Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech jeszcze pomysla o zwiekszeniu Bitrate Video bo na TVP 2 HD(CP) srednie bitrate to zaledwie 5.2 Mb/s na TVP 1 HD(NC+) troszke lepiej bo 6.0 Mb/s .Do przykladu publiczna SF1 HD ,ORF 1 HD itd.duzo by tu wymieniac posiadaja stale bitrate 9-10 Mb/s to jest HD i zarazem jakosc obrazu .Ja nie mowie zeby bylo tak wysoko niech bedzie stale 7-8 Mb/s i bedzie super .TVP czas najwyzszy o tym pomyslec juz nie macie kanalow na Astrze a wiec wiecej oszczednosci czas najwyzszy zadbac aby kanaly TVP na Hotbirdzie a zwlaszcza HD byly nadawane tak jak trzeba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teleexpress dzisiaj także w lepszej jakości. ;) Trzeba jeszcze wymienić kamery w Jakiej to melodii.

TVP kupuje program jaka to melodia od firmy media corporation.

http://www.mediacorporation.pl/

Wysłałem pytanie kiedy program jaka to melodia będzie rejestrowany w wersji HD ale odpowiedzi nie otrzymałem. Jakość obrazu czyli kamer które rejestrują ten program jest bardzo słaba. O HD nie ma mowy. Jeśli porównamy program jaka to melodia np z serialem barwy szczęścia który rejestrowany jest w HD to różnica jest ogromna.

Program jaka to melodia rejestrowany jest w SD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie poczekamy długo na lepszą jakość Jakiej to melodii....

 

Dziś w "Świat się kręci" znów goszczą rolnicy co szukali żony. Rozumiem - telekamerę otrzymali, ale mam już dosyć. Rozumiem, program był świetny i tak dalej, no ale kiedyś musi się skończyć ten szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem teraz przed chwileczką, zupełnie przypadkowo kilkuminutową scenkę z "M jak Miłość" z niejaką Natalką i jej gagiem w roli głównej... poziom aktorski porównywalny do "Dlaczego ja", "Trudne sprawy".

 

W związku z tym mam pytanie: Czy to prawda, że jeden odcinek "MjM" potrafią nakręcić w jeden dzień? :lol2: Niejako wyjaśniałoby to ten "kunszt" aktorski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka, że od odcinka 1067 w MJM dają normalne kolory, bo po przejściu na HD od odcinka 1000 były liche, wyblakłe - jakby włączona opcja film, czy kino w telewizorze. Zresztą to samo jest z niektórymi seriami Rancza czy Czasu Honoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M jak miłość w ładnym HD a Świat się kręci w marnym SD.

W tym przypadku też winne są kamery.Program rejestrowany przez firmę rochstar.Przykładowo Voice of Poland ma bardzo dobrą jakość obrazu.Prawdopodobnie rejestrowany przy pomocy kamer sony hd. Widziałem kiedyś zbliżenie kamery i zauważyłem logo :)sony. Świat się kręci prawdopodobnie rejestrowany przy pomocy kamer JVC które są znacznie gorsze od Sony.Na niemieckiej stronie w danych technicznych znalazłem informacje ze kamera JVC to profesjonalna kamera ale sd.

http://www.rochstar.tv/pl/sprzet/kamery

Ten model Sony to profesjonalna kamera hd

http://www.sony.pl/pro/product/broadcas ... /#features

Z kamer Sony jakość obrazu jest najlepsza.

http://www.marcotec-sklep.pl/de/product ... /index.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kamery sa bardzo wazne ale i bardzo wazne jest Bitrate Video jakie posiadaja glowne kanaly TVP czyli TVP 1 HD (nc+) i TVP 2 HD (CP) obecne srednie bitrate tych kanalow to TVP 2 HD (CP) 5.4 Mb/s a TVP 1 HD troszke lepiej bo 6.0 Mb/s .W obu przypadkach powinno byc minimum srednie 7.0 Mb/s .Publiczna na zachodzie posiada stale nie zmienne bitrate 9.5-10.5 Mb/s prosze tylko porowwnac parametry to sa prawdziwe parametry na HD a nie unas marne 5-6 Mb/s .TVP czas najwyzszy to zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie programy jak The voice of poland są produkowane przez wóz HD tvp. I W tym wozie mamy 20 torów kamerowych firmy Sony i kamery Sony hdc 1550 w ilości sztuk 14

I oprócz bodajże 5 kamer hd w jednym ze studiów wirtualnych jest to wszystko co posiada TVP w kwestii kamer hd. W niektórych przypadkach TVP pożycza wóz np: od TVN czy ATM. Ale to wyjątki. I dopóki nie będzie więcej kamer i mikserów HD, dopóty nie będzie więcej HD. I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...