Skocz do zawartości

Opticum 9600 mini


jaq0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

@tacim, jedynie oprogramowanie oryginalne, w jakiś tam sposób gwarantuje poprawną prace dekodera, natomiast to wszystko co można znaleźć w sieci, a już szczególnie wersje oprogramowania, które nie mają swoich wersji producenckich, to jedna wielka niewiadoma, która może skutkować w najgorszym wypadku nawet uszkodzeniem dekodera.

 

Nie wiem konkretnie jak to jest z MINI, ale na PRIMIE np. oprogramowanie nieoryginalne powoduje drastyczny spadek prędkości zapisu na HDD lub pen.

Jedyna wersja jaka jest z tej wady zwolniona, to sprawdzona 4.39, czyli nawet o dwa numery niższa, niż ta, która jest dostępna na portalu producenta.

 

Nie warto zatem eksperymentować, bo wszystkie te eksperymenty obarczone są olbrzymim wręcz ryzykiem, w wymienionym przypadku, mogącym skutkować niemożnością powrotu poprzez aktualizację z nośnika USB (ze względu na spadek prędkości) i konieczność aktualizacji awaryjnej przez RS, co nie każdy bez zająknięcia potrafi zrobić.

 

Warto więc kierować się ograniczonym zaufaniem do tego co można spotkać na różnych portalach, szczególnie teraz, kiedy poziom tych "poprawek" spadł i to w sposób zauważalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

na softach 5.41 5.43 u mnie też się wieszał i faktycznie prędkość zapisu hdd i pendrivea sporo spowolniona ale nie o tym,

na sofcie 5.39 też się potrafi zawiesić a na sofcie oryginalnym 5.37 ze strony producenta wogóle mi nie czyta karty (błąd karty),

czy może to być związane z tym że u mnie pracuje z clone+ i czy wogole może wieszać się z powodu clona?

Dodam, ze mam cyfrę+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@sebsatian, zastosuj soft nieoryginalny w wersji 5.37.

 

Softy leżące na serwerze producenta, obsługują tylko system kodowania conax, więc kart C+ nie obsłużą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ostatnio grzebano przy tej częstotliwości 2 lutego br., więc to dość dziwne co mówisz, ale skoro i tak nie masz tego kanału to usuń cały TP 11,470V, po czym ponownie go dodaj i przeskanuj.

 

http://pl.kingofsat.net/find.php?questi ... Submit=Zap

 

Usunięcie kanału z listy FAV nic nie daje, trzeba usuwać z listy "Wszystkie", ale zgrabniej jest tak jak mówię usunąć cały TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Pech, to osobna sprawa, i jak widać przydarzać się potrafi.

 

Mam tylko nadzieję, że miałeś zarchiwizowaną własną listę kanałów.

 

Jeśli masz "Miniego" na gwarancji, to wysyłaj typa do serwisu, tylko razem z odbiornikiem zapakuj dokładny opis usterki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poszło sam nie wiem co było winne po 10 razie przywracania ustawień domyślnych kanałow itd chodzi. Najdziwniejsze jest to, że wgrałem fajną listę kanałów znalezioną w necie i po jej zarzuceniu w Fav nie ma nawet takich opcji jakie miałem w edytorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@tacim, nie chcę zbytnio przynudzać, ale zamiast wyszukiwać "fajne" listy w sieci, zrób SAM swoją, taką według swoich potrzeb.

 

Nie uwierzę nigdy, że nie znalazłbyś na to czasu, nawet gdyby Twój harmonogram był napięty jak struna. :)

 

Jest przy tym trochę roboty, ale efekt jest, śmiem twierdzić, zawsze lepszy, niż po wgraniu jakiegoś gotowca, zrobionego według potrzeb innej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w instrukcji pisze: szybkie przełączanie kanałów, niestety u mnie to nie wygląda dobrze poniewaz zmiana kanału trwa ok 5-6 sek. I tu moje pytanie, czy to dużo czy mało? czy mieści się to w granicy "szybkiego przełączania kanałów". Nie jestem ekspertem w dziedzinie obsługi i ekploatacji tunerów więc proszę o wyrozumiałość :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

5-6 sekund to dużo i nie ma co owijać w bawełnę.

 

Standardy dla PRIMY i MINI, to tak w przybliżeniu dla czytników zawsze więcej niż 2 sekundy, czasem nawet do 4 sekund, czyli jesteś poza zakresem.

 

Jeśli nie masz jakiejś skomplikowanej instalacji antenowej z wieloma przełącznikami, które mogą spowalniać przełączanie, to wada nadaje się do reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi na 5.43 wieszał się podobnie jak na 5.42, więc powróciłem do wersji 5.39 jak mi radził kolega na początku tego tematu, również wg mnie najbardziej stabilny. Jedyny problem to timeshift na kanałach hd, strasznie duże wyprzedzenie obrazu względem dźwięku. Co może być przyczyną? Testowałe 7 pendriwów od 2GB d0 16GB, Kingston, OCZ, ADATA i na każdym to samo, Który pen może spełniać wymagania do timeshiftu w hd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@jaq0, musisz kupować peny z szybkością zapisu co najmniej 15 MB/s, a do takich należą np. peny firmy PATRIOT (seria XT RAGE).

 

Pamiętaj tylko, żeby pod żadnym pozorem nie formatować ich systemowo w komputerze, ani w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

OK znalazłem soft i doczytałem o co kaman.

Teraz mam inny problem - Mam sharing na Card Splitter Big II - niestety tuner nie działa - kartę rozpoznaje (SECA) ale nr wyświetla jako 00000000....

Jak włożę orginalną karte C+ to działa.

Próbowałem wszystkich softów od 5,37-5,42 i nic.

Oprócz tego mam drugi tuner Opticum 4060CX plus - splitter działa bez zarzutów.

Proszę o sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie :)

Najpierw wgrałem soft do splitera (wersja dla Primy) - nie pomogło, więc wgrałem jeszcze soft do karty (mam wersję 3.6) i poszło. tuner hula.

 

Niepokoją mnie trochę trzaski przy przełanczaniu kanałów (tak jakby były przepięcia), ale może to taki urok tego tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

NIE, to wina telewizora, a nie dekodera.

 

W telewizorach SONY taki efekt nie występuje, a już dla przykładu w Sharpach to jak najbardziej, ale te trzaski nie występują na wszystkich kanałach, co w sumie jest dość dziwne i wiąże się raczej z aktualnym standardem dźwięku na zadanym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...