Skocz do zawartości

Dropy


emarti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

E tam, to była magia

Miały to do siebie że nawet je czasami lubiłem w małym stopniu. 8) Szczególnie pojawiały się na jaskrawym tle (na przykład na czerwonym było najwięcej). Na przykład chyba zawsze był "dropik" na logo Vivy na żółtym kwadraciku. Wiem że tak nie powinno być i dropy można porównać ze "śnieżeniem" w sygnale naziemnym, ale miały do siebie pewien urok jak nie było ich za dużo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale.. lepsze dropy niż szatkowanie

 

Z jednej strony tak... Zawsze coś widać nawet podczas końca świata za oknem :) Co do dropów to nie wiem czy pamiętacie ale były przynajmniej dwa rodzaje, białe i czarne. Kiedyś bardzo dawno temu chyba w Sat Kurierze było opisane co oznaczają czarne a co białe inaczej mówiąc z jakiego powodu pojawiały się takie i takie. Nie pamiętam niestety nic z tego artykułu i nie chcę tu nic wymyślać. Jeżeli ktoś ma jakieś info na ten temat będę wdzięczny.

 

Zastanawiałem się skąd taki a nie inny kształt dropów..

 

To jest po prostu odpowiednik śnieżenia z sygnału naziemnego gdzie mamy "kropeczki" a z satelity mamy "kreseczki".

 

nie miałem okazji ich zobaczyć na żywo

 

To klasyka, legenda, historia! Żałuj! Dropy miały swój urok i jak napisałem wyżej nawet je lubiłem jak były w małym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dropy białe świadczyły o tym, że częstotliwość na tunerze danego kanału mieliśmy za nisko ustawioną, a czarne za wysoko. Dropy były bardzo pomocne przy ustawieniach anteny, ponieważ jeśli wstępowały białe i czarne wiadomo było, że trzeba było skorygować ustawienie anteny. Dropy występowały również gdy warunki atmosferyczne się pogarszały. Pamiętam swojego czasu jak u jednego z klientów miałem problem, żeby wytłumaczyć facetowi, że w przypadku analogu dropy mogły występować jeśli u nas była piękna pogoda, a gdzieś skąd był nadawany program była np. burza, która takie zakłocenia powodowała. Oj były to fajne czasy:) Pracowałem wtedy ( 1996-2003 ) w dawnej KOMA, obecnie INEA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam wąłsnie takie sytuacje w latach 90-tych. Była słoneczna pogoda czyste niebo i chwilami coraz bardziej pojawiały sie ,,kreseczki,, droopy. Oczywiscie obserwowałem antene nie było zadnych ptaków przelatujacych ani siedzacych np. na konwenterze. Zjawisko b. ciekawe lecz bardzo rzadkie.

PS. droopy pojawiały sie b. silne podczas sniezyc lub zazwyczaj rano gdy snieg oblepił czasze i konwenter, czasami wychodziło sie na balkon z miotła....fajne czasy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś jak mamy burzę na przykład w Warszawie a u nas jest ładnie, to też możemy zaobserwować zanik sygnału na niektórych kanałach bądź też szatkowanie charakterystyczne przy złej pogodzie. To odpowiednik dropów w dawnych czasach przy dobrej pogodzie. Tak bywa często latem podczas silnych burz i tak też było w 11 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W latach "analogu" nawet CANAL+POLSKA nie był "wolny" od dropów, VIVA DE miała bardzo silny sygnał w porównaniu z niektórymi kanałami, najsłabszy sygnał w tamtych latach miał MTV DE nawet w lato przy pięknej pogodzie przy wschodzie słońca MTV było "zadropowane".

 

http://www.youtube.com/watch?v=b7d5lx5b ... re=related

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod koniec filmiku jest także zadropowana Viva. Ehhh... Przypomina się to wszystko, przypomina... Moje motto w tej sprawie to: Dropy - niechciane ale czasami lubiane...Miały coś w sobie... Szkoda że dwa lata temu wyrzuciłem tuner analogowy. Może jeszcze bym coś sobie zobaczył na Astrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze parę lat temu internauci pisali że do ustawiania "cyfrówki" bardzo pomocny był tuner analogowy.

 

Ja wciąż mam na strychu tuner analogowy - jest to jeden z bardziej precyzyjnych mierników który używa się w ten sposób że patrzy się na dropy :D

 

W latach "analogu" nawet CANAL+POLSKA nie był "wolny" od dropów

 

To polski C+ nadawał na satelicie w analogu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedyś naszła mnie chwila na wyrzucenie SRX-a 200 ale jednak szybko sie powstrzymałem. Mam do niego wielki sentyment. Jest zbudowany na starym dobrym schemacie i podzespołach. Napewo sie go nie pozbede nawet po całkowitemu wygasnieciu TV analogowej na wszystkich satelitach. Zostawiam na pamiatke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@Mr.Rakieta - nieprawda. W miejscu kodowanego MTV UK & Ireland nadawał później niekodowany niemiecki MTV2 Pop (kanał nr. 15). Natomiast zanim zaczął nadawać MTV Central (od 1 stycznia 1999 r.) na kanale nr. 27, to wcześniej nadawany był niemiecki VH-1 w godzinach wieczornych, a w ciągu dnia bodajże Nickelodeon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...