Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem DVB-T


Rekomendowane odpowiedzi

witam

posiadam telewizor toshiba regza z wbudowanym dvb-t podłączony do zwykłej anteny siatkowej szerokopasmowej i mam taki problem gdy pracuje maszyna na parterze w warsztacie (dom jednorodzinny) albo ktoś włączy mikser za ścianą w kuchni (na tym samym piętrze co antena i tv) obraz na cyfrowej tv naziemnej zacina się najpierw a potem znika a gdy się wyłączy maszynę bądź ten mikser to wszystko wraca do normalności, sprawdzałem to z innym telewizorem i osobnym tunerem dvb-t i podobnie więc to prawdopodobnie antena. ale co dokładnie nie tak jest to nie mam pojęcia czy może kupić nową antenę pasmową czy to jest spowodowane tym że antena jest za ściana na zewnątrz w pobliżu pracującej maszyny czy miksera i to zakłóca sygnał...?? jeszcze spróbuje przenieść antenę za dom na ścianę gdzie jest z dala od maszyn i mikserów :) i spróbować ale na razie [beep]zi więc poczekam jak się trochę ''ociepli''...macie jakieś pomysły ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no już ponowiłem szukanie i nic antena jest dobrze ustawiona siła sygnału 100%, a obraz się ścina a po chwili znika po włączeniu maszyny bądź miksera jak pisałem w pierwszym poscie...czyli nic mi nie dało założenie nowej anteny poza zwiększeniem siły sygnału o ok. 20% a obraz dalej ścina i znika... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to wykryć jak zakłócenia dostają się do odbiornika.

To wcale nie musi być zakłócanie sygnału cyfrowego odbieranego przez antenę.

To może się odbywać także przez sieć w której pracują wymienione urządzenia.

Filtr sieciowy możesz wypróbować przy Twoim TV a także przy mikserze.Oprócz tego instalacje antenowe zawsze się uziemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

przestawiłem antenę o prawie 180 st. na Rabkę - Luboń programy cyfrowe z 2 Mux na 62 kanale śmigają bez problemu siła sygnału 100%, ale 1 Mux w ogóle nie łapie :( (jeszcze:)), na mocy 100W i kanale 32 mimo iż do nadajnika mam zaledwie 22km :( a co do zakłóceń i zacinania obrazu to BRAK :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale 1 Mux w ogóle nie łapie :( (jeszcze:)), na mocy 100W i kanale 32 mimo iż do nadajnika mam zaledwie 22km

 

 

Hej, czy ja coś nie wiem, czy Mux-1 już nadaje? Jeśli nie z tego co mi wiadomo to jasne, że nie odbierzesz teraz programów z kanału 32, choćby i z mocą 100kW.

Musisz czekać, aż go włączą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam mam następujący problem.

Mieszkam ok 12 km w linii prostej od Świętego Krzyża gdzie jest nadajnik. Gdy podłączę antenę domową (w której znajduję się płytka z zasilaczem) odbiera tylko kanały z MUX 1 natomiast gdy podłącze po prostu kabel antenowy przymocowany bezpośrednio do anteny odbieram tylko kanały z MUX 2.

 

Co robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziś podłączyłem Arivę T65 i są lekkie problemy z obrazem, tzn. co jakiś czas jakieś drobne zakłócenia. I teraz nie wiem co jest powodem, antenę mam zwykłą starą, ma chyba ze 20 lat, do nadajnika nie ma żadnych przeszkód, bo antena jest wysoko umocowana, nadajnik ok. 50 km, ale z Piask ma duży zasięg, więc powinien wystarczyć. Macie pomysł gdzie może być problem? Trzeba będzie wymienić może antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Potrzebuję pomocy . Około 2 miesięcy temu zmodernizowałem teściowi instalację antenową pod DVB-T. Skład to : antena siatkowa ze wzmacniaczem LNA-177, rozdzielacz na 4 TV , kabel ok 50 m RG-6 PE ŻELOWANY . Wszystko działało perfekt ( łapie z nadajnika na PKiN oraz Raszyn) moc sygnału w zależności od tunera od 85 do 100% i 0 błędów. Odległość od nadajnika Raszyn to 75 km (do Kozienic). Od 2 tygodni pojawia się problem ,że znika sygnał ( info o zaniku brak po prostu najpierw zamraża obraz a póżniej ciemność) na wszystkich TV regularnie ok od 18 do 20 a wczoraj od 15 do 17. Co to może być bład w instalacji czy jakaś przeszkoda na trasie. Ja w W-wie nie zauważam tego typu usterek a łapie z tych samych nadajników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...