Jump to content
przemek212121

Orange TV – pytania, problemy, komentarze

Recommended Posts

Mam problem z podłączeniem dekodera Orange WHD 80 do telewizora Sony KLV-S26A10E przez kabel HDMI (gniazdo to działa w telewizorze - aktualnie jest podłączone inne urządzenie pozwalające na odbiór naziemnej telewizji). Dekoder Orange odbiera tylko przez kabel euro, co nie pozwala korzystać z możliwości odbioru HD. Czy można jakoś podłączyć by ten odbiornik odbierał w jakości HD?

Posted (edited)
3 godziny temu, miś1 napisał:

Dekoder Orange odbiera tylko przez kabel euro, co nie pozwala korzystać z możliwości odbioru HD. Czy można jakoś podłączyć by ten odbiornik odbierał w jakości HD?

Nic z tego nie zrozumiałem - dekoder "odbiera" przez kabel ("Modem") albo z anteny satelitarnej, natomiast wysyła odebrany sygnał do telewizora przez gniazdo HDMI lub Euro (TV/AUX). To w czym właściwie problem?

Jeśli andii57 dobrze zinterpretował problem to oczywiście ten rozgałęźnik może pomóc :)

Edited by TomPL

Posted (edited)

Problem polega na tym że nie można połączyć dekodera do tv przez wejście HDMI, bo ekran jest czarny. (tylko początkowe logo a dalej nic nie można zrobić). Można oglądać w "gorszej" jakości tylko przez gniazdo euro. 

Zapytam się przy okazji 

1. Czy do proponowanego switcha trzeba też jakieś super kable full HD bo obecnie mam zwykłego chyba 10-15 letniego switcha signal HD 3w1 - https://www.dipol.com.pl/switch_signal_hdmi_3x1_H3131.htm

który działa po podłączeniu do telewizora, a kable HDMI od/do są prawdopodobnie w wersji 1.0 i czy je też trzeba na jakąś inną wersję zmienić? Jeśli tak to na jaką wersję? Jaką ich wersję obsługuje dekoder do TV Kablowej Orange WHD 80?

Edited by miś1

Posted (edited)

Kup wersję 2.0 a/b i będziesz miał spokój . Tak się jeszcze zastanawiam czy w dekoderze na pewno masz wybrane wyjście sygnału na HDMI ?

Edited by andii57

Ale czy musi być "wybrane"? Ja mam dekoder podpięty do telewizora po HDMI a do nagrywarki po Euro i nic muszę wybierać. Zresztą koledze pokazuje się początkowe logo Orange tylko potem jest coś nie tak. Może dekoder daje sygnał w jakimś trybie (rozdzielczość?) nieakceptowalnym przez ten model telewizora?

Posted (edited)

Bo podłączyłem do tv przez złącze HDMI w tv i nie chciało odtwarzać. Tak samo nie chciało przez tego "starego" switcha. A tylko przez "stare" gniazdo euro.

A dotychczaso kable HDMI mogą być czy też je trzeba zmienić? 

2. .. w dekoderze na pewno masz wybrane wyjście sygnału na HDMI ?

A gdzie to można sprawdzić? Pytam bo nie wiem gdzie to sprawdzić. Czy chodzi tu o urządzenie Orange czy o telewizor?

51 minut temu, andii57 napisał:

Kup wersję 2.0 a/b i będziesz miał spokój . 

O switch tu chodzi czy o same kable które mają być podłączone ? Bo nie wiem.

Edited by miś1

Jeżeli odbiera Tobie poprzez euro to gdy połączysz  TV poprzez HDMI musisz sprawdzić w Dekoderze czy jest opcja przełączenia sygnału Euro- HDMI . Nie znam tego dekodera ale wydaje się mi że trzeba wejść w menu i w opcjach obrazu , przesyłu sygnału poszukać. W niektórych przypadkach jest taka funkcja na pilocie dekodera. 

55 minut temu, miś1 napisał:

O switch tu chodzi czy o same kable które mają być podłączone ? Bo nie wiem.

Jeżeli byś zakupił ten z Allegro to byś musiał zakupić kabel który połączy dekoder z switch 

Zdaje się mi że nic z tego nie będzie ponieważ Twój TV nie obsługuje  rozdzielczości 1920x1080 . Znalazłem opis 

Opis skrócony - Telewizor Bravia KLV-S26A10

• Telewizor LCD BRAVIA 26" z serii S 

• Obsługa technologii HD 

• Wejście HDMI™ 

• Rozdzielczość 1366 x 768 pikseli 

• Dolby® Virtual i BBE® Digital 

Posted (edited)

W ustawieniach pisze że jeśli dekoder podłączony do telewizora  przez:

-SCART to możesz wybrać format obrazu 4:3 lub 16:9

-HDMI format zostanie automatycznie dostosowany do nadawanego obrazu.

To w tym Orange nie mają dekoderów które obsługują format HD ready dla starszych telewizorów? Jeszcze niedawno były to popularne telewizory. Można więc sądzić że ludzie je mają. Przecież się słyszy że niektórzy mają jeszcze starsze kineskopowe. Nikt rozsądny nie będzie kupował nowego telewizora co kilka lat.

Edited by miś1

Format a rozdzielczość to dwie inne sprawy. Tv nie obsługuje rozdzielczości którą po HDMI wysyła dekoder.

Posted (edited)

1. Czy takie urządzenie by tu pozwoliło odbierać telewizję przez złącze HDMI na aktualnie posiadanym telewizorze?

2. Jeśli nie, to może istnieje (?), jakaś metoda na odbiór przez złącze HDMI dla tego telewizora?

3. Czy dekoder Orange można by podłączyć do telewizora przez odbiornik satelitarny np. Ferguson 252 combo i przez niego jakoś zmienić rozdzielczość tak by dało korzystać się z dekodera Orange w niższej rozdzielczości przez wyjście HDMI? 

Pytam bo nie znam się na tym a szukam jakiś możliwości do podłączenia dekodera Orange do swojego telewizora przez złącze HDMI.

Edited by miś1

50 minut temu, miś1 napisał:

1. Czy takie urządzenie by tu pozwoliło odbierać telewizję przez złącze HDMI na aktualnie posiadanym telewizorze?

2. Jeśli nie, to może istnieje (?), jakaś metoda na odbiór przez złącze HDMI dla tego telewizora?

3. Czy dekoder Orange można by podłączyć do telewizora przez odbiornik satelitarny np. Ferguson 252 combo i przez niego jakoś zmienić rozdzielczość tak by dało korzystać się z dekodera Orange w niższej rozdzielczości przez wyjście HDMI? 

Pytam bo nie znam się na tym a szukam jakiś możliwości do podłączenia dekodera Orange do swojego telewizora przez złącze HDMI.

1) podepnij dekoder Orange do TV przez HDMI, ale tylko przez HDMI, NIE PRÓBÓJ PODPINAĆ JEDNOCZEŚNIE I HDMI I EURO!

2) ustaw na pewno prawidłowe źródło

3) wyłącz i włącz dekoder, czy pojawia się logo Orange czy niebieski/czarny ekran?

4) może być ważna kolejność uruchamiania TV- Dekoder, może najpierw trzeba uruchomic TV przy pracującym dekoderze, lub odwrotnie, dekoder przy pracującym TV?

Czasem to ma znaczenie.

18 godzin temu, miś1 napisał:

To w tym Orange nie mają dekoderów które obsługują format HD ready dla starszych telewizorów? Jeszcze niedawno były to popularne telewizory. Można więc sądzić że ludzie je mają. Przecież się słyszy że niektórzy mają jeszcze starsze kineskopowe. Nikt rozsądny nie będzie kupował nowego telewizora co kilka lat.

WHD 80 to już dość stary dekoder, więc to się w głowie nie mieści żeby współpracował tylko z telewizorami Full HD  :???:

W dekoderach byłej platformy "n" przełączała się kombinacją klawiszy na pilocie. Dekoder startując pokazuje logo na obu wyjściach, później tylko na wybranym HDMI lub EURO.  

Kupiłem TNK HD miałem tv CRT i po zmianie na tv HD też się zastanawiałem czemu nie działa. Po zmianie wyjścia zadziałało, w menu tej opcji mój dekoder nie ma, tylko na pilocie. Może i w tym dekoderze jest podobnie.

W dniu 17.03.2019 o 21:08, Arkon napisał:

Światłowód, dekoder 4k, multiroom posiadasz?

Tak posiadam multiroom . Jeden dekoder Samsung 4k a drugi

Sagemcom UHD 88

• Thanks 1

Co mam zrobić jeśli na mozaice zamiast normalnego kanału obraz jest niebieski albo klatkuje ?

Zauważyłem tę sytuacje dopiero wczoraj i dzisiaj zwracam się do was z tym pytaniem.

U mnie ostatnio obraz też klatkuje lub się zamraża i często jest problem z Wi-Fi

I jak sytuacja się poprawiła?

Tego typu sytuacje zdarzają się cyklicznie?

U mnie nigdy nie było problemów, opisywanych powyżej. Mam dekoder, podłączony z modemem, za pomocą kabla Ethernetowego.

Mam takie same połączenie i ostatnio również zdarzały się problemy z ; klatkowaniem;  obrazu na kanale Discovery i 13 Ulica.