Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wykupiłem sobie ostatnio Orange TV GO, i tak patrzę, że niektóre kanały z pakietu Optymalnego nie są aktywne w aplikacji, nie działa też paczka Multi+. Te pakiety mają rozbieżne oferty, czy ja mam coś nie włączone?

A czytałeś regulamin? bo tam jak byk stoi:

 

Nie możemy zagwarantować możliwości korzystania w opisany sposób ze wszystkich treści dostępnych w ramach wymienionych usług. W szczególności kanały telewizyjne z pakietów opcjonalnych są możliwe do odbioru jedynie w sposób klasyczny, czyli za pomocą dekodera. Aktualną listę kanałów TV, które można będzie oglądać na innych urządzeniach niż dekoder, znajdziecie Państwo na www.orange.pl. 

 

No i na orange.pl masz spis kanałów z Orange TV Go dla optymalnego, maksymalnego i bogatego, wyraźnie jest mniej, np. TVP1, TVP2, Polsatu nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie usługi światłowód Orange Love tv internet telefon . Jak z jakością tv oraz stabilnością internetu . Mam wstępną umowę na "pełną" telewizję multiroom  i internet 300 oraz telefon i komórkę , umowa na 24 miesiące . Czy kanał Eleven w opcji 4k będzie obowiązywać przez cały okres czy jest to tylko okres promocyjny, druga sprawa odnośnie neta czy są wahania prędkości - istotne - czy raczej oscylują w okolicach maksimum. Czy po 24 miesiącach z automatu przedłużają na kolejne 6 msc-y czy można wypowiedzieć wcześniej. Nie miałem z nimi do czynienia więc nie chciałbym władować się na minę . Obecnie jestem w INEA  Proszę o opinie i sugestie bo nie wiem czy podpisać umowę na w/w świadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa na 6 miesięcy, to jest twoje prawo. Jest to jak najbardziej korzystne dla konsumenta.

 

Ale nie musisz z tego korzystać, możesz zakończyć umowę po 24 miesiącach, albo przejść na umowę bezterminową (jeśli swoją wolność cenisz bardziej niż wysokość abonamentu).

 

Eleven są na stałe, nie jest to żadne okno promocyjne. Tylko pamiętaj, że kanały Eleven są niegwarantowane.

Od dwóch lat są w pakiecie Bogatym i na razie nikt ich nie zabrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informacje odnośnie kanałów niegwarantowanych a jest ich sporo w ofercie i po rozmowie na infolinii potwierdzono , że nie są gwarantowane a więc loteria a na nich mi szczególnie zależy i w przypadku ich wyłączenie nie mogę wypowiedzieć umowy . W punkcie Orange nie wspomniano o tym słowem.  Czyli tylko ja ponoszę ryzyko więc odpuszczam sobie ofertę Orange A jeśli chodzi o promocję Eleven1 4k to jest napisane w ulotce , że do 24,05 2018 roku i nie potrafili mi powiedzieć czy na pewno będzie tylko do tej daty. Pozdrawiam

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz je gdzieś gwarantowane??? U większości operatów Eleveny są pakietem dodatkowo płatnym, wiec nawet jak wycofają któryś kanał to umowy i tak nie rozwiążesz... Może zrezygnujesz z danego pakietu ale nie całości...

Edytowane przez maly801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

Mam pytanie o Orange LOVE (czyli Orange TV też - chyba dobry dział?).

Obecnie mama posiada internet w Orange (neostrada, w praktyce 5-6 Mb, nic lepszego po kablu nie ma) oraz telefon stacjonarny.
Wraz z prezentacją numeru wychodzi ~92 zł.
Mama chce koniecznie zostawić nr stacjonarny, więc jest jak jest.
Mógłbym przenieść stacjonarny np. do Play, ale wtedy opłata za utrzymanie łącza, więc w sumie wyjdzie pewnie z 10 zł mniej, ale bez rozmów międzynarodowych, które ma teraz w Orange, trochę głupiego robota. Myślę o przejściu na Orange LOVE.

Mama mieszka w mieszkaniu obok mnie, u niej jest gniazdko, kabel telefoniczny biegnie do mojego mieszkania, bo u mnie jest router.

1.
Czy telefon VOIP musi być podpięty do funboxa czy może być do gniazdka - tzn. czy może być tak jak mam teraz - splitter: jeden kabel do mnie do mieszkania do funboxa, drugi do telefonu u mamy?
Czy jednak telefon musi być do funboxa?
http://www.orange.pl/kid,4002313550,id,4002317335,title,podlaczenie-i-konfiguracja-uslugi-Telefon-HD-,article.html
Jeśli musi, to czy jest to normalny przewód telefoniczny?

2.
Czy taki telefon będzie działał w ogrodzie? (nigdy nie miałem VOIP)
Obecny Siemens Gigaset Comfort 4000 działa bez problemów.

3.
Czy w ogóle jest opcja zatrzymania telefonu analogowego?
Tutaj chyba była, jakieś gniazdko ciekawe:
http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,3344300002,title,telefon-stacjonarny-splitter-vdsl,forumthread.html

4.
Czy są jakiekolwiek blokady na telewizję albo czy dekoder musi być podłączony z funboxem?
Mam TV w Cyfrowym Polsacie, a że nie można w LOVE stacjonarnego bez TV, to bym wujkowi dał TV.

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie o Orange LOVE (czyli Orange TV też - chyba dobry dział?).

Obecnie mama posiada internet w Orange (neostrada, w praktyce 5-6 Mb, nic lepszego po kablu nie ma) oraz telefon stacjonarny.

Wraz z prezentacją numeru wychodzi ~92 zł.

Mama chce koniecznie zostawić nr stacjonarny, więc jest jak jest.

Mógłbym przenieść stacjonarny np. do Play, ale wtedy opłata za utrzymanie łącza, więc w sumie wyjdzie pewnie z 10 zł mniej, ale bez rozmów międzynarodowych, które ma teraz w Orange, trochę głupiego robota. Myślę o przejściu na Orange LOVE.

 

Mama mieszka w mieszkaniu obok mnie, u niej jest gniazdko, kabel telefoniczny biegnie do mojego mieszkania, bo u mnie jest router.

 

1.

Czy telefon VOIP musi być podpięty do funboxa czy może być do gniazdka - tzn. czy może być tak jak mam teraz - splitter: jeden kabel do mnie do mieszkania do funboxa, drugi do telefonu u mamy?

Czy jednak telefon musi być do funboxa?

http://www.orange.pl/kid,4002313550,id,4002317335,title,podlaczenie-i-konfiguracja-uslugi-Telefon-HD-,article.html

Jeśli musi, to czy jest to normalny przewód telefoniczny?

 

2.

Czy taki telefon będzie działał w ogrodzie? (nigdy nie miałem VOIP)

Obecny Siemens Gigaset Comfort 4000 działa bez problemów.

 

3.

Czy w ogóle jest opcja zatrzymania telefonu analogowego?

Tutaj chyba była, jakieś gniazdko ciekawe:

http://www.orange.pl/fid,4002278347,id,3344300002,title,telefon-stacjonarny-splitter-vdsl,forumthread.html

 

4.

Czy są jakiekolwiek blokady na telewizję albo czy dekoder musi być podłączony z funboxem?

Mam TV w Cyfrowym Polsacie, a że nie można w LOVE stacjonarnego bez TV, to bym wujkowi dał TV.

 

Pozdrawiam

 

Telefon musi być podłączony do funboxa. Możesz ewentualnie używać tego numeru w smartphonie używając odpowiedniej aplikacji.

Dekoder też musi być podłączony do funboxa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejdź z analogowego na VoIP, będzie taniej i korzystniej. Weź funpack albo orange love (czyli funpack+tel.komórkowy). Przechodząc na pakiet koniecznie zaznacz, że chcesz przenieść dotychczasowy numer analogowy do nowej usługi.

 

Przejście na VoIP to jedynie zmiana technologii po jakiej idzie sygnał z twojego domu do centrali. Wewnątrz domu nie ma żadnej różnicy. Podłączasz dokładnie taki sam telefon analogowy jaki masz obecnie. Jedyna zmiana to konieczność podłączenia tego telefonu do routera (funboxa / liveboxa). Jeśli masz dotychczasowe gniazdko w innym miejscu, musisz podłączyć kabel tego gniazdka do modemu lub dać nowy kabel od modemu do telefonu.

 

Jeśli nie chcesz w ogóle podłączać telefonu do routera to masz dwie opcje:

 

1) Kupić telefon w standardzie CAT-iq DECT który bezprzewodowo połączysz z dowolnym LIVEBOXEM (uwaga: funboxy nie mają tej funkcji!).

 

2) Mając telefon VoIP możesz z niego dodatkowo korzystać na dowolnym urządzeniu, np. w komputerze (np. aplikacja Linphone http://www.windowsmania.pl/wsparcie-techniczne-233/aplikacja-voip-neofon-od-orange-13405/#post342451 ), w komórce np. przez aplikację "Orange VoIP", w każdym dowolnym programie typu SIP, nawet w starych komórkach które miały panel do konfiguracji SIP.

 

3) Ewentualnie kup sobie dowolny analogowy telefon z przenośną słuchawką i podłącz do routera, a słuchawkę będziesz mógł przenosić w dowolne miejsce,

 

Dekoder tv nie musi być połączony z siecią, ale dzięki podłączeniu zyskasz EPG, aktualizacje i brak wyskakującego komunikatu o braku połączenia z internetem w dekoderze.

Dekoder możesz podłączyć do dowolnego routera.. 

Wybierz dekoder Sagemcom WHD 80, który posiada WiFi i obejdzie się bez zbędnych kabli.

Edytowane przez spello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marcel_82

1. Po przejściu na VOIP (gdy wybierzesz jakiś pakiet LOVE z telefonem stacjonarnym w technologii VOIP) w gniazdku nie ma już standardowego sygnału analogowego. Funbox zamienia sygnał cyfrowy na analogowy-telefoniczny i daje go w swoim gniazdku telefonicznym do którego podłącza się telefon przewodem telefonicznym.

2. Zasięg działania telefonu (słuchawki) będzie identyczny, o tym decyduje ciągle łączność między bazą telefonu a słuchawką, tu nic się nie zmienia.

3. Pakiet LOVE występuje w kilku wersjach, także w wersji z zachowaniem telefonu analogowego, np.:

https://fs.siteor.com/gsmonline/article_attachments/attachments/156262/original/4108517319.pdf?1503640711

ale wtedy sumarycznie klient zapłaci więcej, bo za pakiet LOVE np. 69zł i dodatkowo za telefon analogowy. Orange promuje VOIP, żeby zlikwidować centrale analogowe.

Edytowane przez TomPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.

Podpytam jeszcze, bo nie rozumiem wszystkiego.

 

Czyli dekoder TV nie musi być podłączony do routera, ale nie będzie miał EPG ani aktualizacji oraz będzie wyskakiwał komunikat jakiś tam. To już nie mój problem, użyczę to za darmo jeśli znajdzie się chętny.

 

Używanie smartfona raczej odpada (i tych aplikacji).

 

 

 

 

Podłączasz dokładnie taki sam telefon analogowy jaki masz obecnie

To by mi odpowiadało, mam telefon z przenośną słuchawką

 

 

 

 

Jedyna zmiana to konieczność podłączenia tego telefonu do routera (funboxa / liveboxa). Jeśli masz dotychczasowe gniazdko w innym miejscu, musisz podłączyć kabel tego gniazdka do modemu lub dać nowy kabel od modemu do telefonu.

Rozumiem, że używasz zamiennie tych nazw i jest to po prostu funbox?  (na infolinii powiedzieli, że to właśnie dają teraz, no ale powiedzieli też, że MUSI być ich słuchawka stacjonarna)

 

Jeszcze raz: mam splitter, jeden kabelek idzie z mieszkania mamy od gniazdka do mojego mieszkania do routera TP-LINK (zastąpi go funbox), a drugi kabelek to telefon analogowy w mieszkaniu mamy. Czyli muszę puszczać drugi kabel od gniazdka mamy do funboxa czy splitter to załatwia?

Pytam, bo nie rozumiem tego:

 

Jeśli masz dotychczasowe gniazdko w innym miejscu, musisz podłączyć kabel tego gniazdka do modemu

No niby mam kabel od tego gniazdka do modemu (routera)

 

 

EDIT:

@TomPL

Jak pisałem, to nie widziałem Twojej odpowiedzi.

 

Po przejściu na VOIP (gdy wybierzesz jakiś pakiet LOVE z telefonem stacjonarnym w technologii VOIP) w gniazdku nie ma już standardowego sygnału analogowego. Funbox zamienia sygnał cyfrowy na analogowy-telefoniczny i daje go w swoim gniazdku telefonicznym do którego podłącza się telefon przewodem telefonicznym.

 

 

Ja chyba jakiś niekumaty naprawdę jestem.

W gniazdku czyli gdzie? W gniazdku funboxa czy gniazdku przy podłodze w mamy mieszkaniu?

Ja rozumiem w/w tak: mogę mieć telefon analogowy, bo funbox zamieni mi sygnał cyfrowy na analogowy, więc po co mam płacić więcej za abonament z opcją analogową, który opisałeś w pkt. nr 3? Oni blokują to w funboxie wtedy?

 

Pomóżcie sierocie ;)

 

Edytowane przez marcel_82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "w gniazdku" mam na myśli gniazdo "w ścianie", na wejściu do domu :)

Powtórzę:

1. Po przejściu na VOIP (gdy wybierzesz jakiś pakiet LOVE z telefonem stacjonarnym w technologii VOIP) w gniazdku nie ma już standardowego sygnału analogowego. Funbox zamienia sygnał cyfrowy z gniazda w ścianie na analogowy-telefoniczny i daje go w swoim gniazdku telefonicznym do którego podłącza się telefon przewodem telefonicznym.

I tu spliter nic nie pomoże, w gniazdku w ścianie nie będzie już sygnału analogowego.

 

Ale:

3. Pakiet LOVE występuje w kilku wersjach, także w wersji z zachowaniem telefonu analogowego


Schemat połączeń dla opcji 1. wyglądałby tak:

Gniazdo w ścianie -> kabel do Fanboxa w twoim mieszkaniu i teraz

albo -> kabel telefoniczny (długi :) )  z Funboxa do bazy telefonu w mieszkaniu mamy

albo -> kabel telefoniczny (krótki :) ) do bazy telefonu w twoim mieszkaniu a słuchawka w mieszkaniu mamy czy gdziekolwiek w zasięgu. W tej opcji problemem mamy będzie tylko ładowanie słuchawki ;)

Oczywiście telefon będzie działał tylko wtedy, gdy jest włączony Funbox!

Edytowane przez TomPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziękował!

 

Dla pewności:

 

1. Nie chcę kombinować z ładowaniem mamy słuchawki, czyli puszczę drugi długi kabel telefoniczny od telefonu u niej do funboxa u mnie.

2. Pierwszy kabel od gniazdka zostaje - podłączam tylko pod niego funbox zamiast TP-LINK (splitter usuwam).

3. Mama może zachować swój stary telefon analogowy albo mieć nowy telefon od Orange - nie ma to znaczenia, bo obydwa wyniesie do ogrodu, będą działać i tak czy siak trzeba puścić drugi długi kabel.

4. Nie chcę kupować telefonu CAT-iq DEC, czyli punkty 1-3.

5. Dekoder TV nie musi być podłączony do routera, ale nie będzie miał EPG ani aktualizacji oraz będzie wyskakiwał komunikat o braku internetu.

6. Czyli dekoder TV mogę dać wujkowi (ma talerz lub sobie założy).

 

6xTAK?   :wink::/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, nie jestem pewien...

2. TP-Link, obawiam się, że nie ma obsługi konwersji z cyfry na analog i nie podłączysz do niego telefonu mamy...

3. Tu też obawiam się, czy zrozumiałeś, bo chyba zbyt uogólniłeś - jeśli wybierzesz opcję z telefonią analogową, to będzie spliter przy gnieździe i drugi kabek nie będzie potrzebny. A nowy telefon od Orange w zasadzie w żadnej opcji nie jest potrzebny.

Mam nadzieję, że rozróżniasz pojęcia telefonia analogowa a telefon analogowy :)

 

6. Nie zapomnij przy umowie określić, że TV ma być w opcji SAT!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. TP-LINK pójdzie do szafy, funbox będzie routerem - o to mi chodziło

3. Sam już nie wiem czy rozróżniam :) Chcę LOVE, czyli funbox przekształci sygnał cyfrowy na analogowy i mogę podłączyć obecny analogowy telefon mamy. A jeśli nie jest tak jak w/w, to pewnie nie rozróżniam ;)

 

A czemu LOVE? Bo płacimy 93 zł za Neostradę + stacjonarny, to wolałbym 100 zł (105 bez zgód marketingowych) za dodatkowy no-limit komórkowy.

Ta TV nie jest mi potrzebna, ale nie wiedziałem w jakim dziale napisać.

 

A tak na marginesie, wie ktoś może czy posiadając Neostradę i Plan Na Każdy Dzień (93 zł) można dobrać jakiś no-limit komórkowy w promocyjnej cenie? (bez telefonu tj. smartfona ; ilość GB mało istotna ; bez LOVE)
Umowy kończą się odpowiednio 26.10 i 31.07.

Jakaś oferta z DUK po wypowiedzeniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale:

3. Pakiet LOVE występuje w kilku wersjach, także w wersji z zachowaniem telefonu analogowego

 

Nie ma takiej możliwości.

Co najwyżej można wziąć drugi numer stacjonarny. Ale to nie ma żadnego sensu, bo za pierwszy trzeba by nadal płacić ponad 30zł.

 

Chcę LOVE, czyli funbox przekształci sygnał cyfrowy na analogowy i mogę podłączyć obecny analogowy telefon mamy. A jeśli nie jest tak jak w/w, to pewnie nie rozróżniam ;)

 

A tak na marginesie, wie ktoś może czy posiadając Neostradę i Plan Na Każdy Dzień (93 zł) można dobrać jakiś no-limit komórkowy w promocyjnej cenie? (bez telefonu tj. smartfona ; ilość GB mało istotna ; bez LOVE)

Po prostu telefon stacjonarny podpina się do routera (czyli Funboxa), nie ma tu żadnej większej filozofii.

Niektórzy mają tylko problemy logistyczne, bo router stoi w innym miejscu niż telefon.

 

W ramach LOVE masz już jedną komórkę z nolimitem.

Nie jestem pewien, ale już ma się LOVE, to chyba za 20zł można dobierać kolejne numery.

 

Kiedyś jak istniał Orange Open, to mając 4 usługi (NEO+TV+Stacjonarny+Komórka) można było mieć komórkę za 5zł, ale tam był tylko nolimit wewnątrz sieci.

Orange LOVE jest bez porównania lepszy, nie masz się nawet co zastanawiać.

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź @Maker3

 

 

Po prostu telefon stacjonarny podpina się do routera (czyli Funboxa), nie ma tu żadnej większej filozofii.

No OK, Oranż da mi nową słuchawkę bezprzewodową i sobie wybiorę, czy chcę stary Siemens Gigaset Comfort czy nową od nich typowo VOIPowską.

Na infolinii słyszałem co innego, stąd to moje dopytywanie...

 

 

W ramach LOVE masz już jedną komórkę z nolimitem.

Ofertę ze strony znam, chodziło bardziej o pielęgnację lenistwa, żeby nic nie zmieniać, dostać jedną kartę kartę SIM (TV mi niepotrzebne) i płacić podobnie jak za LOVE, czyli ok. 100

Dodatkowy cel: nie wiązać się na 24 miesiące, namówić mamę do lata na rezygnację ze stacjonarnego. Ale rezygnując ze stacjonarnego zostaje opłata za utrzymanie łącza, co jest trochę bez sensu, więc to by pewnie szło w parze z rezygnacją z Neostrady, a to z kolei oznacza przesiadkę na bezprzewodowy net = duży abonament na opcję bez limitu. Summa summarum mieszkając w 100-tys. mieście jestem w [beep]ie i mam "światłowód" 5-6 Mbps od tepsy... :/

 

 

Nie jestem pewien, ale już ma się LOVE, to chyba za 20zł można dobierać kolejne numery.

To akurat mnie nie interesuje, mama ma T-Mobile ze względu na rozmowy do koleżanek, a pozostałym doładowuję 5 zł/m-c i kupuję pakiet 600 MB w Play przedłużając w ten sposób setki złotych i pełno GB z bonusu za rejestrację i nakrętek Coli :wink: Przy naszym profilu korzystania z telefonu starczy na 10 lat jeśli Play nie zmieni czegoś w systemie. Play pozmieniał regulaminy po naszym "nabiciu" kont, ale nas to nie już objęło, no ale to inna historia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz nowego telefonu stacjonarnego.

Każdy model z wybieraniem tonowym (czyli przynajmniej 20 ostatnich lat) będzie działać.

Nie musi cię interesować jak to technicznie działa.

 

Tak jak pisałem, nie ma tu żadnej filozofii, podpinasz co masz i działa. Za wyjściem z Funboxa to zwykły sygnał, można nawet rozdzielić trójnikiem na dwa telefony.

 

Zyskasz rozpoznawanie numerów dzwoniących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, myślałem, że dają cokolwiek :)  (a na infolinii wręcz mówili, że muszę używać ich telefonu, spoko...)

 

Dwa telefony niepotrzebne.

 

Zyskałbym dzięki trójnikowi rozpoznawanie na tym drugim, tak? Bo przecież w tepsie trzeba mieć CLIP wykupiony (ok. 3 zł)

Może źle się wyraziłem. To niezwiązane ze sobą rzeczy.

Z jednym telefonem rozpoznawanie numeru oczywiście też działa.

W technologii VOIP nie trzeba nic za to dopłacać.

 

@Arkon Netflixa obsługuje tylko Samsung 4K dostępny z światłowodem.

Z HBO nie wiem jak jest.

Edytowane przez Maker3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...