Jump to content

Tuner na Linuxie, Openbox S9,10,11 czy Golden Media GM990 CR


Recommended Posts

Witam poszukuje jak najtanszego odbiornika na linuxie..

za wszystkie inne na procesorze AlI serdecznie dziękuje (mam dosc tych wolnych przelaczan i reagowania na pilota)

 

z gory dzieki o doradzenie mi

 

i do tego chcialbym zapytac jak to jest z ENIGMA 2 ? jest ona legalna czy tez nie ?

bo dzisiaj w tym temacie: viewtopic.php?f=19&t=25454

Admin napisal że to nie jest.. ale przeciez Enigma jest open source ?!

a moze adminowi chodzilo tylko o to ze na nboxie jest to nielegalne ? (chociaz skoro by enigma takową by była FREE to nboxa tez juz mozna na wlasnosc przeciez kupic ?? jak to jest ??

 

dodatkowo czy na tych powyzszych tunerach oprocz nboxa oczywiscie mozna ogladac filmy poprzez USB ?

czym sie roznią s9,10 i 11 ?? ewentualnie jesli cos z nich to jaki

 

dzieki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

GM990CR jest na Linuxie. Openboxy (to co piszesz to są chińskie klony - właśnie na procesorach ALI!) NIE są.

Czym się róznią? Że jeden gorszy od drugiego. Wszystko na Ali M3602, z lekkimi modyfikacjami wyglądu ew. głowicy.

 

Enigma2 na nBoxie jest legalna, pod warunkiem że jesteś właścicielem sprzętu. Jednocześnie dekodery są dość dobrze zabezpieczone - trzeba się dużo namęczyć, aby przeprogramować nBoxa.

Link to post
Share on other sites

Drobne info: są dwie firmy Openbox. To, co jest w Polsce pod nazwą S9/S10/S11/S12 to są tak jak pisze @lpm11 składaki na procesorze ALI, odpowiedniki Fergusonów Ariva (chyba najbliżej im do 102/202), z Linuxem nie mają nic wspólnego, E2 na tym sprzęcie nie działa.

Na linuxie jest ukraiński Openbox S9 (i to jest klon Fortisa) - tu jest link z menu, które jest totalnie inne niż w "polskich" Openboxach - http://openbox.ua/receivers/s9/ Ukraiński Openbox nie ma modeli S10, S11 i S12. Na ukraiński S9 z tego co wiem są jakieś image E2, ale główny soft jest ichniejszy, "fortisowy". Z modeli "ukraińskich" - tych na linuksie - w SAT Kurierze 1/2010 opisywany był Openbox S7, a w 9/2011 - Openbox S4. Teraz w wydaniu 3/2012 szykuje się opis Sky [email protected] Royal HD PVR - także Fortis, identyczne menu, ale postępy w sofcie. Wszystkie te sprzęty nie mają nic wspólnego z Openboxami S9/S10/S11/S12 sprzedawanymi w Polsce po ok. 300-400 PLN - tamte "ukraińskie" modele są koło 1000 PLN. Dodatkowo z tego co widzę S11 i S12 mają już na obudowach logo Skybox, czyli zmiana marki. Może był zgrzyt z firmą ukraińską o markę?

 

nbox: ja trzymam się wersji, że E2 na nboxach legalna nie jest, pomijając sam fakt sporu o markę to aby do nboxa załadować E2, trzeba obejść jego zabezpieczenia, czego ADB subtelnie ujmując nie popiera. Już sama możliwość łatwego przejścia zaczyna się od poszukiwania odpowiedniej dziurawej serii z dziurawym softem; nie rozwijam tego, mi zalatuje lewizną. Proszę tematu unikać, bo jak kogoś prawnicy ADB/n-ki/pieron wie kogo będą ganiać, to sami sobie będziecie winni. Złota zasada to unikać kłopotów :] Z czego sobie kto korzysta i jak to jest każdego prywatna sprawa, ale chwalić się niepotrzebnie nie ma co.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Omijanie zabezpieczeń jest oczywiście nie na rękę producentom sprzętu, ale nie jest nielegalne tak, jak nie jest nielegalne np zainstalowanie innego systemu operacyjnego na laptopie czy w komórce, szczególnie jeśli ten instalowany system jest legalny i darmowy - a taki jest linux.moim zdaniem należy wręcz popierać takie inicjatywy, aby pokazywać jawny sprzeciw wobec sztucznego zaniżania możliwości sprzętu poprzez niedorobiony soft. Mam tuner firmowany przez tpsa i to co on sobą prezentuje woła o pomstę do nieba. Weźmy choćby taką najprostszą funkcję jak własna lista kanałów. Przez lata używając wyłącznie htpc nie zdawałem sobie sprawy ze tuner może nie mieć możliwości zrobienia własnej listy kanałów. Albo ze tuner włącza się minutę. Nbox z enigma po prostu miażdży funkcjonalnością ten wypust.

Link to post
Share on other sites

Kolega mawia, że są coraz lepsze sprzęty, za to coraz gorszy soft... i chyba coś w tym jest. Nie tylko w tunerach i komórkach... :-(

A żeby nie było całkiem OT, nie wyobrażałem sobie do niedawna, że tuner może mieć spapraną obsługę złącza SCART (brak RGB, niewłaściwe przełączanie), na niektórych kanałach źle rozpoznawać proporcje obrazu, psuć nagranie realizowane podczas oglądania innego nagranego kanału, brak powiązania wyjścia 0/12V z ustawieniami satelity itp.

Link to post
Share on other sites
  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...