Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Tu mnie jeszcze nie było :wink: A to dlatego, że wypowiedziałam umowę z nc+ i szukam innych rozwiązań. Tak na szybko i chaotycznie więc wybaczcie, że idę na skróty i ułatwiam sobie życie ale za 2/3 dni wyłączą mi sygnał. Brałam pod uwagę brak TV w lecie ale właśnie przypomniało mi się, że mnie Orange jakiś czas temu nękało ofertą TV więc chcę liznąć temat. Zajrzałam na stronę O.- oczywiście brak logiki, namotane. Na infolinii wisiałam z 10 minut i miałam dość. Wygląda to u mnie tak: mam beznadziejną Neo - 2 Mb i szybciej w okolicy na razie nie będzie, mieszkam w chaszczach. Do tego tele (co ja tam wiem, pewnie analogowy) I myślę o takim wypasionym pakiecie filmowym z satelity. Mam nadzieję, że podłączeniowo nie będzie to miało coś wspólnego z moją neo? Czyli: czy Neo+tele mogą zostać po staremu, a tv pójdzie sobie przez Sat i dek. Nie muszę deka podłączać do sieci? Przepustowość do niczego, mam też stareńkiego ale bardzo dzielnego liveboxa ("książka") i na razie chętnie bym przy nim została (więc zdaje się odpadłyby mi seriale+ ale przeżyję) Zresztą nie chcę nic kombinować z żadnymi wi fi, a wejście antenowe mam w jednym końcu domu, a modem w drugim. Także moja linia telefoniczna wolałabym by została jaka jest. Abo za Neo płacę (z dzierżawą modemu) 59zł, za tele 49,00. Z symulacji Orange wynika, że wspólne abo z najwyższym pakietem nc+ wyniosło by mnie ok.153zł plus aktywacja 50zł. To jak - mogę po prostu zastąpić pejastego deczka i cameleona nowy dekiem i kartą i po problemie czy trzeba jednak coś kombinować z siecią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie namieszalas :wink: na to co zrozumialem bierzesz sobie tv droga sat i podlaczasz na miejsce starego i powinno hulac, bez wszelkich modyfikacji wszystko zrobisz. net modem kable tel, net wogole nie ruszysz tylko podpinasz sprzet od orange do kabla sat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było by miło. Po prostu podmieniam deki. Tylko to mi się wydaje jakieś za opłacalne cenowo. Lekko licząc dla mnie 5 dych mniej niż przy rozdzielonych TV i telekom. A jak coś za dobrze wygląda (jak super oferty od konsuli nc+) to zwykle finał jest smutny.

A sagemcom, który do tego FunPacka HD dają (poza tym że bez dysku w cenie) to działa jakoś przyzwoicie? Bo ja z mojego Pejsika choć miewa czasem gorsze chwile, to jestem generalnie zadowolona,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz sprobowac wychaczyc od orange biala karte i zalezy co to za pejsa masz? od cyfry+? czy jakis prywatny tuner z wolnego rynku? to trzeba wiedziec bo moze isc karta lub nie (jako sama karta w tunerze) badz z modulem ale nie wiem czy orange ma moduly. to Musialabys sie wszystkiego dokladniej dowiedziec, chcac sprobowac na swoim starszym sprzecie, a jezeli nie byloby mozliwosci to bierzesz tuner z karta od orange zdaje mi sie ze najlepszy to uhd 88 sagemcoma.

Ps. telewizje brac lepiej z neostrada ( w Twoim przypadku to neo. juz Masz ) wiec dobierasz sama tv, nie oplaca sie brac funpaka

nie wiem jak u Ciebie z laczem, czy Masz linie zawieszona czy nie( placisz 20pare zl za utrzymanie lacza?) jesli nie to twoja oferta moglaby wygladac tak 117zl przy takiej konfiguracji, http://www.orange.pl/prt/pl/order/proce ... EVYP24=ADD pokombinuj przy tym formularzu co masz a co nie, czy przedluzasz umowe czy nowa, z predkoscia neo z okresem obowiazywania umowy(okreslony nieokreslony) i sprawdz jak wtedy wychodza pakiety. Wiecej juz Ci nie pomoge bo juz wiecej sam nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki. To mam już po co dzwonić na infolinię, mam teraz ogólną wizję. Jeśli chodzi o mojego pejsa to on nie mój niestety - będzie go trzeba oddać razem z całym dobrem na dysku :( A tak w ogóle to nie zajarzyłam, że mogę dobrać samą tV. zaraz się okaże na ile taki układ jest opłacalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja kup nbox dobrze przerobionego na Linux E2 - do tego kartę n na kartę z dekodera BSKA lub BSLA - musi byc z tych modeli i musisz znac nr seryjny dekodera od tej karty. Do nbox podłączysz dysk na usb lub sata.

Nie będzisz związana abonamentem - opłacasz dowolne pakiety - 3 są. Max 60 zł - w trzecim pakiecie masz 2xC+ Family.

Możesz też przejsc pozniej na abonament NC+ z tej karty i korzystac dalej w nbox.

Nbox w miarę tani i prosty w obsłudze a i wiele ma ciekawych funkcji ale to na innym forum ;)

 

Białej karty nie dostaniesz w orange - małe prawdopodobienstwo. Dają czarną w komplecie z dekoderem uhd88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę udawać że coś z tego w tej chwili rozumiem. Dam sobie parę dni na rozgryzienie tematu polecanego przez ciebie i zajrzę na wątki. Na razie sprawdziłam ofertę Orange. na moją Neo+tv sat. i cenowo jeśli chciałabym wszystkie kanały, które mam jeszcze w nc+ to wychodzi więcej, co nie jest niczym dziwnym, bo w końcu przez 11 lat, choć nie wiedziałam jak się gra o swoje z platformą, to jednak jakieś tam promocje zaliczałam. A tu przychodzę z ulicy.

A jak się sprawuje taki nbox - chodzi mi zarówno o różne humory (zwiechy, pikselozy itd) jak i jakość obrazu ( bo rozumiem, że mówimy o HD)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder od Orange aby ruszył musi byc na poczatku podpiety do internetu do liveboxa niekoniecznie , potem musi byc podłaczony do dowolnego routera moze byc z brakiem dostepu do sieci, dekoder weź od Orange jest za free, ja mam funpaca w wersji podstawowej wcisneli mi kiedys , no Pace od nc+ jest lepszy ale to rzecz gustu.

Dla Orange TV to taki dodatek do ich podstawowej działalności, dla nc+ to główny produkt i taka jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Białej karty nie dostaniesz w orange - małe prawdopodobienstwo. Dają czarną w komplecie z dekoderem uhd88.

 

jak sie uprze to dostanie, ale Ona nie posiada wlasnego tunka, wiec jest jej nie potrzebna, zostaje tylko sparowany z czarna karta, uhd 88.

 

Ps. Czy Ktos moze wstawic liste kanalow w pakiecie comfort+? gdyz na stronie orange nie mozna rozwinac belki z wszystkimi kanalami w pakiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dekoder od Orange aby ruszył musi byc na poczatku podpiety do internetu do liveboxa niekoniecznie , potem musi byc podłaczony do dowolnego routera moze byc z brakiem dostepu do sieci, dekoder weź od Orange jest za free, ja mam funpaca w wersji podstawowej wcisneli mi kiedys...

Nie wiem, czy to dla melanii ma znaczenie, ale jak weźmiesz funpack to zmieniają ci telefonię na internetową, a to oznacza, że jeśli masz słabą technicznie linie, to możesz mieć duuuże kłopoty z telefonem... No i mam nadzieję, że wiesz, jak działa telefonia VOIP - bez prądu i włączonego livebox'a nie zadzwonisz 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarna karta nie ruszy nawet na drugim dekoderze takim samym od Orange np. u kolegi czy sąsiada co ma taki sam dekoder jak ty Orange.Aby ruszyła na np.nowym dekoderze bo stary nawalił,musisz przejść całą aktywację usługi od początku z podłączonym czarnym dekoderem Orange do sieci internet i czekać na parowanie dekodera z czarną kartą Orange... :brawo: Firma zadbała o to aby nie przyszło Ci do głowy wtykać ich kartę do innych dekoderów czy camów ,czy spliterów ,clonów itp. prywatnych gadżetów ,wymyślonych przez zaradne firmy na pożytek ludzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam funpacka od 2 lat, były na początku kłopoty z Telefonia HD, ale od roku jest o.k., mam dwa telefony na lini pod. do liveboxa 2.0

Fakt ze mam blisko centrale telefoniczna / 300 m/, reklamowałem jak nie działało korekty słali aż wreszcie coś ktoś podłaczył jak trzeba i gra. inna sprawa ze mało z tego korzystam,

chciałem sie z tego wymiksowac, ale normalny telefon z nielimitowanymi rozmowami plus neostrada 20 mb bo po co szybsza, to wydatek rzedu 100 zł, wiec w sumie pewnie dalej zostane na kolejne 2 lata., a moze zmienie na FunPacka 80 mg z Liveboxem 3.0 podobno niezły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...