Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Posiadam Tuner DVB-T Ferguson Ariva T 65 (najnowszy soft 0.36). TV Samsung 40' LE40A656

Wczoraj oglądając mecz Polska - Rosja na TVP 1 HD non stop miałem problemy z obrazem. Kilka razy na minutę występował efekt spadku klatek na sekundę - z 30fps do ~15fps. Tzw smużenie, najbardziej widoczne gdy kamera obejmowała większą liczbę piłkarzy i większą powierzchnie boiska. Na TVP2 HD o dziwo tych smużeń nie widziałem w ostatnich meczach. Zmiana rozdzielczości z 1080 na 768 lekko poprawiła sytuacje. Proszę o wypowiedź czy też wam mocno smużyło na TVP 1 HD w tej rozdzielczości? Na pewno nie jest to kwestia instalacji antenowej (Siła sygnału jak i jakość na max. )gdyż to samo było przy odbiorze z anteny pokojowej jak i z kablówki. Czyżby procesor tunera nie wyrabiał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrick bzdury pisze, to nie jest CPU tylko być może ustawienia telewizora, funkcje wyostrzające, 600Hz i inne cuda.

 

@Patrick procesor ma wbudowany dedykowany układ mogący działać niezależnie od części wykonującej instrukcje.

Stąd właśnie w starych odbiornikach zdarzało się że mimo zawieszenia dekodera (brak reakcji na pilota i cokolwiek) dalej można było oglądać włączony kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas był.

 

EDIT: Odpalcie sobie w MUX1 ścieżkę z audiodeskrypcją - leci komentarz Zimocha z PR.

 

Witam chciałbym się dowiedzieć czy jest mozliwość właczenia ścieżki dźwiękowej z komentarzem zimocha na dekoderze cyfry +?? Bo niestety na moim Pace nie mam wybory ścieżki dźwiękowej.Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na TVP z satelity na dekodarach cyfry jest możliwość zmiany ścięzki audio, ale aktualnie mecz chyba nie jest nadawany z komentarzem radiowym.

 

 

Znajoma mi przed chwilką powiedziała, że po euro mają wyłączyć naziemne TVP1 HD oraz TVP2 HD. Mówiła, że słyszała o tym w telewizji. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Plotka, co?

TVP zapowiadało, że kanały w HD nie znikną z DVB-T po skończeniu EURO. Jednakże jak wiadomo TVP zniknie z MUX1, a więc nię będzie miała raczej pojemności na MUX3 do transmisji kanałów HD, tym bardziej że planują uruchomić kolejne kanały tematyczne (jakieś palikot.tv czy coś w tym stylu :wink: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...