Skocz do zawartości

Opticum 9600 mini


jaq0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wymagania są indywidualne - ja swoje podałem.Tunery róznią się nietylko ceną, również jakością odbioru.

Jeżeli ktoś uwaza , że wszystkie odbierają tak samo - to jest właśnie bez sensu.

Jezeli ktoś nie zauwaza tych róznic-nic nie mozna poradzić, można tylko mu współczuć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No i wychodzi na to, że paradoksalnie każdy z Was ma rację. :)

 

@Jerzyxy, ponieważ wierci dziurę w brzuchu, choć faktycznie i ja nie widzę w jego wywodach jakiejś dużej konsekwencji

i

@777, który mówi, że telewizja to marność. ;)

 

@Jerzyxy, w klasie budżetowej nie ma gigantów, więc potrzebne są kompromisy, byle oczywiście było one do zaakceptowania, a takim kompromisem, przynajmniej dla mnie jest PRIMA, albo MINI.

 

Można oczywiście kombinować, tylko powiedz po co, skoro każdy z nich spełnia i to aż nadto pokładane w nim nadzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SN- dla mnie takim kompromisem może być Opticum X405p - widać wyrażnie że producent stara się poprawić błędy poprzedników :

RS232[brak w X110] component [brak w X403p]- gdyby jeszcze usunął konflikt między czytnikiem i modułem Polsatu -byłby to tuner spełniający moje niewielkie oczekiwania.Jakosc obrazu pomijam -napewno jest lepsza od mojego tunera ze względu na nowszy procesor.

Wazne jest ,że osiągnąłem swój cel- przetestowałem i sprawdziłem 2 tunery czy nadają się do moich celów i stwierdziłem ,że nie -co wyraziłem w swoich komentarzach.

Mało mnie obchodzi czy ktoś widzi u mnie konsekwencje czy nie- zawsze można czegoś się nowego dowiedzieć, rozwiać wątpliwości lub je pogłębić.

W tej chwili nie widzę tunera do zakupu więc przechodzę na pozycję wyczekującego na nowe tunery, wiem po sporym zainteresowaniu

Opticum X405p ,że oczekujacych jest dużo.

Mam niezły tuner więc mogę spokojnie czekać na coś nowego. :roll:

Miłej dyskusji 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiedz chlopie ze chodzi tu o wyposazenie a nie o obraz.

 

Mowisz ze obraz w X405 bedzie na pewno lepszy a skad to wiesz? 9600mini i Ariva 202 tez maja nowsze procesory od 7300 a twierdzisz ze obraz sie tobie nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SN- dla mnie takim kompromisem może być Opticum X405p - widać wyrażnie że producent stara się poprawić błędy poprzedników :

RS232[brak w X110] component [brak w X403p]- gdyby jeszcze usunął konflikt między czytnikiem i modułem Polsatu -byłby to tuner spełniający moje niewielkie oczekiwania.

Model 405 nie ma gniazda modułu, ma go model 406 ale ten nie ma rs232 i componentu - tak dla informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Jerzyxy, nie ma co się tak spinać. :)

 

Jest jeszcze inne rozwiązanie, zamiast czekać na coś, co niekoniecznie będzie dla Ciebie, a mianowicie wypróbuj dekoder Golden Media 990 Stark, który i jest na STi7111 i na Linuxie.

Nie ma co prawda slotu CI i wazy tylko 1 kilogram, ale jeśli nie zależy Ci na gabarytach, a na mnogości możliwości, to ten odbiornik jest właśnie dla Ciebie.

 

Wiem, że wspominałeś coś o module CP, ale tak sobie myślę, że z czegoś jednak będziesz musiał, wybierając klasę budżetową zrezygnować.

 

x110, to chińszczyzna i w sumie nie radzę tego dotykać, to już lepiej kupić tanią "kopię" Openboxa S9, jeśli lubisz pudła zmontowane przez żółte rączki.

 

Można tez kupić oryginalnego Openboxa S9: http://www.openbox.ua/receivers/s9/ , ale to już zupełnie inna klasa i cena, a i raczej w Polsce nie ma autoryzowanego dystrybutora tych dekoderów, najbliższy chyba na Słowacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@yuma20, 9600 MINI spełnia zadane przez Ciebie kryteria, choć jest to jedynie PVR ready, czyli bez wbudowanego w dekoder dysku HDD.

 

Można jednak podłączyć niemal każdy HDD, czy SSD lub nawet pen pod USB i nagrywać ile wlezie.

 

Dysk idzie spać razem z dekoderem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Radzę korzystać z wersji 5.37 albo w wersji oryginalnej, albo zmodyfikowanej, bo obydwa softy są najstabilniejsze.

 

Co do 5.39, to jest dokładnie tam, gdzie 5.41. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam użytkowników 9600mini ,że się jeszcze wcinam-ale to już ostatni raz na tym wątku.

Warto wyjaśnić sprzeczne informacje o X405p/406p

merx-,,Model 405 nie ma gniazda modułu, ma go model 406 ale ten nie ma rs232 i componentu - tak dla informacji''

 

merx- gratuluję spostrzegawczości , wreszcie ktoś rzeczowy.

Niemcy mają większy bałagan niż my -we wszystkich ich sklepach były róznice między opisem X406p a foto.

Napisałem do najtańszego SatKing- otrzymałem nić nie mówiacą odpowiedz-prawdopodobnie nie zrozumieli mnie.

Odpowiedz;

Hallo,

 

das Gerät verfügt nur über die angegebenen schnittstellen.

Napisałem ponownie -tym razem dokladnie;

 

Hallo

Haben Opticum X406p Tuner verfügt über Komponenten-Ausgänge, 232 ? Das Foto Empfänger: Nein, in der Beschreibung, so. SatKing irreführend. Das Foto-Cinch-Ausgang - keine Komponente [Czy X406P ma wyjscia component i RS-232? Na zdjęciu niema, w opisie jest. SatKing wprowadza w błąd.

Na zdjęciu RCA[cincz] żaden component.]

 

Mit freundlichen Grüßen,

Jerzy

Odpowiedz;

 

Hallo,

 

Bild haben wir gerändert. Text ist aber richtig. [Obraz możemy zmienic-tekst jest poprawny.]

 

Mfg

Team SatKing.de

 

Zajrzałem na stronę SatKing- opis całkowicie zmieniony zdjęcie zgodne z opisem.

Niemcy to jednak klasa- jeden dzień i poprawili wszystko. ORDUNG IST ORDUNG!!! Chyba kupię ten tuner[104euro z wysyłką]

Opticum X406P

HDMI

2x USB

SCART

S/PDIF

KOMPONENT

RS232

Ethernet

http://www.satking.de/Empfangstechnik/S ... =idealo.de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Eryk555 Thx za najbardziej precyzyjne info ;) Już wszystko wiem :)

Podpowiedzcie jeszcze, czy jest jakaś gotowa lista kanałów, tak aby automatycznie, po szybkim wyszukiwaniu C+, kanały HD znalazły się na początku ( tak jak na dekoderach C+ HD)? Teraz mam je >150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Jerzyxy, obecnie trwa niezwykle zmasowana ekspansja dekoderów rodem z ChRL na rynek EU i wszystkie zbudowane są na procesorach ALI.

 

Ten sprzęt jednak, jest złożony z części naprawdę słabej jakości, zupełnie adekwatnej do ich ceny.

 

To Twoje pieniądze i Twój wybór, ale ...

 

To już wolałbym kupić naprawdę dobrze złożonego oryginalnego Obenboxa S6,S7, S8, czy S9, ale ukraińskiego (link Ci podałem), bo takiego sprzętu za tą cenę to za świecą szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie. Eryk555 Thx za najbardziej precyzyjne info ;) Już wszystko wiem :)

Podpowiedzcie jeszcze, czy jest jakaś gotowa lista kanałów, tak aby automatycznie, po szybkim wyszukiwaniu C+, kanały HD znalazły się na początku ( tak jak na dekoderach C+ HD)? Teraz mam je >150.

na stronie globo jest lista chyba pod cyfre http://www.globo.com.pl/?y=3&cmd=show&c ... rod_id=128 sprawdzilem teraz nie jest to najnowszy twór :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@tacim, sprawdź jak działa na tym czymś co wgrałeś do dekodera, dysk, czy pen.

 

W tym celu dokonaj testu prędkości podłączonego nośnika, czy to z poziomu menu, czy przycisku status na pilocie.

 

Każdy soft nieoryginalny o numerze ponad 5.37 obarczony jest poważnymi błędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@eryk555, to powiedz mi Kolego, dlaczego Globo uważa inaczej?

 

Gdyby tak było, to pojawiłaby się jego wersja conax na portalu producenta, a jak wiesz jedyna jaka się tam znajduje, to 5.37 i raczej tego się trzymajmy. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...