Jump to content
Frontowiec

DVB-T w Niemczech

Recommended Posts

Chciałbym zaprezentować ofertę Naziemnej telewizji cyfrowej w Niemczech. Przedstawiam wykaz programów DVB-T z Berlina:

 

RTL (Satellit), RTL 2, Super RTL, VOX, Das Erste, rbb Berlin, Phoenix, EinsExtra/rbb Brandenburg, ZDF, 3sat, neo/KI.KA, ZDF Info, Das Vierte, Bibel TV, QVC, BR Fernsehen, n-tv, Channel21/Euronews, Sat 1 (Satellit), ProSieben, Kabel eins, N24, MDR Sachsen, NDR FS NDS, hr Fernsehen, ARTE, WDR Koln, SWR BW/RP, HSE 24, Tele 5, iMusic1, Eurosport, sixx, TV Berlin, ANIXE, ServusTV, JuweloTV/Spreekanal + stacje radiowe

 

Odbiór wszystkich kanałów DVB-T z Berlina można odbierać w Chojnie (woj.Zachodniopomorskie) przy ustawieniu anteny na Berlin. Także w Chojnie można odbierać Niemieckie kanały z Nadajnika w Helpterbergu:

 

Das Erste, NDR FS MVP, NDR FS SH, MDR S-Anhalt, rbb Brandenburg, ZDF, 3sat, neo/KI.KA, ZDF Info

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odświeżam

Mieszkam niedaleko Chojnic , szukałem kanałów i znalazło mi Niemieckie kanały (der Erste itp) jakość była dobra ale teraz mi na drugim dekoderze nie znajduje ich a na pierwszym jest brak sygnału , Co mam zrobić żeby złapać ponownie te kanały?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jaką masz antene ? Proponuje ci antene kierunkową ATX 107 + wamacniacz LNA 177 . Być może trafiłeś na Tropo i stąd miałeś Mux-y z niemiec .

Share this post


Link to post
Share on other sites
Eurosport jest za darmo a u nas Polo TV. :chair:

Mają ale tylko w Berlinie , Eurosport jest również na Astrze 19,2E :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tzn nie może, tylko chce. Nadawcy RTL Group SA oraz ProSiebenSat.1 Media AG zgogodzili się przedłużyć nadawanie swoich programów poprzez DVB-T do końca 2019 roku. W styczniu 2013 RTL Group ogłosił opuszczenie tej platformy. Obecna zmiana decyzji spowodowana została chęcią rządu niemieckiego do forsowania dalszej rozbudowy platformy DVB-T, szczególnie wprowadzania nowego standardu DVB-T2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg fmscan.org (http://www.fmscan.org/ml.php?r=t&t=2000029) na kanale 43 z Angermünde nadaje Uckermark TV z mocą 1 kW .Nie jest napisane w jakiej polaryzacji ,jaka wysokość.

 

Dane masztu z dvbtmap.eu :

Lokalizacja: Angermuende

GPS: 52°59'45.2"N 13°54'45.3"E

Region: Brandenburg

Wys. n.p.m.: 138 m

Wysokość: 10 m

 

W 2013 roku w niemieckim internecie (http://www.nordkurier.de/digital/uckermark-tv-geht-auf-satellit-121777309.html) pisali ,że będzie na satelicie jako pasmo stacji BB-MV Lokal TV ,ale nie napisali nic o wyłączeniu emisji naziemnej na kanale 43.

 

 

Gostek na forum (http://free4web.pl/3/2,144089,395875,8034241,1,Thread.html#8084532) i satkurier na niemieckim forum (http://forum.digitalfernsehen.de/forum/digital-tv-ueber-die-hausantenne-dvb-t/267417-am-03-01-2011-startet-der-regionalsender-uckermark-tv-auf-kanal-43-tval-das-fernseh.html) pisali ,że na kanale 43 w 2011 roku Uckermark-TV rozpoczął nadawanie w systemie DVB-T MPEG2 jednak ja znalazłem filmik z youtube jak ktoś odbiera analogowo na kanale 43 z Angermuende.

.Z opisu filmiku wynika ,że autor złapał analogowo podczas tropo ,a zakłócenia ma od cyfrowego sygnału multiplexu z Uelzen

 

 

W lutym zeszłego roku chwaliłem się na radiopolsce odbiorem za pomocą siatuchy muxów z Berlina ,nawet tych 20 kW ale na k.43 w DVB-T ( analogu nie sprawdzałem) nic nie złapałem ,a przecież azymut na Berlin i azymut na Angermuende przy mojej lokalizacji różnią się od siebie tyko o 12 stopni przy czym do Berlina mam około 109 km w linii prostej ,a do Angermuende około 48 .

 

 

Nie mogę znaleźć informacji czy emisja na kanale 43 została zakończona czy trwa pod dziś dzień ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Wg moich informacji w Niemczech analogowa emisja (analoges Antennenfernsehen, analoges terrestrisches Fernsehen) oficjalnych programów została kompletnie zakończona. Wszystkie zacytowane linki są już nieaktualne, pochodzą jeszcze z "ery" analogowej. Również na stronie uckermarkt-tv.de nie ma słowa o telewizji naziemnej, nawet DVB-T. Analogowo i digitalnie nadawane jest jedynie w kablu i z sat (Astra). Link z YouTube pochodzi z 2011!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tymczasem w Niemczech szykują się zmiany: do roku 2018 ma zostać wyłączona telewizja naziemna DVB-T i w jej miejsce ma zostać wprowadzone DVB-T2 HEVC(wymagana będzie wymiana tunerów). Częstotliwości zwolnione przez DVB-T mają wedle zapowiedzi zostać przeznaczone na poprawę zasięgu internetu mobilnego. więcej info tu: http://www.digitalfernsehen.de/Politik-gibt-gruenes-Licht-fuer-DVB-T2-neue-Receiver-noetig.116655.0.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Multipleksy są regionalne, a ich ilość i zawartość nie wszędzie jest taka sama. Zazwyczaj jest to od 3 do 5 multipleksów z 4-5 programami mpeg-2 w każdym.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A najwięcej jest w Berlinie, gdyż jest 9 multipleksów w których jest 39 stacji TV (nie które mają dzielony czas antenowy między sobą).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ale jakie to sa stacje ??

Gdzie je można znaleść ???

Kurcze żeby u nas tyle było

5 MUXów po 8 = 40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...