Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Mieszkam w podkrakowskiej wsi (pół km od granicy miasta) i mam Internet od Orange 80Mb za 39,99zł z funboxem 2.0, oraz telefon stacjonarny za 49zl. TV Sat w mam w CP i płacę za niego 80zł (Pakiet Film HD, Pakiet Cinemax HD, Pakiet Polsat Sport Premium, Pakiet Sport HD, Pakiet Eleven Sports HD). Do tego dwie komórki w Orange w pre-paid.  Antenę mam swoją i swój dekoder Ferguson Ariva 253 Combo w którym działa moduł CP. Chciałbym pozbyć się tel stacjonarnego i resztę zoptymalizować. Wstępnie myślałem o połączeniu Internetu wraz z TV sat w Orange (Pakiet Optymalny) i wyszłoby 99,98zł, czyli aż 70zł mniej misięcznie. Szperam już dłuższy czas i wciąż nie mogę do końca ogranąć tych pakietów, co z czym najlepiej połączyć. Zdaje sobie sprawę, że oferta TV w Orange w tym pkaiecie Optymalnym jest biedna w porównaniu do tego co mam obecnie ale mogę zrezygnować z kanałów sportowych. Ewentualnie w Orange dość tanie są pakiet kanałów Polsatu (10zł) oraz Eleven (15zł) i możliwe, że skusiłbym się na nie dlatego ten Orange biorę pod uwagę. Czy do TV Sat w Orange dostanę dekoder czy moduł/kartę aby wykorzystać Fergusona?

 

Alternatywnie to byłaby pewnie całkowita rezygnacja z Orange i przejście do Canal+ z Internetem LTE ale nie wiem czy to się tak sprawdzi jak net z kabla. Nigdy z nim nie było problemów w Orange, odka mam 80Mb to zawsze wyciskam maxa prędkości.

 

Będę bardzo wdzięczy za pomoc jak to ogarnąć :)

 

 

Edytowane przez ichris
lit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie możesz ogarnąć bo pakietu Polsatów nie ma wcale na satelicie w orange, a żeby na satelicie mieć Eleveny to trzeba zamówić Canal+ i dopiero do Canal+ można dokupić Eleveny,

No chyba że nie weźmiesz zwykłego Love tylko Love Premium, tam jest więcej kanałów, ale też Polsatów nie będzie bo na satelicie nie mają.

Modułu ani karty która by mogła być wykorzystywana w module nie dostaniesz, tylko dekoder.

Natomiast skoro masz 80Mb to można brać IPTV a tam i polsaty za 10zł i eleveny za 15 będzie można zamówić.

Nie wspominając o prawie maksymalnym pakiecie gratis przez miesiąc (prawie wszystkie kanały, bez canal+) którego na satelicie też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, ichris napisał:

Mieszkam w podkrakowskiej wsi (pół km od granicy miasta) i mam Internet od Orange 80Mb za 39,99zł z funboxem 2.0, oraz telefon stacjonarny za 49zl. TV Sat w mam w CP i płacę za niego 80zł (Pakiet Film HD, Pakiet Cinemax HD, Pakiet Polsat Sport Premium, Pakiet Sport HD, Pakiet Eleven Sports HD). Do tego dwie komórki w Orange w pre-paid.  Antenę mam swoją i swój dekoder Ferguson Ariva 253 Combo w którym działa moduł CP. Chciałbym pozbyć się tel stacjonarnego i resztę zoptymalizować. Wstępnie myślałem o połączeniu Internetu wraz z TV sat w Orange (Pakiet Optymalny) i wyszłoby 99,98zł, czyli aż 70zł mniej misięcznie. Szperam już dłuższy czas i wciąż nie mogę do końca ogranąć tych pakietów, co z czym najlepiej połączyć. Zdaje sobie sprawę, że oferta TV w Orange w tym pkaiecie Optymalnym jest biedna w porównaniu do tego co mam obecnie ale mogę zrezygnować z kanałów sportowych. Ewentualnie w Orange dość tanie są pakiet kanałów Polsatu (10zł) oraz Eleven (15zł) i możliwe, że skusiłbym się na nie dlatego ten Orange biorę pod uwagę. Czy do TV Sat w Orange dostanę dekoder czy moduł/kartę aby wykorzystać Fergusona?

 

Alternatywnie to byłaby pewnie całkowita rezygnacja z Orange i przejście do Canal+ z Internetem LTE ale nie wiem czy to się tak sprawdzi jak net z kabla. Nigdy z nim nie było problemów w Orange, odka mam 80Mb to zawsze wyciskam maxa prędkości.

 

Będę bardzo wdzięczy za pomoc jak to ogarnąć :)

 

 

Skontaktuj się z nami poprzez czat. Tam przedstawimy Ci możliwe rozwiązania w zakresie oferty jak i sprzętu. Tutaj podajemy link do połączenia https://www.orange.pl/view/kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, redviking napisał:

Nie możesz ogarnąć bo pakietu Polsatów nie ma wcale na satelicie w orange, a żeby na satelicie mieć Eleveny to trzeba zamówić Canal+ i dopiero do Canal+ można dokupić Eleveny,

No chyba że nie weźmiesz zwykłego Love tylko Love Premium, tam jest więcej kanałów, ale też Polsatów nie będzie bo na satelicie nie mają.

Modułu ani karty która by mogła być wykorzystywana w module nie dostaniesz, tylko dekoder.

Natomiast skoro masz 80Mb to można brać IPTV a tam i polsaty za 10zł i eleveny za 15 będzie można zamówić.

Nie wspominając o prawie maksymalnym pakiecie gratis przez miesiąc (prawie wszystkie kanały, bez canal+) którego na satelicie też nie ma.

 

Dzięki za odp :) Właśnie trochę obawiam się IPTV jak to będzie chodziło bo "Orange Światłowód nie jest jeszcze dostępny pod Twoim adresem."

Ale 80Mb "zwykłego" neta ładnie śmiga, w zasadzie bez strat. Jakościowo będzie podobnie jak sat z CP? Nie będzie przycinek, ewentualnie innych problemów, o których jeszcze nie wiem ;) ?

 

Czy rezygnacja z tel. stacjonarnego wpłynie na koszt opłat za Internet? Zapewne coś doliczą za tzw. utrzymanie łącza ale nie mogę znaleźć ile... Aktualnie mam umowe na standardowy tel stac (żadne IP itp.) za 49zł i neostradę 80Mb raczej w korzystej ofercie bo 39,99zł (+ 1zł z funboxa 2.0) i umowa autoamtycznie odtwarza się co 6 misięcy. Nawet nie opłaca mi się podpisywać umowy na 24m bo cena byłaby wyższa (przynajmniej na stronie Orange). Podsumowując, jeśli nie potrzebuje tel stac to mogę nawet podpisać umowę na Neo 80Mb na 2 lata i płacić za neta i utrzymanie linii powiedzy 60zł zamiast 90zł - i tak byłbym do przodu. 

 

Jak sobie wszedłem na konto Orange to mam ofertę migracji na Internet + TV + telefon domowy w cenie 99zł. Orange nie pisze tego wprost ale zapewne tv jak i tel domowy to Internetowe? Jeśli zachowałbym numer to może zostać ten tel... Generalnie z Polsatem i Elevenem wyszłoby 125zł a miałbym praktycznie to samo co teraz za 170zł. Kuszące ale no właśnie... czy ja i domownicy będa zadowoleni z IPTV?

 

 

 

Edytowane przez ichris
lit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam takie pytanko. Posiadam dekoder icu 100 Samsunga u siebie w domu telewizor mam  4 k i wybraną rozdzielczość 3840x2160 tryb auto. I wszystko pasuje. Natomiast teściowie dzisiaj zainstalowali sobie również Orange love ale z dekoderem iwu 200 telewizor mają 4k ale rozdzielczość maksymalnie można wybrać 1920x1080. Dlaczego tak się dzieje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, ichris napisał:

Dzięki za odp :) Właśnie trochę obawiam się IPTV jak to będzie chodziło bo "Orange Światłowód nie jest jeszcze dostępny pod Twoim adresem."

Ale 80Mb "zwykłego" neta ładnie śmiga, w zasadzie bez strat. Jakościowo będzie podobnie jak sat z CP? Nie będzie przycinek, ewentualnie innych problemów, o których jeszcze nie wiem ;) ?

Też z początku miałem obawy ale już ponad rok mam od nich TV po IPTV i jestem zadowolony. Żadnego zrywania, ścin, pikselozy. Jeśli net 80 mb "zapina" się u ciebie pod górną granicę to spokojnie wystarczy. U mnie działają bez żadnych problemów dwa dekodery jednocześnie i korzystam w tym czasie z komputera.  Wszystko działa tak jak powinno. Przede wszystkim zależało mi, żeby mieć Polsaty Sport i C+ na jednym dekoderze, a w związku że wieś i kablówka odpada to była jedyna możliwość. Przez ten czas miałem jedną awarie trwającą z 10 godzin ale w środku tygodnia więc i tak ominęła mnie. Dostałem rekompensate w postaci dodatkowych kanałów na miesiąc, więc na plus.

Co do jakości, w większości przypadków nie widzę różnicy względem tv po satelicie ale czytając fora to ludzie mają różne opinie. Ja od siebie polecam to rozwiązanie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ichris napisał:

 

Dzięki za odp :) Właśnie trochę obawiam się IPTV jak to będzie chodziło bo "Orange Światłowód nie jest jeszcze dostępny pod Twoim adresem."

Ale 80Mb "zwykłego" neta ładnie śmiga, w zasadzie bez strat. Jakościowo będzie podobnie jak sat z CP? Nie będzie przycinek, ewentualnie innych problemów, o których jeszcze nie wiem ;) ?

 

Czy rezygnacja z tel. stacjonarnego wpłynie na koszt opłat za Internet? Zapewne coś doliczą za tzw. utrzymanie łącza ale nie mogę znaleźć ile... Aktualnie mam umowe na standardowy tel stac (żadne IP itp.) za 49zł i neostradę 80Mb raczej w korzystej ofercie bo 39,99zł (+ 1zł z funboxa 2.0) i umowa autoamtycznie odtwarza się co 6 misięcy. Nawet nie opłaca mi się podpisywać umowy na 24m bo cena byłaby wyższa (przynajmniej na stronie Orange). Podsumowując, jeśli nie potrzebuje tel stac to mogę nawet podpisać umowę na Neo 80Mb na 2 lata i płacić za neta i utrzymanie linii powiedzy 60zł zamiast 90zł - i tak byłbym do przodu. 

 

Jak sobie wszedłem na konto Orange to mam ofertę migracji na Internet + TV + telefon domowy w cenie 99zł. Orange nie pisze tego wprost ale zapewne tv jak i tel domowy to Internetowe? Jeśli zachowałbym numer to może zostać ten tel... Generalnie z Polsatem i Elevenem wyszłoby 125zł a miałbym praktycznie to samo co teraz za 170zł. Kuszące ale no właśnie... czy ja i domownicy będa zadowoleni z IPTV?

 

 

 

Tak, "zabieg marketingowy", tel domowy to to telefon internetowy voip.

Za modem przy telewizji - nic, wliczony w abonament.

Telewizja zajmuje do 8Mb z pasma tak że jak masz pełne 80 to  powinno działać pieknie i nie powinienes odczuć nawet.

Natomiast uprzedzam: najlepiej nastawić się na połączenie kablem ethernetowym pomiędzy dekoderem a modemem.

Wifi zawsze może podlegać zakłóceniom, kabel tego problemu nie ma i nastawiajac sie od razu na kabel oszczedzasz sobie klopotów..

Utrzymanie łącza normalnie wynosi coś koło 29zł, natomiast nowe oferty maja to taniej, 10 zł,..

IPTV ma zalety, ma też wady.

Satelita ma tą przewagę że możesz nie miec internetu a hotbirdy nadal nadawać będą (no chyba że jakaś wojna, impuls elektromagnetyczny czy znowu BBC Iran bedzie zakłócał jak kilka lat temu :) ) . 

natomiast IPTV daje ci dostęp do wiekszej ilości kanałów polskojezycznych do dokupienia,  wypozyczalnie na natychmiast, ale przy braku połączenia do centrali TV nie będzie.

Dodatkowo pamietaj ze pakiety polsat czy eleven na IPTV są bez umowy.

np. obecnie nie ma formuły 1 to nie bierzesz elevenow, czekasz az wroci i dopiero wiedzac ze wraca kupujesz.

Konczy sie sezon formuly- rezygnujesz z elevenow, zacyzna kolejny to znow zamawiasz itd.

Kupa ludzi ma IPTV i nie narzeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, redviking napisał:

Kupa ludzi ma IPTV i nie narzeka.

 

 

5 godzin temu, mrozio11 napisał:

Też z początku miałem obawy ale już ponad rok mam od nich TV po IPTV i jestem zadowolony.

 

 

Dziekuję Wam za opinie i szczegółowe info :) Super, że można wyłączać i włączać Eleveny i Polsaty. Dostęp wykupuje się na miesiąc i można zrezygnować? W sumie na Canal+ Sport też byłbym chętny np. na koniec ligi :) Bardzo by mi to pasowało. 

 

Czy jest w ogóle możliwość aby podpisać umowę na Net + TV + Telefon domowy aby ten telefon pozostał w adsl tak jak jest obecnie i nie został zamieniony na voip?

 

Technicznie Neostrada zostanie u mnie na funboxie 2.0 i dostanę jeszcze dekoder do IPTV? Ten dekoder IPTV najlepiej aby był podłączony do neta kablem no i już sam dekoder HDMI do TV i powinno płynnie śmigać? Myślę, że tak to chciałbym ogarnąć. Dostanę WHD 80 czy UHD 88 czy IWU 200? Jak sobie wyklikuje ofertę online po zalogowaniu w Orange to wyglada na to, że dostałbym dekoder 4K czyli ten ostatni?

 

Widzę, że w IPTV Orange jest opcja Multiroom za 20zł (10 abo + 10 wypożyczenie kolejnego dekodera). Coraz bardziej mi się to podoba ;) 

Edytowane przez ichris
lit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ichris napisał:

 

 

 

 

Dziekuję Wam za opinie i szczegółowe info :) Super, że można wyłączać i włączać Eleveny i Polsaty. Dostęp wykupuje się na miesiąc i można zrezygnować? W sumie na Canal+ Sport też byłbym chętny np. na koniec ligi :) Bardzo by mi to pasowało. 

 

Czy jest w ogóle możliwość aby podpisać umowę na Net + TV + Telefon domowy aby ten telefon pozostał w adsl tak jak jest obecnie i nie został zamieniony na voip?

 

Technicznie Neostrada zostanie u mnie na funboxie 2.0 i dostanę jeszcze dekoder do IPTV? Ten dekoder IPTV najlepiej aby był podłączony do neta kablem no i już sam dekoder HDMI do TV i powinno płynnie śmigać? Myślę, że tak to chciałbym ogarnąć. Dostanę WHD 80 czy UHD 88 czy IWU 200? Jak sobie wyklikuje ofertę online po zalogowaniu w Orange to wyglada na to, że dostałbym dekoder 4K czyli ten ostatni?

 

Widzę, że w IPTV Orange jest opcja Multiroom za 20zł (10 abo + 10 wypożyczenie kolejnego dekodera). Coraz bardziej mi się to podoba ;) 

 

1)multiroom tylko na iptv, jest tam takze opcja za 10zł tylko dekoder wtedy bez wifi, uhd88

2)można zostawić i zwykły telefon ale to sie niezbyt opłaca, bo bedziesz wtedy miał dwa telefony, jeden zwykły, drugi internetowy i opłata np. za love+opłata za telefon stacjonarny, tak że raczej nieopłacalne.

3)nie kazdy pakiet jest taki co mozna włączać/wyłączać co miesiąc. Akurat Canal+ jest na umowe i z nim tak nie poszaleje, ale eleveny, polsaty, komfortowy już tak.

4)dekoder uhd88 lub iwu200, który jest co prawda 4k ale kanały 4k tylko na światłowodzie, nie będziesz kanałów 4k miał na miedzi.

Tak smao na miedzi 2 dekodery max, wiecej tylko światłowód.

W przypadku multiroom najlepsza oferta: pierwszy dekoder iwu200, dekoder multiroom uhd88 i masz multiroom za 10zł. Jeśli by było odwrotnie: pierwszy dekoder uhd88 multiroom iwu200 to wtedy multiroom drozej bo 10zł abo+10 dekoder.

Niby ta sama konfiguracja ale jednak drożej :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, redviking napisał:

 

1)multiroom tylko na iptv, jest tam takze opcja za 10zł tylko dekoder wtedy bez wifi, uhd88

2)można zostawić i zwykły telefon ale to sie niezbyt opłaca, bo bedziesz wtedy miał dwa telefony, jeden zwykły, drugi internetowy i opłata np. za love+opłata za telefon stacjonarny, tak że raczej nieopłacalne.

3)nie kazdy pakiet jest taki co mozna włączać/wyłączać co miesiąc. Akurat Canal+ jest na umowe i z nim tak nie poszaleje, ale eleveny, polsaty, komfortowy już tak.

4)dekoder uhd88 lub iwu200, który jest co prawda 4k ale kanały 4k tylko na światłowodzie, nie będziesz kanałów 4k miał na miedzi.

Tak smao na miedzi 2 dekodery max, wiecej tylko światłowód.

W przypadku multiroom najlepsza oferta: pierwszy dekoder iwu200, dekoder multiroom uhd88 i masz multiroom za 10zł. Jeśli by było odwrotnie: pierwszy dekoder uhd88 multiroom iwu200 to wtedy multiroom drozej bo 10zł abo+10 dekoder.

Niby ta sama konfiguracja ale jednak drożej :D.

 

 

 

W zupełności 1 dodatkowy dekoder mi wystarczy :) Tylko czy ja mam wpływ na to, że pierwszy dekoder jaki dostanę to będzie iwu200? Multiroom będę potrzebował dopiero za kilka miesięcy.

 

Doczytałem, że w telefonie domowym po voip również są darmowe połączenia na stacjonarne w Australii na czym przez jakiś czas jeszcze będzie mi zależało więc nie jest tak źle :)  Będę musiał sobie kupić słuchawkę do voip? Co polecasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze masz wpływ, wręcz musisz bo inaczej będzie drożej :)

Czyli teraz jeden dekoder iwu200 w przyszlosci drugi jaki chcesz.

aha gdyby ci iwu nie pasował to zamiane na uhd88 zawsze można, z uhd88na iwu200 już tak wesolo nie jest.

 

Jeśli aparat co masz teraz jest z wybieraniem tonowym to nie trzeba nic poza przepięciem go do modemu.

A jak sprawdzic czy masz wybieranie tonowe czy impulsowe? podnieś suchawke i nacisnij dowolna cyfrę  np. 5 czy 9

jeśli jest wybieranie tonowe to bedzie jeden dźwiek nomiast jesli impulsowe to kilka cichych trrt (tyle samo ile dana cyfra dla 0 jest 10 impulsow) przy impulsowym trzeba szukać przełącznika na aparacie czy jest na "pulse".

Im nowszy aparat tym wieksza szansa ze jest tonowy.

Ale niektorzy moga miec stare aparaty, sam trzymam stary dobry z obracajaca sie tarczą jako zabytek :) chyba nawet unitry to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.04.2020 o 18:28, apollo napisał:

Cześć mam takie pytanko. Posiadam dekoder icu 100 Samsunga u siebie w domu telewizor mam  4 k i wybraną rozdzielczość 3840x2160 tryb auto. I wszystko pasuje. Natomiast teściowie dzisiaj zainstalowali sobie również Orange love ale z dekoderem iwu 200 telewizor mają 4k ale rozdzielczość maksymalnie można wybrać 1920x1080. Dlaczego tak się dzieje. Pozdrawiam

" 4)dekoder uhd88 lub iwu200, który jest co prawda 4k ale kanały 4k tylko na światłowodzie, nie będziesz kanałów 4k miał na miedzi. " To cytat jednego z kolegów parę postów niżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto dopowiedzieć, że pobierając aplikację Orange VoIP albo jakąkolwiek dowolną obsługującą VoIP SIP możemy zainstalować na telefonie (np. z androidem) swój telefon stacjonarny i odbierać oraz dzwonić z niego. Super sprawa dla osób które jeszcze potrzebują komunikować się swoim numerem stacjonarnym. Oczywiście za to nie ma żadnych dodatkowych opłat.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, apollo napisał:

Mam światłowód

A teściowie co wzieli? też światłowód czy jednak miedź?

Latwo sprawdzic, uruchamiając kanał 4K na dekoderze (np. Festival 4K) czy da się w ogóle, bo on jest na liście kanałów tylko na światłowodzie, na miedzi nie ma.

Niektóre telewizory miewają tak że są 4K ale to 4K działa np. tylko na jednym wejściu HDMI :)

 

Jeśli mają jednak na światłowodzie to niech uruchomią ten Festival 4K i na tym kanale dopiero próbują zmieniać rozdzielczość.

Ewentualnie kanał 4k, potem przepinać do różnych hdmi i sprawdzać.

 

 

Edytowane przez redviking
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, redviking napisał:

A teściowie co wzieli? też światłowód czy jednak miedź?

Latwo sprawdzic, uruchamiając kanał 4K na dekoderze (np. Festival 4K) czy da się w ogóle, bo on jest na liście kanałów tylko na światłowodzie, na miedzi nie ma.

Niektóre telewizory miewają tak że są 4K ale to 4K działa np. tylko na jednym wejściu HDMI :)

 

Jeśli mają jednak na światłowodzie to niech uruchomią ten Festival 4K i na tym kanale dopiero próbują zmieniać rozdzielczość.

Ewentualnie kanał 4k, potem przepinać do różnych hdmi i sprawdzać.

Teściowie też mają światłowód program festival czy w Polsce śmigają ale maksymalna rozdzielczość która można wybrać jest 2000 sprawdzałem na samym początku wszystkie gniazdka HDMI nawet swój przewód przyniosłem aby sprawdzić, niestety bez zmian

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, redviking napisał:

A rozdzielczosc gdzie sprawdzales? na telewizorze?

bo bodajze jak wejdziesz w niebieski-zolty-niebieski  (D-C-D, naciskac szybko) z pilota dekoderze tam mozesz probowac zmieniac rozdzielczosc.

Kurde, no bez przesady wiadomo że sprawdzałem w ustawieniach dekodera?! Za kogo ty mnie masz?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuner UHD 88 połączony HDMI z telewizorem od Orange Thompson 32cal.
Często zdarza się ,że tuner sam wyłącza się , tak jakby był wyłączany z sieci.
Wyłączenie i włączenie go przyciskiem z tyłu tunera nic nie . Tuner niby uruchamia się ale po chwili wyświetla się "EROR" i tuner wyłącza się ponownie.
Tuner uruchamia się "normalnie" po wyciągnięci przewodu HDMI. Można wtedy połączyć HDMI i przez jakiś czas oglądać kanały.
Próbowałem różne przewody  ale zawsze to samo.
Podłączyłem inny dekoder , Opticum ,do telewizora  i ten tuner mi nie "wariuje".
Co może być przyczyną dziwnego zachowania się dekodera UHD 88 ?
Pozdrawiam

Edytowane przez Wojtek12345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2020 o 18:29, redviking napisał:

Oczywiście ze masz wpływ, wręcz musisz bo inaczej będzie drożej :)

Czyli teraz jeden dekoder iwu200 w przyszlosci drugi jaki chcesz.

aha gdyby ci iwu nie pasował to zamiane na uhd88 zawsze można, z uhd88na iwu200 już tak wesolo nie jest.

 

Jeśli aparat co masz teraz jest z wybieraniem tonowym to nie trzeba nic poza przepięciem go do modemu.

A jak sprawdzic czy masz wybieranie tonowe czy impulsowe? podnieś suchawke i nacisnij dowolna cyfrę  np. 5 czy 9

jeśli jest wybieranie tonowe to bedzie jeden dźwiek nomiast jesli impulsowe to kilka cichych trrt (tyle samo ile dana cyfra dla 0 jest 10 impulsow) przy impulsowym trzeba szukać przełącznika na aparacie czy jest na "pulse".

Im nowszy aparat tym wieksza szansa ze jest tonowy.

Ale niektorzy moga miec stare aparaty, sam trzymam stary dobry z obracajaca sie tarczą jako zabytek :) chyba nawet unitry to było.

 

 

Dzięki bardzo za odp :) Kurczę... doczytałem właśnie, że w Orange TV nie ma Polsat Sport Premium... Ech... Byłoby zbyt pieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...