Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać gołym okiem, że realizacja jest na 100% w HD. Jednak ta jakość jaką dostajemy my widzowie jest średnia. Szczególnie słaby obraz jest w DVB-T, gdy są sceny dynamiczne dużo świateł gołym okiem widać piksele. Na satelicie widać że jest lepiej, jednak bitrate też nie powala, ogólnie lepiej to wygląda niż w DVB-T ale jednak obraz nie jest czysty, w pewnych momentach można też zauważyć piksele jeśli ktoś przyjrzy się dokładnie.

 

Ogólnie na satelicie obraz nie odbiega od polskich standardów nadawania w HD i jest do przyjęcia, gdyby tak transmitowano 100% wydarzeń live to byłoby już bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie HD. A skąd wiesz że od TVN? Jesteś na miejscu?
No mnie tam nie ma. Ale wiem. Trochę obserwacji :D

Można poznać po kamerach, obiektywach albo np: po nakryciach na kamery też. TVP używa czarnych nakryć na kamery, a ATM System zielonych. Było to widać na meczu Lechia - Barcelona.

Obiektywy Fujinon. Kamery Grass Valley LDK 8000. Taki zestaw ma tylko TVN.
Jeśli chodzi o TVN to mają głównie kamery Sony i JVC. Nie mają kamer Grass Valley. Jedynie mikser tej firmy.

Mają kamery HD Grass Valley. Wejdź na stronę Grass Valley i w newsach było napisane , że zakupili te kamery. Trzeba i strony przeglądać o tej treści to się wie takie rzeczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest odpowiedni wątek, bo zagadnienie jest dość ogólne. Owszem, dotyczy też wczorajszej emisji filmu w TVP2 HD z Bruce Willisem. Chodzi mi o jakość materiałów pokazywanych w TVP. Jest wśród nich dość duża grupa takich, powiedzmy, zębatych. Kto trafi na taki materiał, to wie o co chodzi. No, nie wymagajmy cudów, ale pokazywanie takiego zębatego materiału, jak ten film wczoraj z logo HD, to chyba jakieś nieporozumienie. W sumie cofam moją opinię o rzekomej świetnej jakości dwójki HD w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio z ciekawości obserwuje również program GOL T-Mobile Ekstraklasa, ale to co pokazuje TVP to jest jakaś żenada. Co to w ogóle ma być?

Z początku myślałem, że po prostu pokazują po kolei bramki (akcja bramkowa + powtórka akcji), coś jak kiedyś bramki z ekstraklasy w Multisport w odkodowanym paśmie Canal+. A dziś np. pokazano może z 3 czy 4 trafienia z całej kolejki, na dodatek jakoś strasznie chaotycznie (bo chodziło o świetny start w lidze Visnakovsa i spalone Saganowskiego) :crazy:

 

Szału się nie spodziewałem, bo to TVP, ale żeby aż tak słaby był ten program?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up to tylko w tym tygodniu tak. Nie wiem co im się po***doliło, że w 3 kolejce zamiast w sobotę magazyn był w poniedziałek ( już po całej kolejce) i w tym wypadku dzisiejsze wydanie było zbędne. Choć nie wiem czemu, Sobczyński zapowiadał, że nastepne wydanie również w poniedziałek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...