Jump to content
Sign in to follow this  
Poland

Coś na temat Cabletech URZ0089

Recommended Posts

Możecie coś powiedzieć na temat tunera URZ0089 firmy Cabletech ? Ostatnio go zakupiłem i chciałbym się zapytać jak się wam użytkuje ten tuner i czy on w ogóle jest dobry ?

Jak w każdym tunerze są plusy i minusy, jest prosty w obsłudze. Tuner posiada możliwość odbioru dźwięku w systemie PCM ( analogowe stereo L/P ) i AC-3. Nie posiada kodeka E-AC3 ( Dolby Digital Plus ), przydatnego w odbiorze cyfrowego dźwięku wielokanałowego przy transmisjach HD. Tuner może również być wykorzystany jako wysokiej jakości odtwarzacz multimedialny oraz nagrywarka PVR. Miałem go w sklepie tydzień bawiłem się troszkę.

A jak wygląda na nim wyszukiwanie stacji - czy rzeczywiście ma dobrą czułość pozwalającą na odbiór kanałów który przykładowo Foolproof 4102 może nie wyszukiwać ?

tuner ma podobno niezłą czułość bo jak podłączyłem antenę to 2 mux miał poziom 39 procent i odbierał bez pikselozy często. A nadajnik sucha góra a mam wiwa HD 100 i nie działa mux. Teraz inaczej wiwaHD100-DVB-T MUX2 Leżajsk jak chce to działa a Cabletech URZ0089 MUX2 Leżajsk działa 89 %

Czyli można twierdzić że przy pomocy tego tunera będę mógł odbierać MUX3 z Krakowa a nawet MUX'y z innych lokalizacji (nawet ze Słowacji i Czech) których Foolproof 4102 po prostu nie wyłapywał ?

Przepraszam że odkopuje temat ale mam pewne pytanie a mianowicie czy da się uratować tuner jeżeli przez przypadek wgrało się do niego oprogramowanie z URZ0083 w wyniku czego owy o którym tutaj piszemy przestał działać ?

Hmmm... Nie wiem czy to nie jest czasem droga jednokierunkowa bez powrotu - na stronce producenta przewidziano tylko aktualizację przez USB, innej nie ma, napisz do producenta może coś sensownego odpisze ale wg mnie tuner leci w "odstawkę"

Tuner powinien być w jakiś sposób przecież zabezpieczony przez możliwością wgrania softu nieprzeznaczonego dla niego, operacja taka nie powinna dać się w ogóle wykonać, widać Cabletech nie pomyślał o tym.