Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, kto decyduje o sygnale teletekstu na TVP 2 HD z satelity.

Zapewne ten, kto go na tą satelitę wysyła, czyli Cyfrowy Polsat S.A. :jupi: ale ten przekaz od samego początku jest przeklęty.. Trzeba się modlić i dawać na tacę żeby zajęło się tym kiedyś nc+ (TVP 1 HD przy TVP 2 HD to niebo, a ziemia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Zastanawiam się, kto decyduje o sygnale teletekstu na TVP 2 HD z satelity.

W przypadku takich rzeczy odpowiedzialni stosują zasadę spychologii. :) Nadawca mówi, że odpowiada za to operator transpondera, a operator transpondera twierdzi, że to nadawca odpowiada za ten dyskomfort. A według mnie odpowiada jeden i drugi, bo operator transpondera nie dodaje teletekstu, a nadawca ma to gdzieś i nie interweniuje u operatora. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od blisko 2 miesięcy walczę z częstotliwością 12,265V na której jest nadawana TVP2 HD i inne programy. Z tej częstotliwości nie mogę nagrywać/odtwarzać/wstrzymywać (PVR) na TV Philips 6007. Na moje jest coś nie tak z kodekami. Również w trakcie najzwyklejszego oglądania, TV się wysypuje w tej częstotliwości. Oczywiście dlatego, że podpięty jest dysk USB, który cały czas nagrywa. Materiał zgrany REC, widzę łącznie z opisem EPG i wielkością (MB) ale nie mogę odtworzyć. Dlaczego twierdzę, że to coś z kodekami... Nagrałem TVP2 HD na nieużywanej już Arivie 120 (ona odtwarza) ale po przeniesieniu do PC systemowy WMP nie odtworzył. Z innych częstotliwości bez problemu otwiera. Dopiero po założeniu jakiegoś pleyera z własnymi kodekami można bez problemu odtwarzać.

Może ktoś bardziej znający te zagadnienia, pomoże mi rozwikłać zagadkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wczorajszego filmu i napisów angielskich: było beznadziejnie, czyli brak napisów na początku. Widocznie kilkudniowe zapowiedzi to było za mało: w takich molochach jak zwykle jak można coś s[beep]yć to zawsze znajdzie sie jakiś łajza, który to zrobi. Potem (po jakimś kwadransie) było źle, czyli napisy opóźnione o jakieś 3 sekundy. Z czasem to się poprawiało aż było względnie dobrze, kiedy napisy pojawiały się równocześnie z wypowiadanym tekstem. Niemniej, według mnie, powinny się one pokazywać z wyprzedzeniem ok. 0,5 - 1 s. Niestety obawiam się że te napisy angielskie był to raczej wybryk, który będzie wyjątkiem potwierdzającym regułę. Nawet na stronie internetowej nie było przy tym filmie oznaczenia flagi brytyjskiej oznaczającej dostępne napisy angielskie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na satelicie napisy polskie na TVP1 HD są w ogóle nadawane? Bo u mnie przedwczoraj nie chciały działać podczas tego filmu. Po włączeniu napisów nic się na ekranie nie wyświetlało. Zaznaczam, że na innych kanałach (np. Ale kino+ HD) napisy polskie działają bez zarzutu. Więc albo TVP1 HD z satelity nie nadaje napisów, albo są nadawane w jakimś formacie, którego mój tuner (Ferguson Ariva 100E) nie rozumie :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się stało ze studiem przygotowanym na euro.Tvp wydała duża sumę pieniędzy na przygotowanie tego studia i nie korzysta już wcale.Najlepsze kamery i sprzęt.Było widać jakość hd przez cały czas trwania programu z tego studia.Wszystkie inne programy studyjne tvp to mizeria.

Jaka to melodia oczywiście cały czas w jakości sd ale familiada ma dobra jakość czyli program nagrany przy pomocy znacznie lepszych kamer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na satelicie napisy polskie na TVP1 HD są w ogóle nadawane? Bo u mnie przedwczoraj nie chciały działać podczas tego filmu. Po włączeniu napisów nic się na ekranie nie wyświetlało. Zaznaczam, że na innych kanałach (np. Ale kino+ HD) napisy polskie działają bez zarzutu. Więc albo TVP1 HD z satelity nie nadaje napisów, albo są nadawane w jakimś formacie, którego mój tuner (Ferguson Ariva 100E) nie rozumie :]

Na Nboxie napisy polskie były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kurde nie wiem sam czy to było HD czy nie. Wrzucam porównanie z poprzednią emisją w TVP1 SD. Może mi ktoś powie, bo albo z rana nie myślę albo serio nie mogę rozszyfrować, ale raczej upscal.

http://imageshack.us/a/img801/9495/vlcs ... h03m28.png

http://imageshack.us/a/img855/1365/vlcs ... h04m44.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...