że było to gdzieś w przedziale czasowym 1989 - 1991 (a może wcześniej ?) miały miejsce testowe emisje planowanego programu 3 ogólnopolskiego Telewizji Polskiej. Emisje odbywały się w soboty w godzinach 13:00 - 16:00 na 2 programie TP który emisję zaczynał chyba dopiero o 16.50. [...]

Ramówka programu 3 była jak na tamte czasy bardzo atrakcyjna i miała charakter programu popularno-naukowego. Z tego co pamiętam nie było żadnych prezenterów a program przedstawiany był w formie tekstowej na początku całego bloku. Pamiętam że były nadawane programy przyrodnicze, naukowe oraz różne magazyny takie jak "Meandry Architektury" prowadzone przez Szymona Kobylińskiego. Ogólnie oglądałem zawsze cały blok od początku do końca bo zawsze leciało coś interesującego. Jako dziecko czekałem zawsze na film animowany "ORDY" który nadawany był na koniec. [...]

Pamięta ktoś może pozostałe programy lub ma jakieś nagranie video tych emisji ?

Z tego co wiem częstotliwości przeznaczone do wykorzystania przez planowany ogólnopolski Program 3 dostał później Polsat.

[...] Podczas programu dnia była obracająca się trójka. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...