Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesieq nie wprowadzaj w błąd!

 

Dwie odpowiedzi są poprawne zarówno trzeba jak i nie trzeba Liveboxa posiadać a dlczego a dlatego:

 

IPTV - TV przez DSL, do jej działania wymagany jet Livebox, tutaj strumień TV przesyłany jest przez internet a Livebox jest wymagany bo port jest inaczej konfigurowany i na zwykłym modemie nie będzie działać. Wyjątkiem są ruter w których mozna kreować port (VCI/VPI/MTU)

 

DTH - TV przez satelitę, tutaj obraz jest wysyłany przez satelitę więc Livebox nie jest wymagany. Wystarczy dowolny ruter z dostępem do internetu, ba w starszych sprzętach nie jest on nawet wymagany, ale lepiej miec podpięty dla aktualizacji oraz VOD i TV na życzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym dekoderem sat ?

Czy muszę mieć podpięcie do internetu ? Nie pójdzie bez tego ?

Oraz jak to jest z pierwszą aktywacją ?

I jeszcze jedno czy mogę np nie odebrać paczki jeżeli było załatwiane przez telefon ?

Bo jeżeli mają być takie cuda to nie przyjmę umowy od kuriera.

Mogę wtedy ponieść jakieś konsekwencje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesieq nie wprowadzaj w błąd!

Dwie odpowiedzi są poprawne zarówno trzeba jak i nie trzeba Liveboxa posiadać a dlczego a dlatego:

IPTV - TV przez DSL, do jej działania wymagany jet Livebox, tutaj strumień TV przesyłany jest przez internet a Livebox jest wymagany bo port jest inaczej konfigurowany i na zwykłym modemie nie będzie działać. Wyjątkiem są ruter w których mozna kreować port (VCI/VPI/MTU)

Przecież kolega pytał się o SAT, więc @Czesieq ma rację: Nie potrzeba Liveboxa - tylko podłączenie dekodera do dowolnego routera/netu podczas startu no i przy VoD i TV na życzenie (również dowolny router).

 

Konsekwencji nie poniesiesz bo umowa nie podpisana jest nie ważna!
Dokładnie tak. Przerabiałem i potwierdzam: przysłali mi umowę i odesłałem kuriera bez kwitka, bez podpisu i bez dalszych konsekwencji. Oczywiście później do mnie dzwonili i pytali "dlaczego?" Powiedziałem, że zmieniłem zdanie bo znalazłem taniej ...i na tym dyskusja się skończyła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zadzwonić na 801505505 i im przypomnieć, że tak zostało ustalone, powinno pomóc. Jeśli dali Ci już uprawnienia a one po prostu nie spłynęły możesz spróbować włączyć kanał 164 (4funtv) na 15 minut a później uruchomić ponownie dekoder (tak zawsze radzą na tej infolinii, odświeża to uprawnienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

To przełączanie na 4fun to tylko strata czasu - nic to nie daje. Spróbuj wyłączyć dekoder z gniazdka na 20 minut i wyjąć kartę. Potem włączyć normalnie i kanały powinny działać ( jeśli na umowie masz na peeno napisane, że pakiet ma być włączony od 1.08) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przełączanie na 4fun to tylko strata czasu - nic to nie daje. Spróbuj wyłączyć dekoder z gniazdka na 20 minut i wyjąć kartę. Potem włączyć normalnie i kanały powinny działać ( jeśli na umowie masz na peeno napisane, że pakiet ma być włączony od 1.08) .
Daje, daje sam po ok. 15 min ogladania dostalem aktualizacje do karty bo wczesniej Zone Reality nie dzialalo, mialem komunikat ze jakosc kanalu jest niska itd., na wiekszosci kanałow miałem ten monit, po aktualizacji wszystko smiga :mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko do was. będę przedłużał na dniach umowę na neta i wezmę FunPack z pakietem podstawowym. I tu mam do was pytanko o pakiet Witaj HD. Czy można go sobie powiedzmy włączyć na miesiąc, później zrezygnować i powiedzmy potem znowu włączyć? Czy też może jak sie zadeklaruje na ten pakiet to będę już go musiał mieć do końca umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam telefon stacjonarny na linii TP(Orange) , neostradę z telewizją(stary już nieistniejący pakiet L+Orange sport+HBO) w technologii kablowej.Kończy mi się umowa i chciałbym zamówić przez neta NEOSTRADĘ 10 Mb/s(pod moim numerem istnieje możliwość instalacji usługi neostrada o takiej maksymalnej prędkości) wraz z TELEWIZJĄ (pakiet TV Film HD) (Nie mylcie z FunPack HD),ale BEZ TELEFONU W VOIP.Natomiast wszystko w dalszym ciągu w technologii kablowej.Mam dwa pytania.Czy istnieje możliwość takiego zamówienia oraz czy programy TV będę odbierał faktycznie w rozdzielczości HD? Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rozdzielczości to zalezy czy będzie to IPTV czy DTH... Bo jak DTH to jakość będzie taka jak w N a więc normalna. W przypadku IPTV będzie dużo gorzej. IPTV ma to do siebie że jest ograniczona transferem do 8Mb/s np: masz internet 6Mb i TV a na modem masz synchronizację 14Mb bo 8Mb jest na TV i nic więcej. Jak kanał na satelicie na bitrate ok. 12Mb to na IPTV będzie to 8Mb i automatycznie jakośc będzie gorsza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoniłem tam, wszystko cacy. Niby był jakiś problem i mieli to w ciągu pięciu dni naprawić. Jutro mija tydzień i dalej nic.
Witam, od 1 sierpnia miałem mieć pakiet 'Witaj w HD'. Jest już drugi i kanały nadal zakodowane, restartowałem dekoder wiele razy, tak samo wiele razy wyszukiwałem kanały. Jest jakiś sposób aktywacji czy po prostu czekać?

 

Mój problem może wynikać z tego że mam stary dekoder? SHD 85

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bardzo chciałem aby w tej ofercie zarówno satelitarnej jak i kablowej pojawiła się funkcja Telewizyjne Archiwum polegająca na oglądaniu telewizji sprzed lat, dlatego ja napisałem ten e-mail którego zacytuję:

Droga Telewizjo Orange!!! chciałbym aby w Orange TV (zarówno SAT jak i IPTV) powstała funkcja "Telewizyjne Archiwum". dzięki tej funkcji będzie można

obejrzeć archiwalną telewizję sprzed lat (od 1936 do dziś ze wszystkich krajów) i to za darmo.

pokażę wam o co chodzi. najpierw wciskamy przycisk MENU a następnie wybieramy funkcję Telewizyjne Archiwum.

później pojawi się komunikat a następnie klikamy prawy przycisk na pilocie dekodera.

potem wybieramy kraj który nam się podoba (Np.Polska) żeby móc oglądać telewizję z tego kraju.

później wybieramy datę od czasu kiedy chcieliśmy oglądać telewizję (np.Dla polski od 1952 roku do dziś). robimy to poprzez nastepujące kroki najpierw rok, miesiąc i dzień. (XXXX.XX.XX) potem godzina, minuta i sekunda (XX:XX:XX). następnie wybieramy miasto z którego pochodzimy (Np.Warszawa).

dalej wybieramy telewizję w zależńóści od tego jaką mieliśmy jest do wyboru telewizja naziemna, kablowa jak i satelitarna.

wybierając telewizję naziemną mamy dostęp do archiwalnego przekazu kanałów telewizji naziemnej. (Np.Warszawa)

wybierajac zaś telewizję kablową możemy wybrać operatora telewizji kablowej z danego miasta (np.Warszawa) a później mamy dostep do

archiwalnego przekazu kanałów telewizji kablowej.(UPC bądź Aster (dawna Aster City))

wybierając natomiast telewizje satelitarną mozemy wybrać platformę cyfrową z danego kraju (np.Polska) a później mamy dostep do archiwalnego

przekazu kanałów platform cyfrowych. (np.Cyfra+, Wizja TV)

natomiast jeżeli chcemy wyjść z Telewizyjnego Archiwum wystarczy nacisnąc przycisk wyjścia w czarnym pilocie do dekodera UHD 88 i białym pilocie do deokodera UHD 85 do obsługi TV satelitarnej oraz w czarnym pilocie do dekoderów ITAD 81 i ITAD 83, białym pilocie do dekodera ISD 83

oraz w czarnym pilocie do dekoderów UHD 86 i UHD 88 do obsługi IPTV.

natomiast jeśli nie chcemy oglądać archiwalnego przekazu z daty w której oglądaliśmy telewizję możemy zmieniać kraj, datę i rodzaj telewizji według własnych potrzeb, wystarczą wskazówki które zaprzentowałem (można wielokrotnie zmieniać kraj, datę, i rodzaj

telewizji).

do tego prosiłem o to aby ta funkcja się pojawiła. noi po kilku dniach mój pomysł został zajerestrowany i myślę że ta funkcja będzie niezwykła i przypomni czasy kiedy to dawniej oglądaliśmy telewizję.

i mam pytanie czy taka funkcja wejdzie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...