Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Raczej nie możliwe, problem może być w Twojej antenie lub w instalacji. Magnetowid nie ma takiej mocy żeby zakłócać telewizje naziemna, a poza tym magnetowidy mają na wyjściu częstotliwości z zakresu K30 - K39, przeważnie fabrycznie były strojone w okolice K36.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie możliwe, problem może być w Twojej antenie lub w instalacji. Magnetowid nie ma takiej mocy żeby zakłócać telewizje naziemna, a poza tym magnetowidy mają na wyjściu częstotliwości z zakresu K30 - K39, przeważnie fabrycznie były strojone w okolice K36.

 

Niekoniecznie. Mój stary magnetowid generuje sygnał na kanale 45 i nie ma możliwości przestrojenia (kiedy był kupowany, kanały 44-46 nie były używane, bądź bardzo rzadko).

 

Antena i kabel w 100% sprawny , ostatnio zakłócenia pojawiły się 5 minut przed meczem LM a skończyły prawie równo z końcem meczu i to jest dziwne. A możliwe aby zakłócał mi tunerem satelitarnym analogowym?

 

Myślę, że te zakłócenia jednak mogą pochodzić z zewnątrz, z czyjejś wadliwej instalacji. W takiej sytuacji możesz się skontaktować z UKE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

To antena jest pewnie za słaba na dalszą odległość . Ciekawe czy pozostałe MUX-y również planują nadajniki na Wieżycy? Jak nie to pozostaje wymiana anteny na inną może siatkowa byłaby skuteczniejsza?

 

A może jakiś wzmacniacz do anteny jagi można zamontować? albo symetryzator. Antena nie posiada zasilacza. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wzmacniacz będzie tu dobrym wyjściem. Odbiorniki DVB-T, przede wszystkim te na układzie mstar mają to do siebie, że przy obecności silnego sygnału spada im czułość na słabsze sygnały, więc dołożenie wzmacniacza może tutaj niczego nie zmienić. Zamiast tego proponuję tutaj dobrą wielo-elementową antenę, która z pewnością wyciągnie słabsze sygnały, nie wzmacniając tego jednego. Może być ATX-91 na symetryzatorze. Jeżeli nadal nie pójdzie, to wtedy próbuj ze wzmacniaczami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuje może najpierw sam zasilacz podpiąć chociaż orginalnie nie było go na wyposażeniu a w środku nie wiem co to za płytka czy to wzmacniacz ale nie chce go uszkodzić.Nie mam za bardzo możliwości zamontowania anteny wieloelementowej bo do dyspozycji mam tylko okno w bloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model anteny to HM51FK. W Specyfikacji widnieje - Symetryzator F , Zasięg do 60km. Wygląda na to że to antena bez wzmacniacza i może wzmacniacz byłby tu dobrym rozwiązanie Chociaż dzisiaj przy ładniejszej pogodzie odbieram również programy z MUX-2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam:) Zakupiłem ostatnio dekoder dvb t Manta dvbt011 i mam problem. Mianowicie mam słabą siłe sygnału przy takich kanałach jak Polsta, Tvn, Tv4 i przy kilku innych. Natomiast przy innych jest bardzo wysoka i kanały są odbierane. Jestem świerzy w temacie naziemnej telewizji cyfrowej i zwracam się o pomoc. Nadmienie że posiadam zwykłą antene siatkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...