Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na satelicie na TVP2 HD w czasie biegu sztafetowego kobiet zauważyłem wiele artefaktów, włącznie z rozmazującym się logo.

Wcześniej tego nie zauważyłem. Czy to może być przyczyną, że CP bierze dosyl dwójki hd z DVB-T?

 

Cp nie bierze sygnału TVP2 HD z DVB-T. Kilka dni temu, gdy jakość w NTC była koszmarna, na sat była taka jak zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że TVP wie, że jutrzejszy supergigant facetów został przesunięty na godzinę 7 naszego czasu.

Wiedzą, bo jutro zamiast powtórki drugiej serii skoków jest wpisany supergigant, ale na żywo w TVP Sport tylko. W TVP 1 od 7:55 i do końca, bo w TVP Sport od 8:21 snowboard. Ten program jeśli chodzi o Soczi jest bardziej aktualny: http://sport.tvp.pl/soczi/13010508/transmisje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@railroad:

Za to podniecasz się bylejakością. :P HD zostało stworzone żeby cieszyć oczy, a nie straszyć pikselami. Skoro TVP zdecydowała, że kanały TVP1 HD i TVP2 HD zostają w NTC, to powinna zapewnić im odpowiednie miejsce. A jeśli nie, to powinni zostawić te kanały w wersjach SD i poczekać na przyszłość, do kolejnych multipleksów (albo zmiany systemu na DVB-T2).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i przez to transmisja w TVP1 "HD" szła w upscalu przez system emisyjny studia TVP Sport, który jest w SD.

A TVP Sport HD to skąd niby nadaje?

TVP Sport ma system do emisji materiałów i transmisji w HD, ale jak coś jest puszczane przez studio (tak jak było dzisiaj) to idzie upscal. Podobnie mamy ze skokami narciarskimi w PŚ - transmisja w HD, ale już dekoracja w upscalu bo idzie przez system emisyjny studia TVP Sport w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...