Jump to content
banita_01

Problemy z odbiorem DVB-T

Recommended Posts

witam

posiadam telewizor toshiba regza z wbudowanym dvb-t podłączony do zwykłej anteny siatkowej szerokopasmowej i mam taki problem gdy pracuje maszyna na parterze w warsztacie (dom jednorodzinny) albo ktoś włączy mikser za ścianą w kuchni (na tym samym piętrze co antena i tv) obraz na cyfrowej tv naziemnej zacina się najpierw a potem znika a gdy się wyłączy maszynę bądź ten mikser to wszystko wraca do normalności, sprawdzałem to z innym telewizorem i osobnym tunerem dvb-t i podobnie więc to prawdopodobnie antena. ale co dokładnie nie tak jest to nie mam pojęcia czy może kupić nową antenę pasmową czy to jest spowodowane tym że antena jest za ściana na zewnątrz w pobliżu pracującej maszyny czy miksera i to zakłóca sygnał...?? jeszcze spróbuje przenieść antenę za dom na ścianę gdzie jest z dala od maszyn i mikserów :) i spróbować ale na razie [beep]zi więc poczekam jak się trochę ''ociepli''...macie jakieś pomysły ??

tak z przedwzmacniaczem, a na jaka wymienić i czy to na pewno to ?? no przewód też ale pewnie w mniejszym stopniu, ''słaby ekran'' nie kumam... ?

przewód źle ekranowany może być powodem przedostawania się zakłóceń...

zamówiłem już antenę atx 91 i wzmacniacz lna 177 (teraz tylko czekać) nowy kabel już mam jak podłącze wszystko i sprawdzę to dam znać jak to śmiga... :jupi:

założyłem nowa antenę atx 91 + lna 177 i nowy kabel i brak zmian :evil: czyli nadal śnieży najpierw a po chwili wyskakuje brak sygnału, macie jakieś pomysły :?:

Musisz kanały ponownie szukać albo antenę ustawić lepiej. Jakich szukasz kanałów bo jak dvb-t to one nie śnieżą, tylko czarny obraz jest.

no już ponowiłem szukanie i nic antena jest dobrze ustawiona siła sygnału 100%, a obraz się ścina a po chwili znika po włączeniu maszyny bądź miksera jak pisałem w pierwszym poscie...czyli nic mi nie dało założenie nowej anteny poza zwiększeniem siły sygnału o ok. 20% a obraz dalej ścina i znika... :/

Pierwsza sprawa to wykryć jak zakłócenia dostają się do odbiornika.

To wcale nie musi być zakłócanie sygnału cyfrowego odbieranego przez antenę.

To może się odbywać także przez sieć w której pracują wymienione urządzenia.

Filtr sieciowy możesz wypróbować przy Twoim TV a także przy mikserze.Oprócz tego instalacje antenowe zawsze się uziemia.

przestawiłem antenę o prawie 180 st. na Rabkę - Luboń programy cyfrowe z 2 Mux na 62 kanale śmigają bez problemu siła sygnału 100%, ale 1 Mux w ogóle nie łapie :( (jeszcze:)), na mocy 100W i kanale 32 mimo iż do nadajnika mam zaledwie 22km :( a co do zakłóceń i zacinania obrazu to BRAK :brawo:

Raczej nie ma szans na odbiór mux1 z tego nadajnika w Twoim przypadku. Podejrzewam, że dobry odbiór z nadajnika o mocy 0,1kW kończy się w promieniu max. kilka kilometrów od niego.

ale 1 Mux w ogóle nie łapie :( (jeszcze:)), na mocy 100W i kanale 32 mimo iż do nadajnika mam zaledwie 22km

Hej, czy ja coś nie wiem, czy Mux-1 już nadaje? Jeśli nie z tego co mi wiadomo to jasne, że nie odbierzesz teraz programów z kanału 32, choćby i z mocą 100kW.

Musisz czekać, aż go włączą.

mux 1 nadaje na 100 W a 01.06.2012 na 100% czyli te 100 ale kW :) mi na 32 kanale na którym nadaje ten pierwszy mux wyskakuje siła sygnału tylko jakieś 10% ;( ale mam nadzieje że za niespełna 3 miesiące to się zmieni...;)

Witam mam następujący problem.

Mieszkam ok 12 km w linii prostej od Świętego Krzyża gdzie jest nadajnik. Gdy podłączę antenę domową (w której znajduję się płytka z zasilaczem) odbiera tylko kanały z MUX 1 natomiast gdy podłącze po prostu kabel antenowy przymocowany bezpośrednio do anteny odbieram tylko kanały z MUX 2.

Co robić?

A jaki? Bo chyba są różne? Musi być jakiś specjalny czy każdy będzie ok ?

Dziś podłączyłem Arivę T65 i są lekkie problemy z obrazem, tzn. co jakiś czas jakieś drobne zakłócenia. I teraz nie wiem co jest powodem, antenę mam zwykłą starą, ma chyba ze 20 lat, do nadajnika nie ma żadnych przeszkód, bo antena jest wysoko umocowana, nadajnik ok. 50 km, ale z Piask ma duży zasięg, więc powinien wystarczyć. Macie pomysł gdzie może być problem? Trzeba będzie wymienić może antenę?

Płytke zmień w antenie lub sprawdz jeszcze instalację antenową jak to nie pomoże to należy staruszkę wymienić na nowszy model typu yagi dipola 16 elementową.

Potrzebuję pomocy . Około 2 miesięcy temu zmodernizowałem teściowi instalację antenową pod DVB-T. Skład to : antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA-177, rozdzielacz na 4 TV , kabel ok 50 m RG-6 PE ŻELOWANY . Wszystko działało perfekt ( łapie z nadajnika na PKiN oraz Raszyn) moc sygnału w zależności od tunera od 85 do 100% i 0 błędów. Odległość od nadajnika Raszyn to 75 km (do Kozienic). Od 2 tygodni pojawia się problem ,że znika sygnał ( info o zaniku brak po prostu najpierw zamraża obraz a póżniej ciemność) na wszystkich TV regularnie ok od 18 do 20 a wczoraj od 15 do 17. Co to może być bład w instalacji czy jakaś przeszkoda na trasie. Ja w W-wie nie zauważam tego typu usterek a łapie z tych samych nadajników.

A ja mam taki problem co burza to znika mi Sygnal z anteny pomimo wylaczenia z pradu dlaczego tak się dzieje ? zmiana Na nowa płytkę skutkuje działaniem anteny ale jak burza to znow to samo wymieniłem 4x już plytke i ta czwartą trafiło bo po burzy i nie ma odbioru z siatki :/

Sytuacja dosyć niecodzienna ale możliwa. Przedwzmacniacz może polec w czasie burzy.

Zmień na symetryzator, a jak wzmocnienie sygnału jest koniecznością, to zamontuj wzmacniacz budynkowy (wewnątrz pomieszczenia).