Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

dla porządku-zasilacz nie jest wzmacniaczem i zasila nie antenę,lecz wzmacniacz,który może być zamontowany w puszce antenowej (może tam zamiast niego być symetryzator,który jest elementem pasywnym,tzn.nie wzmacnia sygnału i nie wymaga zasilania).

Użycie wzmacniacza w strefie dobrego odbioru może przynieść skutek odwrotny od zamierzonego,często zablokowany silnym sygnałem wzmacniacz powoduje,że dekoder zgłasza brak sygnału.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

 

Posiadam w domu instalacje multiswitchowa. Mam problem z odbiorem TV naziemnej, mianowicie kiedy kabel jest wpięty bezpośrednio do TV obraz zacina się. Natomiast kiedy wpiełem przewód poprzez tuner arriva 150 combo, obraz jest w jak najlepszym porządku. Czy ktoś spotkał się z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena nie ma wzmacniacza a jedynie symetryzator. Szczerze przez chwile zastanawiałem się czy nie zamontować wzmacniacza, myśląc ze sygnał jest za słaby. No ale przez arive obiera cacy. Multiswitch nie ma regulacji wzmocnienia. W takim razie jak ograniczyć moc sygnału.

 

Edit: czy jak zastosuje tłumik sygnału będzie wszystko w porządku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarówno zbyt słaby,jak zbyt mocny sygnał dają podobne objawy.

A jakie wskazania masz na paskach sygnału?Czy są stabilne?Jakie warunki odbioru?

Multiswitch jest pasywny?

Jeśli masz tłumik sygnału,lub choćby rozgałęźnik,to podpięcie ich przybliży Ci rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam prosiłbym o poradę nie moge za nic odebrać sygnału dvbt dekoder Ariva 250 combo. Sygnał nie jest stabilny non stop 0 - 90 tak jakby przerywalo nie mam pojęcia jak to możliwe. Wymieniłem kabel na nowy nic nie pomogło próbował też inny dekoder i to samo wiec chyba nie tym i już nie wiem normalnie nie możliwe to jest, w różnych miejscach antenę obracal cokolwiek i za nic sygnal nie zatrzymał się na stałe tylko skacze :/ przy antenie mam płytkę w takiej obudowie teraz nie podam ile db jeśli byłoby za mocne czy cos i kabel wkrecony końcówka f także tutaj nic nie zmienię, chyba ze płytkę.. I został by jeszcze zasilacz/wzmacniacz ale tu też nie zmieni za bardzo bo działa jeśli go wyłącze to sygnał 0 włączę to goni jest nie ma ;/ ma ktoś jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerywanie sygnału na skali jest typowym zachowaniem większości tanich czy marnie wykonanych odbiorników do dvb-t. Pierwsze co mi przychodzi na myśl, to niepoprawnie ustawiona antena, bądź zbyt silny wzmacniacz w antenie. Podaj nam swoją lokalizację, to może coś wywnioskujemy po warunkach odbioru czy odległości od stacji nadawczej. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wiele wskazuje na zbyt silny wzmacniacz,Twój ma 32 dB wzmocnienia.

Spróbuj,Kolego zamontować sam symetryzator,trzeba przy tym usunąć również zasilacz wzmacniacza

wraz z separatorem,a ten zastąpić zwykłym wtykiem antenowym.

Można również wymienić sam zasilacz w istniejącej instalacji na regulowany,choć uważam to rozwiązanie za gorsze.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam, mam dziwną sytuację z odbiorem TV naziemnej, anteny ustawione na nadajnik w Kielcach, dawniej za czasów TV analogowej był tam lepszy sygnał niż na Krakowie chociaż odległość jest ta sama równe 60km w obie strony.

Sytuacja jest następująca, na jednym placu są 2 domy, na każdym osobna antena, TV to samsung i LG.

Dom A tv samsung antena siatkowa, nie odbiera nic, poziom wyświetlanych błędów 3000 i napis brak sygnału (myślałem że poprzedni remontowiec uszkodził kabel) więc pociągnąłem na krótko przez dach i drzwi drugi kabel dla sprawdzenia, sytuacja ta sama ale że kabla miałem dużo to podłączyłem ten kabel w domu obok i o dziwo odbiera wszystko w 100% bez najmniejszych problemów każdy kanał. pierwsza myśl TV uszkodzone. Wziąłem TV do domu B i na jego oryginalnej antenie odbiera ale tylko 16 kanałów z wielkim trudem czyli tak samo jak oryginalny TV w domu B (źle ustawiona antena odkąd dekarze dach zmieniali ale nikt TV nie użytkuje)

Dom A po podłączniu z powrotem oryginalnego kabla sprawdzeniu go jak i złącz przyniosłem TV z domu B i sytuacja ta sama sygnału brak.

Nie ma urządzeń które mogły by zakłócać odbiór.

Kable sprawdzone, wzmacniacz wymieniony. Zasilacz sprawdzony, połączenia sprawdzone, sytuacja taka zdarzyła mi się pierwszy raz w życiu, co prawda pracuje jako elektryk ale jako takie pojęcie mam.

 

Jedynym pomysłem jaki przyszedł mi do głowy to zbyt duże wzmocnienie i zbieranie przez tv zbyt wielu śmieci, możliwe że TV ma swój własny wzmacniacz niestety nie znalazłem nigdzie w opcjach ani instrukcji informacji o tym, pomyślałem żeby zastąpić płytkę w antenie symetryzatorem, niestety żadnego w sklepach w okolicy nie ma więc przerobiłem stara płytke wzmacniacza. Teoretycznie zadanie swoje spełniać powinien niestety dziś nie zdążyłem już tego sprawdzić. Jak myślicie koledzy z większą wiedza niż ja co mogło byc przyczyną takiego działania? Czy mój tok myślenia jest poprawny?

Bardzo proszę o poradę bo głowa moja na to za mała:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

60 km od nadajników to dość sporo. Czy antena w domu B to też antena siatkowa, czy anteny są ustawione w tym samym kierunku? Jeśli zasilacz antenowy i wzmacniacz jest sprawny a kabel nowy to prawdopodobnie ta antena sobie nie radzi w trudnych warunkach (zakładam, że głowica w tv uszkodzona nie jest). Poza tym jakość odbioru na poszczególnych tv może się różnić w ekstremalnych warunkach. Możesz oczywiście spróbować zmienić położenie anteny, czasem 2-3 metry w lewo czy w prawo zmieniają radykalnie sytuację ale tylko czasem. :? Obawiam się jednak, że bez wymiany anteny siatkowej na kierunkową o dużym zysku energetycznym np. antena ATX91 będzie ciężko, wzmacniacz raczej na pewno będzie konieczny. Może się okazać, że pomoc fachowca z dobrym przyrządem pomiarowym okaże się niezbędna do znalezienia optymalnego położenia anteny (najlepszej jakości sygnału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Mam pytanie, a właściwie problem z dvb-t. Dostałem od znajomego antenę do odbioru dvb-t firmy Vivanco(takie plastikowe [beep]o stawiane na telewizor/okno z dwoma antenami pomocniczymi do odbioru stacji radiowych). Podłączyłem to do mojego LCDka i ku mojemu zdziwieniu wyszukało tylko 8 kanałów TV(Polsat, PS news, TVN,TVN7, Pols 1/2 oraz TV4/6) Czy nie powinno mi wyszukać paczki TVP? Moja lokalizacja : Łódź ul. Łagiewnicka(okolice placu kościelnego). Nie powinienem spokojnie odbierać mux 1? Niby nic tam nie ma w publicznej tv, ale zawsze lepiej mieć niż nie mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli antena do kosza na śmieci? Nie da się polepszyć sygnału i złapać paczkę TVP?

Może i się da, ale musisz polatać z anteną po pokoju, poprzystawiać w różne miejsca przy ścianach, oknach - może znajdziesz "dobre" miejsce. To indywidualna sprawa każdego mieszkania i szczęścia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta niby antena to śmieć .Masz otwartą przestrzeń na wschód ,a dokładniej na dzielnice widzew? Jeśli tak to kup tą http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_11-elementowa_dipol_11-21-60_A1112.htm antene i powinno być ok ,natomiast jeśli nie to spróbuj tą http://www.dipol.com.pl/antena_asp-8_z_symetryzatorem_A0028.htm antene. Anteny oczywiście bez jakichkolwiek wzmacniaczy .To Twój nadajnik http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To troszkę zmienia sprawę. To mam trzy propozycje ,ktoś zaproponował kawałek przewodu włożyć do gniazda antenowego i od tego bym zaczął. Jeśli nadal będą problemy z odbiorem to wtedy proponuje kupić tą antene http://www.dipol.com.pl/antena_asp-4_z_symetryzatorem_A0050.htm i poszukać miejsca gdzie będzie najlepiej odbierać w pokoju ,lub możesz sam zrobić coś takiego http://majsterkowo.pl/prosta-antena-do-obioru-dvb-t/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja mam problem z odbiorem kanałów w pracy Zacznę od początku Jakieś pół roku temu robili na górze remont i miało być tam drugie gniazdo pod telewizor Przyszedł elektryk i zamiast założyć rozgałęźnik przeciął kabel i zrobił skrętkę Po tym czasie zniknęły mi kanały z Mux 1 czyli od Eski do Fokusa Miałem sam założyć rozgałęźnik bo miałem w domu, ale jak wróciłem do pracy to już na ścianach był regips Po pewnym czasie na kabel założyłem końcówkę od starego zasilacza i kanały wróciły Potem bywało różnie raz włączały się od razu innym razem trzeba trochę poczekać na kanał A teraz coś się stało i nie odbierają nawet kanały z Mux 1 i Mux 2 Odbiera tylko Mux 3 Tvp1, rozrywka i inne I nie mam pojęcia co się stało, czy to wina zasilacza czy telewizora Samsung 19 cali, zasilacz zwykły antenowy Najgorzej jest to że to w pracy i nic nie poradzę z kablem ,antena Kanały odbieram z mikstatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...