Skocz do zawartości
  • 0

2x Anteny Sat z 2x DiseqC 4/1 połączone kaskadowo


robsat
 Udostępnij

Pytanie

Obecnie posiadam taką instalacje czyli 2 x anteny sat 90 i 80 cm. Na tej pierwszej 90-tce mam ustawione 2 zezy na HotBird 13 E i Eurobird 28.2 E centralny Astra 19.2 E,a druga to 80-tka nastawiona centralnie na Eurobirda 9 E i to wszystko połaczone za pomocą jednego przełącznika DiseqC 4/1 i wpuszczone do odbiornika działa idealnie .

Chciałbym do tej drugiej antenty 80-tki dołączyć też 2 zezy i dodać drugiego DiseqCka 4/1 i taką instalacje chciałbym połączyć kaskadowo poprzez zesumowanie tych dwóch anten za pomocą tych dwóch przełaczników DiseqC (czyli wpiąć diseqc 4/1 do drugiego disecqa 4/1).

I tu nasuwa się pytanie:

czy zastosowanie takiej instalacja ma prawo działania???,jezeli nie to czy da się jakoś inaczej połączyć te dwie anteny z dwoma diseqckami 4/1 do jednego odbiornika.

 

Proszę was o wyrażenie opinii w tej sprawie i za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Czyli możliwość takiej instalacji jest.

Wychodzi że w takiej sytuacji najprostrzym i najtańszym rozwązaniem jest napewno zastosowanie przełącznika 8/1.

A oprócz tych 2-óch sposobów jest jeszcze inne rozwiązanie np:

zastosowania tzw manualnego przełącznika i wybieranie jednej lub drugiej anteny ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najprościej jest zastosować diseqc 8/1.Można również dwa 4/1 zsumować z przełącznikiem ręcznym lub ze sterowanym z nóżki eurozłącza,9 lub 8 nie pamiętam dokładnie którym teraz.Można również podłączyć kaskadowo-do tego celu najlepiej się nadaje diseqc Spauna 1.1.Do niego podłączasz,te dwa które masz,konfigurujesz w tunerze i oglądasz.Działa świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam.

Mam jeszcze takie pytanie : jak bym miał zastosować zewnęczny przełącznik Diseqc 8/1 i chciał zesumować 7 pozycji satelitarnych do jednego odbiornika to jak ustawiać w odbiorniku DISEqC 1.0 skoro jest (4) Port1-4 do ustawienia maksymalnie 4 konwerterów.

Grzecho5c napisał(a):

Najprostszy 1.0 może sterować tylko cztery LNB.

Ale oprócz tego jest jeszcze opcja DISEqC 1.1 w,którym są takie ustawienia 1Cascades M1-M3:Port1-4 lub wybór 2Cascades:Port1-16 czy to przy tym ustawieniu w odbiorniku konfigurować aby ustawić te 7 konwerterów połączone do zewnęcznego przełącznika 8/1??? a wyłączając przy tym opcje DiseqC 1.0 w dekoderze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

podepnę się pod temat. mam podobny problem. nie miałem za bardzo czasu szperać a dzisiaj planuję wstępnie instalację w nowym mieszkaniu przy okazji remontu, kucia i prowadzenia kabli.

 

plan jest taki, że wstępnie będzie jedna antena niestety od ściany zachodniej. widziałem, że sąsiedzi jakoś dają radę i nawet sąsiad obok ma zeza na astrę 19.2. też tak planuję (HB + astra 19.2) będą szły dwa kable za diseqc'ami do PACE w pokoju obok balkonu. trzeci kabel (za diseqc'iem) ma iść do drugiego pokoju przez cały duży pokój i przedpokój. miałem nadzieję, że kiedyś założę sobie jeszcze jedną antenę od ściany wschodniej.

 

niestety ściana wschodnia ma ograniczenia bo jest uskok bloku i na pewno 13E nie da się złapać. z 19.2 też będą wielkie problemy (tak się wydaje dzisiaj) więc chciałem tam mieć tylko 28.5 E (może jeszcze kiedyś 42E).

 

jak już zauważyłem nie da się wtedy pewnie połączyć jednego kabla ze ściany zachodniej (sygnał z HB i z ASTRY 19.2) z drugim kablem ze ściany wschodniej z sygnałem z 28.5 E ? nic się nie zmieniło w tej kwestii? żaden przełącznik sumujący 2 diseqc'i nie wchodzi w grę ? tylko pewnie jakiś ręczny do przełączania między antenami ? a co to jest ten wyżej wspomniany diseqc spauna ? nie miałem chwili by szperać za bardzo... ktoś pomoże na szybko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Podepnę się pod temat choć sytuacja inna. Od kilku lat użytkuję przełącznik Diseqc 8/1 firmy Best. Dołożyłem 2 satelity i miejsca brak na tym przełączniku. Finalnie potrzebne podłączenie 10 konwerterów. Mogę albo kupić nowy przełącznik diseqc 16/1 albo wykorzystać przełącznik diseqc 4/1 bądź 8/1 firmy Axing.  Czy taki układ zadziała i jak trzeba skonfigurować w tunerze? 

Edytowane przez markar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam trochę tego sprzętu więc chciałbym je wykorzystać. Kolega @zuchnet dokonał analizy kaskadowego połączenia przełączników na innym forum. Może coś podpowie? Obecnie ustawienie anten :DISEQC  opcje : DISEQC 1.0 ŻADEN DISEQC 1.1  (uncommited1... aż do ucommited 8). Jeżeli odepnę kabel z UNCOM8 i podłączę do przełącznika 4/1 to jakie ustawienie mam mieć na tym 8 wyjściu, które de facto będzie dzielił na kolejne 3 satelity?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No i odpowiem sobie sam :) . Z  przełącznika diseqc 8/1  odłączyłem antenę na wejściu nr 8. Do wejścia nr 8 podłączyłem przełącznik diseqc 4/1. Anteny ustawione w następujący sposób: podłączone od wejścia nr do wejścia nr 7 przełączniku 8/1 : DISEQC 1.0 ŻADEN/UNCOMMITED 1...aż do 7. 3 anteny podłączone do przełącznika 4/1 : DISEQC 1.0 1 /UNCOMMITED8, DISEQC 1.0 2 /UNCOMMITED8, DISEQC 1.0 3 /UNCOMMITED8. Układ działa choć przełączenie na anteny podłączone do  przełącznika 4/1 wchodzą trochę wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...