Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Że mux 4 wyszukuje to nic nie znaczy. Każdy mux to inne częstotliwości, inna propagacja fal. Zmieniłeś lokalizację, jak to się ma do kierunku i odległości od nadajników? Czy mają taką samą moc? Czy wszystkie muxy są nadawane z tego samego nadajnika? Info, że "Antena ustawiona na zachód jak dawniej" to za mało żeby nawet gdybać. Chyba, że wszystko powyższe rozważyłeś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od marca br. podłączony do plazmy mam tuner WIWA HD 50, często mam braki zasięgowe na 3 multipleksach, a głównie na tym, gdzie jest np. TVP1 HD. Mam antene kierunkową, a w telewizorze w pokoju obok nie ma tunera i przy moich brakach w telewizorze obok wszystko ładnie odbiera. Sygnał z anteny jest rozdzielony rozgałęziaczem.


Co zrobić, by u mnie nie było takich problemów?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od marca br. podłączony do plazmy mam tuner WIWA HD 50, często mam braki zasięgowe na 3 multipleksach, a głównie na tym gdzie jest np. TVP1 HD. Mam antene kierunkową, a w telewizorze w pokoju obok nie ma tuneru i przy moich brakach w telewizorze obok wszystko ładnie odbiera. Sygnał z anteny jest rozdzielony rozgałęziaczem.

(...) w antenie nie ma wzmacniacza (...)

Sprawdź czy nie masz przypadkowo włączonego zasilania anteny w menu instalacyjnym dekodera Wiwa. Jaki to rozgałęźnik?

 

odbieram kanaly 40, 41 i 42.

Odbierasz z Ostrołęki lub Różana, które nadają w SFN. A to może powodować problemy.

W Twojej okolicy lepsze pokrycie sygnałem ma mocniejszy nadajnik w Raszynie

 

Nie wiem dokładnie, jaka ant. kierunkowa.

Prawie każda antena jest kierunkowa - nawet popularna tzw. siatka. Możesz wrzucić zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od dwóch tygodni mam zakłócenia w godz. 08:00-16:00, pomimo że jakość 100% a siła 91/90%. To samo jest na drugim telewizorze obok. Powinniście kojarzyć mój problem, bo już 16 lipca pisałem o podobnym problemie.

Próbowałem też z włączonym zasilaniem antenym, potem po przeszukaniu automatycznie kanałów to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo na początku kiedy rozdzielono sygnał z anteny na 2 telewizory pod koniec lutego to normalnie wszystko w porządku, brak zakłóceń, od kwietnia sporadycznie były zakłócenia, a od 16 lipca codziennie zakłócenia w godz. porannych.

Wszystko jest poprawnie zamontowane, zasilacz odkąd go obecnego mam od grudnia ub. roku, to nic się nie s[beep]ył więc wątpie. Jedynie co by pomogło to jakiś montaż wzmacniacza do anteny? No chyba że wezwałbym jakiegoś montera to by zobaczył to i owo.

Edytowane przez pazdziollo99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W poniedziałek przyjechał do mnie fachowiec który wymienił 3-letnią ant. kierunkową na również kierunkową Miton 1000. Ustawił ją w takim kierunku, że odbierać z nadajników 27, 48 i 58.

Ogólnie 27 zawsze dobrze odbiera, co jakiś czas nie odbiera 48, gorzej z 58 gdzie nie odbiera często. W tych 48 i 58 często są typowe zakłócenia. Jako iż antena jest pasywna, nie potrzebuje zasilacza do odbioru, monter zdjął zasilacze z kabli. Mowa tu o kablach w l.mnogiej, bo zrobił to z 2 telewizorami. Wymienił też rozgałęziacz na jakiś inny. Kable też porządne, sam monter sprawdził, nie trzeba było ich wymieniać. Poza tym, co jakiś czas łapie sygnały z nadajników 40, 41 i 53.

Czy tą antenę powinienem gdzieś indziej nakierować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjechał do mnie fachowiec który wymienił 3-letnią ant. kierunkową na również kierunkową Miton 1000. Ustawił ją w takim kierunku, że odbierać z nadajników 27, 48 i 58

Ten fachowiec miał jakieś urządzenie pomiarowe? Czy tylko wymienił antenę i ustawił na Raszyn? Szukał innej (lepszej) lokalizacji dla anteny? Bo ja widzę że masz za słaby sygnał. K27 jakoś odbierasz bo jest na niskiej częstotliwości i nadaje z największa mocą, ale im wyżej tym gorzej.

Ja osobiście "krokodyli" nie montuję, bo wg mnie są przereklamowane. Zbierają zakłócenia z dołu i z góry, są ciężkie i wcale nie są lepsze od zwykłej, dobrej yagi. Ich zysk wydaje się być mocno zawyżony. Ja spróbowałbym np. ATX-91

Mieszkasz w trudnym terenie, bo nawet wg mapy Emitel-a jesteś poza zasięgiem wszelkich nadajników.

 

 Jako iż antena jest pasywna, nie potrzebuje zasilacza do odbioru, monter zdjął zasilacze z kabli.

Myślę że jednak bez odpowiedniego wzmacniacza nie obejdzie się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...