Skocz do zawartości

Opticum 9600 mini


jaq0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Polecam szeroką gamę penów PATRIOT: BOOST, RAGE, MAGNUM, SUPERSONIC BOOST, SUPERSONIC MAGNUM.

 

Byleby tylko pamiętać, żeby formatować je TYLKO za pomocą narzędzia producenckiego, dostępnego na portalu PATRIOTa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłączyłem dysk segate barracuda 320 gb w kieszeni 3,5 cala,

mini sformatował go na fat 32 i pokazuje prędkość zapisu i odczytu na poziomie 30 mb/s więc wystarczająco do nagrywania hd

ale przy odtwarzaniu niektórych pozycji hd pojawia się problem z opóźnianiem dźwięku

czy ktoś miał już podobny problem :?:

mam soft 5,37 nieorg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Co do precyzji ustawienia anteny, to nie zdawaj się raczej na oprogramowanie dekodera, bo te wskazania są raczej orientacyjne.

 

Opowiedz coś o swojej instalacji antenowej (przekątna anteny, do czego przykręcona, jaki konwerter itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dla uzytkownikow mini . Najlepiej antena 80 lub wieksza , bo moga byc problemy z odbiorem HD cyfry + na niektorych TP . Mialem 11411 problemy na nim zacinki ,ale precyzja ustawienie anteny i konwertera daje ustawienia S-97% Q-87% wtedy nie powinno byc problemu z odbiorem .Jak mialem Q-64% to byly zacinki na kan HD. soft 5,39 najstabilniejszy ,przy wlaczaniu tunera wlacza sie automatycznie TV przynajmniej u mnie ,na wyzszych softach tego nie ma. Zacina sie obraz pomaga wyl z tylu sieciowy .Jeszcze jedno lista kan z pewnych zrodel sprawdzonych ,bo na niektorych sa problemy z odbiorem kanalow. Tyle co zauawrzylem ,a mialem nieraz z nim problem ,ale obecnie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam mam problem z HD9600 mini mam soft 5.39 probowalem roznych ale ten byl najbardziej stabilny , no wlasnie byl :oops: pewnego ranka zniknelo mi kilka kanalow w tym "1 ; 2 ; canal+ ; canal+ film; fashiontv i kilka innych , pozostaly mi tvn , polsaty i inne ,pierwsze co zrobilem to zalozylem czasze 80 , nic nie dalo , dalem nowy soft, nic nie dalo, pozyczylem dekoder od kolegi i wszystkie kanaly ww wrocily , czyli wina mojego dekodera, poradzcie co mam zrobic, jak wejde na jeden z brakujacych kanalow to pokazuje mi syg 100% quality 0%.Czy ktos spotkal sie z podobnym problemem .Serwis narazie odpada gdyz zestaw jest w UK.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Prawdopodobnie uszkodzona głowica tunera DVB-S2 i bez serwisu się nie obejdzie.

 

Do uszkodzenia dochodzi najczęściej podczas podłączania/odłączania kabli antenowych do włączonego dekodera, dlatego absolutnie powinno się tego unikać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na jakich TP miewasz te "stop klatki", czy przypadkiem nie na 11,411H, który jest niezwykle wymagający, albo 12,265V, gdzie różne drobne ekscesy nie należą do rzadkości?

 

Antena musi być bardzo stabilnie przytwierdzona, by nie uchylała się znacznie nawet podczas silnych podmuchów wiatru, ponieważ duże odchylenia dają właśnie efekty w postaci "pikselozy", czy nawet wspomnianych "stopklatek".

 

Zastosuj efki z o-ringami (uszczelka), jeśli dotąd tego nie zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam, także mam problem z opticumem 9600 hd mini. Mam cyfre+ ze spliterem clone+, na poczatku wszystko łądnie smigalo, od jakiegos czasu programy zaczęły się przycinać i pojawiają sie komunikaty "kanal zakodowany" albo "brak sygnalu audio". Trzeba czesto wyjac i wlozyc znowu kartę a jest to troche uciazliwe. Miałem soft 5.41, zainstalowałem 5.39 i dalej są tego typu problemy chociaż rzadziej. Teraz bede testowal 5.37 ale watpie zeby to pomoglo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Winę za taki stan, ponosi pion techniczny CYFRY+, która to zmienia sukcesywnie sposób komunikacji z kartami abonenckimi, czego niezaktualizowane oprogramowanie splitterów może zwyczajnie nie trawić.

 

Zresztą, tak mówiąc między nami, to CYFRA+ właśnie po to zmienia sposób komunikacji z kartami, by ograniczyć proceder tak zwanego sharingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie traktuj redakcji Sat Kuriera, jak wszystkowiedzącej wyroczni, bo podejrzewam, że nawet spółka CANAL+ Cyfrowy, nie wie jeszcze, jak będzie docelowo wyglądała komunikacja z chipami kart abonenckich.

 

Dlatego właśnie nie podałem linka do newsa SK, tak jak kol. @bigcyc123. ;)

 

Należy jednak wyrazić ubolewanie, że CYFRA+ eksperymentuje znów na na żywym organizmie, co wydatnie odczuwają użytkownicy niektórych splitterów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra wie jak będzie to wyglądało , bo sharingowcy już płaczą po forach skończy się trzepanie kaski na fraj....ch :brawo::D a po 2 w żadnym regulaminie nie ma czegoś jak splinter ( jako urządzenie dozwolone , ci co mają własne tunery będą mieli seca ale ograniczenia ecam max 4 do 5 czy 10sek ) Nowi abonamenci maja tunery operatora i system Nagry ..... A w nowych jest multiroom i do tego celu Cyfra dąży oraz pomału do wymiany kart w N w trakcie Fuzji która nastąpi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...