Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdza się, że zazwyczaj typowy elektryk nie ma pojęcia o sygnale telewizyjnym :!: Ta "skrętka" stanowi wg mnie zasadniczy problem złego odbioru. Przy analogu miałbyś śnieżenie czy odbicia obrazu, przy sygnale cyfrowym jak nie masz dopasowanej impedancji (a teraz na pewno nie masz) i nie masz separacji pomiędzy telewizorami możesz w ogóle nie mieć odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wymieniłem zasilacz na inny i działa Kanały wróciły Dołożyłem też kawałek kabelka od telewizora Samsung ma wtyk od spodu i wtyczka od zasilacza jest za gruba Teraz wtyczka ładnie wchodzi w telewizor i ok 10cm dalej jest wtyk pod zasilacz, lepiej łączy Jak już wcześniej pisałem musiałem założyć na drugi kabel wtyk od zasilacza (sam plastyk bez kabla) żebym miał kanały Mam nadzieje, że teraz będzie dobrze Tak jak napisałem wcześniej telewizor jest w pracy i ściany nie rozwalę żeby przerobić przyłącze kabla

A co się tyczy „skrętki” to tak właśnie rozumiem odizolowanie kabli i skręcenie ich do kupy poczym zaizolowanie ich taśmą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Można pomóc?

Ostatnio kupiłem set-top-boxa do odbioru DVB-T. Telewizję zamierzałem odbierać poprzez moją osiedlową telewizję kablową, która oferuje wszystkie darmowe MUXy NTC. I teraz tu jest problem: po podłączeniu kabla antenowego do tunera, on sam nie widzi mi sygnału, natomiast jak podłącze kabel do telewizora, to wszystkie kanały z kablówki działają należycie.

Tuner: media-tech MT4164.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

mam ogromny problem z MUX-3. Otóż antena kierunkowa wisi na balkonie do rozgałęźnika poprowadzony jest kabel o długości ok 10m. Od rozgałęźnika do pierwszego tunera jest dodatkowo ok. 3m kabla a do drugiego tunera 1m. Rozgałęźnik pasywny. Przy pierwszym tunerze podłączony jest zasilacz do wzmacniacza antenowego. Nad antena do DVB-T wisi antena do Internetu z Plusa, która odbiera sygnał LTE.

Problem jest zawsze z Muxem 3. Albo poziom i jakość sygnału to 30-40% czasami 50%. Zdarza się że odbiera ale najczęściej widoczna jest pikseloza. Nie wiem czy może użyć rozgałęźnika aktywnego a może filtra LTE. A może problem tkwi jeszcze w czymś innym?

Zapomniałem dodać do nadajnika jest ok. 40km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała instalacja wygląda na źle zrobioną, nie możesz zrobić czegoś takiego jak opisałeś z zasilaczem. Zrób tak że miedzy anteną a rozgałęźnikiem zamontuj zasilacz a następnie rozgałęźnik pasywny, wtedy będzie wszystko dobrze działało. Co do filtru LTE, gdzie mieszkasz i z jakiego nadajnika odbierasz sygnał :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zwykle przyczyn może być bardzo wiele. Nie wiem czy w Twojej okolicy pracuje już nadajnik LTE w pasmie 800 MHz ale prędzej czy później takowy będzie uruchomiony więc filtr LTE nie zaszkodzi. Samemu możesz wiele potencjalnych problemów wyeliminować. Możesz wyłączyć na chwilę antenę do LTE i sprawdzić czy to ona jest źródłem problemu, jeśli tak będzie filtr LTE będzie niezbędny a być może trzeba będzie także tą antenę przestawić w inne miejsce. Ponadto antena do DVB-T może być nieprecyzyjnie ustawiona, możesz mieć także w okolicy nadajnik doświetlający MUX-3 o którym nie wiesz (najlepiej sprawdzić to na jakimś wykazie) i wówczas wzmacniacz antenowy może być przesterowany. Wskaźniki poziomu i jakości sygnału w dekoderach/telewizorach nie zawsze pokazują prawdę ;) Nie wiem natomiast czy na samym symetryzatorze odbierzesz poprawnie pozostałe multipleksy. Być może potrzebny będzie wzmacniacz o mniejszym wzmocnieniu, najlepiej żeby był on ekranowany. Z doborem właściwego wzmacniacza może być problem jeśli nie dysponuje się miernikiem sygnału więc to zostaw sobie na koniec jeśli inne zalecenia nie pomogą :) Zasilacz tak jak wspomniał już kolega studiolitek przenieś przed rozgałęźnik. Wypadałoby też sprawdzić jakie napięcie on daje, czy przypadkiem poza napięciem stałym nie pojawia się jakieś napięcie zmienne - dość częsta przypadłość. Rozgałęźnik musi być oczywiście jakiś markowy, jeśli jest to Alda lub jakiś "no name" wymień go. Zakładam, że kabel jest w miarę nowy i minimum podwójnie ekranowany oraz że wtyki antenowe masz metalowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu mam dziwny problem z odbiorem DVB-T. Otóż w ciągu dnia odbiór jest poprawny, jednak wieczorami zaczynają się problemy. Wówczas siła sygnału jest trochę lepsza, jednak pomimo tego pojawiają się problemy z odbiorem - częste stopklatki, a czasami całkowity brak obrazy (jedynie fonia). Czy ktoś spotkał się z czymś podobnym lub chociaż wie czym może to być spowodowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...