Jump to content

Recommended Posts

witam

posiadam telewizor toshiba regza z wbudowanym dvb-t podłączony do zwykłej anteny siatkowej szerokopasmowej i mam taki problem gdy pracuje maszyna na parterze w warsztacie (dom jednorodzinny) albo ktoś włączy mikser za ścianą w kuchni (na tym samym piętrze co antena i tv) obraz na cyfrowej tv naziemnej zacina się najpierw a potem znika a gdy się wyłączy maszynę bądź ten mikser to wszystko wraca do normalności, sprawdzałem to z innym telewizorem i osobnym tunerem dvb-t i podobnie więc to prawdopodobnie antena. ale co dokładnie nie tak jest to nie mam pojęcia czy może kupić nową antenę pasmową czy to jest spowodowane tym że antena jest za ściana na zewnątrz w pobliżu pracującej maszyny czy miksera i to zakłóca sygnał...?? jeszcze spróbuje przenieść antenę za dom na ścianę gdzie jest z dala od maszyn i mikserów :) i spróbować ale na razie [beep]zi więc poczekam jak się trochę ''ociepli''...macie jakieś pomysły ??

Link to post
Share on other sites

no już ponowiłem szukanie i nic antena jest dobrze ustawiona siła sygnału 100%, a obraz się ścina a po chwili znika po włączeniu maszyny bądź miksera jak pisałem w pierwszym poscie...czyli nic mi nie dało założenie nowej anteny poza zwiększeniem siły sygnału o ok. 20% a obraz dalej ścina i znika... :/

Link to post
Share on other sites

Pierwsza sprawa to wykryć jak zakłócenia dostają się do odbiornika.

To wcale nie musi być zakłócanie sygnału cyfrowego odbieranego przez antenę.

To może się odbywać także przez sieć w której pracują wymienione urządzenia.

Filtr sieciowy możesz wypróbować przy Twoim TV a także przy mikserze.Oprócz tego instalacje antenowe zawsze się uziemia.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

przestawiłem antenę o prawie 180 st. na Rabkę - Luboń programy cyfrowe z 2 Mux na 62 kanale śmigają bez problemu siła sygnału 100%, ale 1 Mux w ogóle nie łapie :( (jeszcze:)), na mocy 100W i kanale 32 mimo iż do nadajnika mam zaledwie 22km :( a co do zakłóceń i zacinania obrazu to BRAK :brawo:

Link to post
Share on other sites
ale 1 Mux w ogóle nie łapie :( (jeszcze:)), na mocy 100W i kanale 32 mimo iż do nadajnika mam zaledwie 22km

 

 

Hej, czy ja coś nie wiem, czy Mux-1 już nadaje? Jeśli nie z tego co mi wiadomo to jasne, że nie odbierzesz teraz programów z kanału 32, choćby i z mocą 100kW.

Musisz czekać, aż go włączą.

Link to post
Share on other sites

mux 1 nadaje na 100 W a 01.06.2012 na 100% czyli te 100 ale kW :) mi na 32 kanale na którym nadaje ten pierwszy mux wyskakuje siła sygnału tylko jakieś 10% ;( ale mam nadzieje że za niespełna 3 miesiące to się zmieni...;)

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam mam następujący problem.

Mieszkam ok 12 km w linii prostej od Świętego Krzyża gdzie jest nadajnik. Gdy podłączę antenę domową (w której znajduję się płytka z zasilaczem) odbiera tylko kanały z MUX 1 natomiast gdy podłącze po prostu kabel antenowy przymocowany bezpośrednio do anteny odbieram tylko kanały z MUX 2.

 

Co robić?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Dziś podłączyłem Arivę T65 i są lekkie problemy z obrazem, tzn. co jakiś czas jakieś drobne zakłócenia. I teraz nie wiem co jest powodem, antenę mam zwykłą starą, ma chyba ze 20 lat, do nadajnika nie ma żadnych przeszkód, bo antena jest wysoko umocowana, nadajnik ok. 50 km, ale z Piask ma duży zasięg, więc powinien wystarczyć. Macie pomysł gdzie może być problem? Trzeba będzie wymienić może antenę?

Link to post
Share on other sites

Płytke zmień w antenie lub sprawdz jeszcze instalację antenową jak to nie pomoże to należy staruszkę wymienić na nowszy model typu yagi dipola 16 elementową.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Potrzebuję pomocy . Około 2 miesięcy temu zmodernizowałem teściowi instalację antenową pod DVB-T. Skład to : antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA-177, rozdzielacz na 4 TV , kabel ok 50 m RG-6 PE ŻELOWANY . Wszystko działało perfekt ( łapie z nadajnika na PKiN oraz Raszyn) moc sygnału w zależności od tunera od 85 do 100% i 0 błędów. Odległość od nadajnika Raszyn to 75 km (do Kozienic). Od 2 tygodni pojawia się problem ,że znika sygnał ( info o zaniku brak po prostu najpierw zamraża obraz a póżniej ciemność) na wszystkich TV regularnie ok od 18 do 20 a wczoraj od 15 do 17. Co to może być bład w instalacji czy jakaś przeszkoda na trasie. Ja w W-wie nie zauważam tego typu usterek a łapie z tych samych nadajników.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

A ja mam taki problem co burza to znika mi Sygnal z anteny pomimo wylaczenia z pradu dlaczego tak się dzieje ? zmiana Na nowa płytkę skutkuje działaniem anteny ale jak burza to znow to samo wymieniłem 4x już plytke i ta czwartą trafiło bo po burzy i nie ma odbioru z siatki :/

Link to post
Share on other sites

Sytuacja dosyć niecodzienna ale możliwa. Przedwzmacniacz może polec w czasie burzy.

Zmień na symetryzator, a jak wzmocnienie sygnału jest koniecznością, to zamontuj wzmacniacz budynkowy (wewnątrz pomieszczenia).

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...