Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o sport to na pewno tym bym się nie kierował zmieniając satelitarną telewizję (C+ Sport , C+ 4K, Polsat Premium) na światłowód, w tym przypadku na Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam panowie. Jako iż niedługo przenoszę się z UPC na Orange chcę wam zadać parę pytań.

Pytania będą związane głównie z telewizją i z internetem. No to oto pytania.

1. Jak oceniacie telewizję w Orange? Działa wszystko? Jak częste są awarie w telewizji?

2. Czy opłaca się brać światłowód w Orange? Czy ping będzie stabilny?

3. Jak oceniacie internetową telewizję przez internet w Orange? Jakie są warunki oferty?

4. Mam telefon w Orange. Czy dostanę jakąś zniżkę na pakiety?

5. Czy jest jakiś limit danych w Światłowodzie?

No i to wszystko.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LKuser - odpowiem tak (u mnie konkurencyjnymi operatorami wobec Orange są Vectra, Netia, CP, i Canal+):

1. Jakość techniczna w Orange jest średnio lepsza niż 5 dostępnych u mnie operatorów - może i u konkurencji są pojedyncze lepsze jakościowo kanały (np. paczka Canal+ w Platformie Canal+), ale u konkurencji są też kanały gorsze jakościowo (np. AXN i FOX, które na satelicie wyglądają tragicznie). 

 Jeżeli chodzi o liczbę kanałów, to ofercie Orange moim zdaniem niewiele brakuje do platformy moich marzeń (do ideału brakuje mi Polsat Games, Jazz i Eleven 4; choć niektórym może brakować Canal+ 4K [które jest na wyłączność w Canal+]) - dodajmy jeszcze to, że konkurencyjna Netia niedawno sporo pogorszyła ofertę telewizyjną (wycięto tam kanały "z plusami" [np. Planete+ czy Ale Kino+). Należy wyłącznie pamiętać o tym, że: kanały "z plusem" (z wyjątkiem Planete+ i MiniMini+, które są w bazowym pakiecie Optymalnym) i tematyczne kanały Polsatu to osobne pakiety (chyba, że masz wyższe pakiety LOVE), a Polsat Sport Premium jest dostępny tylko z opcją premium Canal+.

 Co wykupione, to działa - choć z dekoderów najlepiej brać Samsunga ICU100 (najstabilniej działa, obsługuje nagrywanie na dysk, ale multiroom z drugim Samsungiem kosztuje 20 zł/mies. [a nie 10 zł/mies., jak ma to miejsce w przypadku Sagemcomów]).

 U mnie awaria (nie licząc Sagemcoma z multiroom) była tylko raz, ale z naszej winy (remont w przedpokoju, ale wezwanie techników załatwiło sprawę) - awarie sieci komórkowej w Orange zazwyczaj nie dotyczą sieci światłowodowej.

2. Internet działa stabilnie (choć mam już nieoferowaną opcję 100 Mb/s), pingów nie sprawdzałem.

3. Orange TV GO nie mam (starsza oferta). Oferta dostępna przez przeglądarkę, urządzenia mobilne i dekodery (Multinagrywarka). Multinagrywarki nie polecam - w Samsungu zastępuje nagrywanie przez dysk, a kanałów w ofercie Multinagrywarki jeszcze mało. W obecnych pakietach LOVE Orange TV GO w cenie pakietu, wcześniej był dostępny za 5 zł/mies.

4. Wspomniane wcześniej - pierwszy telefon komórkowy (oraz telefon stacjonarny VoIP) w cenie pakietu LOVE, kolejny telefon komórkowy ze zniżką względem standardowej oferty.

5. Nie - nie miałby on sensu

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, lukis90el napisał:

 

3. Orange TV GO nie mam (starsza oferta). Oferta dostępna przez przeglądarkę, urządzenia mobilne i dekodery (Multinagrywarka). Multinagrywarki nie polecam - w Samsungu zastępuje nagrywanie przez dysk, a kanałów w ofercie Multinagrywarki jeszcze mało. W obecnych pakietach LOVE Orange TV GO w cenie pakietu, wcześniej był dostępny za 5 zł/mies.

 

Można to obejść.

W ustawieniach samsunga nagrywanie ustawiasz na dysk. Z dekodera masz wtedy możliwość nagrywania wszystkich programów na dysk.

Z aplikacji Orange TV GO nagrywasz do multinagrywarki

 

;)

Edytowane przez maly801
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zabiorę głos. Korzystam z Orange Love od listopada 2019, po zmianie z nc+

 

1. Przez ten czas nie miałem żadnej awarii telewizji. Jakość jest w porządku. To, na co można narzekać, to brak rozwoju oferty 4K.

2. Każdy test światłowodu, który robię to ping w granicach 5-6ms. Tylko raz miałem problem z prędkością, downdetector wskazał awarię w okolicy. Trwało to może z 3 godziny.

3. Orange TV GO jest ok, ale np. jeśli masz Canal+ w ofercie, to już musisz mieć nc+ go.

4. Telefon - na przenoszony numer nie masz żadnych zniżek. Oferta jest uzależniona od tego, jaki Orange Love weżmiesz (głównie chodzi o pakiety GB). To co było fajne w ofercie Orange Love, to cena aparatu. Im wyższy pakiet, tym tańszy aparat. S10+ kosztował mnie coś koło 3200 złotych w ratach, ale jeszcze z Samsunga udało się odzyskać 1000 złotych za stary aparat w promocji.

5. Nie ma limitów żadnych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


...ale u konkurencji są też kanały gorsze jakościowo (np. AXN i FOX, które na satelicie wyglądają tragicznie).

Te kanały kablówki biorą z satelity i jakość jest co najwyżej taka sama.

...choć niektórym może brakować Canal+ 4K [które jest na wyłączność w Canal+])

Nie jest.

PS.@LKuser, nie używaj koloru czerwonego, jest on zarezerwowany dla moderatorów


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, bugmenot napisał:

@Pawop AXN jest dostępne via PLIX od 10 lat.

Z FOX-em jest chyba podobnie, bo w Orange IPTV ma lepszą jakość niż z satelity (podobnie jak AXN).

 

@Pawop - z dużych operatorów oferujących ofertę 4K tylko Canal+ ma w ofercie Canal+ 4K. Nie wliczając małych (ograniczonych najczęściej do jednego miasta) operatorów czy okazjonalnych akcji (Canal+ 4K w Orange na Mundial 2018), Platforma Canal+ ma faktyczną wyłączność na swój kanał 4K

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt oficjalnie jeszcze nie zapowiedział C+4K w ofercie UPC, tym bardziej u innych operatoŕow od dawna oferujących kanały 4K.

Mogą to być jedynie tylko testy na okazjonalne  dołączanie kanału w razie potrzeby.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niedługo w mojej lokalizacji uruchomiony zostanie Orange Światłowód i poważnie zastanawiam się nad przejściem na pakiet Orange Love. W tej chwili korzystam z usług Plusa (telefon), Cyfrowego Polsatu (telewizja) i Netii (internet).

 

Sam internet wykupię na pewno, bo to będzie spory przeskok w stosunku do obecnych 10Mbit/s, ale nie jestem jeszcze do końca przekonany w kwestii telewizji i telefonu. Przed przejściem chciałbym poznać jednak plusy i minusy usług Orange, żeby się przypadkiem nie wpakować na minę :) W związku z tym spora liczba pytań, może dla kogoś w przyszłości też będzie to przydatne.

 

Poruszyłem niemal każdy aspekt, który mnie interesuje, więc pytań jest sporo, ale dużo to krótkie odpowiedzi typu tak / nie. Jako, że posiadam Cyfrowy Polsat, to część pytań odnosi się jako porównanie do tej usługi. Zdecydowana większość odnosi się do telewizji, ale kilka też do internetu i telefonu, może ktoś też będzie znał odpowiedź na te pytania :)

 

Oferta

  1. Czy istnieją jakieś oferty specjalne dla klientów zaraz po uruchomieniu światłowodu w danej lokalizacji?
  2. Gdzie można uzyskać najlepszą ofertę (strona internetowa / infolinia / salon). A może oferty są sztywne i nie zależą od kanału dystrybucji?
  3. Jak wygląda migracja na inny pakiet w Orange Love. Czy zawsze można zwiększyć pakiet na większy (np. z Extra na Premium)? Jak to wygląda w drugą stronę, chcąc zmniejszyć pakiet. Co wtedy z długością umowy.
  4. To samo pytanie ale w kwestii samego internetu - czy można bez problemu podnieść prędkość w trakcie trwania umowy.
  5. Jak wygląda przedłużanie umowy w Orange? Jak bardzo oferty są elastyczne dla dotychczasowych klientów - mniejsze ceny, jakieś darmowe miesiące albo pakiety?
  6. Ile miesięcy przed końcem są dostępne najlepsze warunki przedłużenia?
  7. Jak wygląda okres umowy w przypadku jej przedłużenia - wchodzi nowa umowa z nowym okresem, czy sumuje się łącznie z tym który pozostał z poprzedniej?

Kanały i pakiety

  1. Czy paczka Canal+ zawiera też kanał Canal+ Now?
  2. W tym miejscu - https://tvgo.orange.pl/live/channels widoczne są dodatkowe kanały, których nie widzę na stronie Orange w żadnym z pakietów m.in. Sportklub, Fightklub, Motowizja, Family Active, Da Vinci, Polsat JimJam, ATM Rozrywka. Dlaczego one się tam znajdują i czy w takim razie są one dostępne w przypadku oferty światłowodowej?
  3. W nawiązaniu do poprzedniego pytania najbardziej zależy mi na Sportklubie i Motowizji, jeśli da się je dokupić to jaki jest to koszt?
  4. Czy pakiet dodatkowe (Canal+, HBO itp.) można włączać i wyłączać w poszczególnych miesiącach, czy jest to aktywacja do końca trwania umowy?
  5. Nawiązując do poprzedniego, jeśli aktywacja zlecona jest w połowie okresu rozliczeniowego, to kiedy uruchamiane są dodatkowe kanały? Od razu, czy z kolejnym okresem? Jak wygląda wtedy ewentualna płatność za ten niepełny okres - jest darmowa, czy proporcjonalna?
  6. Czy dla kanałów, które to wspierają dostępne są oryginalne ścieżki dźwiękowe?

Działanie i jakość telewizji

  1. Jak wygląda jakość kanałów w porównaniu do innych dostawców? Oczywiście ocena raczej subiektywna :)
  2. Z tego co widziałem bitrate dla kanałów HD to 8 Mbit/s. Czy wszystkie kanały tyle mają, czy jest to max, a część ma mniej?
  3. Czy obraz jest płynny podczas scen dynamicznych np. sportu? Wiadomo w jakim formacie wszystko jest nadawane 1080i 50Hz?
  4. Jak duże jest opóźnienie nadawanych kanałów? Chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie podczas meczu słyszę o bramce od sąsiadów, a ja jeszcze jej nie widziałem :) Najłatwiej to sprawdzić chyba na kanałach informacyjnych, gdzie dostępny jest zegar i porównać z rzeczywistym. W Cyfrowym Polsacie opóźnienie wynosi jakieś 8-9 sekund.
  5. Jak długo zajmuje przełączanie kanałów? Przez długi czas jest czarna plansza? Może ktoś ma porównanie do Cyfrowego Polsatu z konwerterem Unicable, gdzie kanały przełączają się niemal natychmiastowo.
  6. Czy telewizja działa w puli prędkości Internetu, czy ma swoje dodatkowe pasmo? Co za tym idzie, czy oglądanie ma wpływ na działanie internetu np. pingi i odwrotnie czy intensywne korzystanie z internetu może wpłynąć na dostępność i zacinanie się telewizji?
  7. Czy zdarzają się jakieś zacięcia / przeciążenia przy jakiś wydarzeniach jak w przypadku streamingu, czy niezależnie od wszystkiego zawsze działa to stabilnie?
  8. Są jakieś inne istotne różnice w stosunku do platform satelitarnych i innych kablówek w stosunku do działania i jakości telewizji o których warto wiedzieć zawczasu?

Dekodery

  1. Który z dekoderów jest obecnie najlepszy? Który wybrać, a którego lepiej unikać?
  2. Czy znane są i ciągle nienaprawione jakieś szczególnie irytujące, bądź dokuczliwe błędy dekoderów lub ich oprogramowania?
  3. Jakie są wyraźne różnice między dekoderem Samsunga, a Sagemcoma?
  4. Czy wszystkie dekodery posiadają takie samo oprogramowanie i grafiki ekranowe?
  5. Czy którykolwiek z dekoderów HD ma możliwość nagrywania?
  6. Czy którykolwiek dekoder obsługuje technologię HbbTV?
  7. Czy możliwe jest oglądanie kilku kanałów jednocześnie np. poprzez funkcję PiP?
  8. Na Ile dni do przodu dostępne jest EPG?
  9. Czy możliwe jest tworzenie listy ulubionych kanałów z własną kolejnością?
  10. Czy w przypadku awarii dekodera jest on bezproblemowo wymieniany w punkcie, czy trzeba go odesłać do centrali?

Multiroom

  1. Czy jeśli jako drugi dekoder wybiorę model 4K to wtedy cena multiroomu wzrasta do 20zł zamiast 10zł? Jest tak zarówno w przypadku Samsunga, jak i Sagemcoma?
  2. Który z tych słabszych dekoderów Sagemcoma (HD) jest lepszy?
  3. Czy można dobrać dodatkowy multiroom, bądź zmienić na inny model dekodera w trakcie trwania umowy?

Nagrywanie

  1. Czy multinagrywarka działa wyłącznie na dekoderach 4K?
  2. Czy możliwe jest jednoczesne korzystanie z multinagrywarki oraz nagrywania na dysk?
  3. Czy nagrania na dysku dostępne są także poprzez sieć lokalną na drugim dekoderze?
  4. Jeśli nagrania nie są udostępnianie, czy działa przełożenie dysku do drugiego dekodera, czy też nagrania są szyfrowane dla konkretnego egzemplarza?
  5. Czy do nagrywania zamiast dysku można wykorzystać odpowiednio szybki i pojemny pendrive?
  6. Czy są jakieś blokady i części audycji nie da się nagrać z powodu np. ograniczeń licencyjnych? Chodzi mi o nagrania na dysk, a nie multinagrywarkę.
  7. Czy możliwe jest automatyczne nagrywanie serii odcinków danego programu na podstawie EPG?
  8. W przypadku multinagrywarki można nagrywać tylko to co jest live, czy też to co jest dostępne  w catchupie (7 dni wstecz) i wtedy to też dostępne jest 30 dni zamiast 7.
  9. Czy to prawda, że w przypadku funkcji odtwarzania od początku nie da się przewijać reklam?
  10. Czy możliwe jest zatrzymywanie i cofanie aktualnie oglądanego programu? Czy działa to na wszystkich kanałach niezależnie od multinagrywarki?

Orange TV Go / VOD

  1. Czy nagrania z multinagrywarki dostępne są do obejrzenia w aplikacji oraz na stronie Orange TV Go w każdym momencie, także poza siecią domową?
  2. Czy aplikacja mobilna Orange TV Go wspiera Chromecast? 
  3. Czy dostępne są jakieś kolekcje VOD z wybranymi audycjami, które utrzymują się dłużej, czy pozostaje jedynie cofanie się o te 7 dni na kanałach, które to wspierają?
  4. Czy dostęp do nc+ go jest także w przypadku posiadania paczki Canal+ na światłowodzie? Jeśli tak, co jest tam dostępne - tylko kanały Canal+, czy też inne, które posiadamy w pakietach Orange.

Telefon

  1. Jak wygląda zasięg Orange w porównaniu do Plusa? Interesuj mnie zasięg zarówno w mieście, jak i poza nim. Wiem, że regionalnie może być różnie, ale jak to wygląda ogólnie, w większości przypadków.
  2. Jak bardzo obciążone są nadajniki Orange jeżeli chodzi o pasmo LTE. I jak to wygląda w porównaniu z Plusem, gdzie często w 30tys. mieście prędkość w ciągu dnia waha się od 2 do 3 Mbit/s.
  3. Czy w przypadku Orange Love można dobrać dodatkową kartę SIM za 5 zł? - https://www.orange.pl/kid,4002535747,id,4003674166,article.html
  4. Podobne pytanie w stosunku do karty eSim. Jaki wtedy jest koszt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na część z tych pytań odpowiem:

 

Oferta

1. Czy istnieją jakieś oferty specjalne dla klientów zaraz po uruchomieniu światłowodu w danej lokalizacji? Coś w rodzaju ambasadora budynku - musisz być jednak pierwszym w danym adresie, aby z niej skorzystać. Poza tym specjalną taryfę ma Warszawa.

2. Gdzie można uzyskać najlepszą ofertę (strona internetowa / infolinia / salon). A może oferty są sztywne i nie zależą od kanału dystrybucji? Oferty raczej są sztywne, aczkolwiek komuś przez infolinię udało się wynegocjować multiroom z dwoma dekoerami 4K za 10 PLN/mies.

5. Jak wygląda przedłużanie umowy w Orange? Jak bardzo oferty są elastyczne dla dotychczasowych klientów - mniejsze ceny, jakieś darmowe miesiące albo pakiety? Patrz punkt 2.

 

Kanały i pakiety

1. Czy paczka Canal+ zawiera też kanał Canal+ Now? Kanał nie istnieje - jeżeli chodziło o Canal+ 4K, to nie ma go nigdzie (poza okresami promocyjnymi i być może mniejszymi kablówkami) poza Platformą Canal+.

2. W tym miejscu - https://tvgo.orange.pl/live/channels widoczne są dodatkowe kanały, których nie widzę na stronie Orange w żadnym z pakietów m.in. Sportklub, Fightklub, Motowizja, Family Active, Da Vinci, Polsat JimJam, ATM Rozrywka. Dlaczego one się tam znajdują i czy w takim razie są one dostępne w przypadku oferty światłowodowej? Motowizja jest w opcji dodatkowej Fun, inne kanały nie są dostępne od ponad roku w światłowodzie (chyba, że ktoś miał ofertę nc+). Na ATM Rozrywkę w Orange IPTV wciąż czekamy.

3. W nawiązaniu do poprzedniego pytania najbardziej zależy mi na Sportklubie i Motowizji, jeśli da się je dokupić to jaki jest to koszt? Motowizja (+ kanały erotyczne) jest w opcji dodatkowej Fun, kosztuje 20 PLN/mies. i jest dodatkowo płatny nawet dla Love Premium.

4. Czy pakiet dodatkowe (Canal+, HBO itp.) można włączać i wyłączać w poszczególnych miesiącach, czy jest to aktywacja do końca trwania umowy? Opcje dodatkowe, o ile nie są zawarte w pakiecie (jak np. Love Premium czy starsza oferta Bogaty z HBO) można włączać i wyłączać

6. Czy dla kanałów, które to wspierają dostępne są oryginalne ścieżki dźwiękowe? Są dostępne.

Działanie i jakość telewizji

1. Jak wygląda jakość kanałów w porównaniu do innych dostawców? Oczywiście ocena raczej subiektywna :) U mnie - średnio najlepsza, choć u innych operatorów na niektórych kanałach (np. Canal+ Sport) jest lepsza jakość HD.

2. Z tego co widziałem bitrate dla kanałów HD to 8 Mbit/s. Czy wszystkie kanały tyle mają, czy jest to max, a część ma mniej? Większość tyle ma.

3. Czy obraz jest płynny podczas scen dynamicznych np. sportu? Wiadomo w jakim formacie wszystko jest nadawane 1080i 50Hz? Sprawdzane w przypadku serialu na AXN - jest dość płynny.

4. Jak duże jest opóźnienie nadawanych kanałów? Chciałbym uniknąć sytuacji, gdzie podczas meczu słyszę o bramce od sąsiadów, a ja jeszcze jej nie widziałem :) Najłatwiej to sprawdzić chyba na kanałach informacyjnych, gdzie dostępny jest zegar i porównać z rzeczywistym. W Cyfrowym Polsacie opóźnienie wynosi jakieś 8-9 sekund. Nieco większe niż przez satelitę, ale nie jest to jakaś tragiczna przepaść.

5. Jak długo zajmuje przełączanie kanałów? Przez długi czas jest czarna plansza? Może ktoś ma porównanie do Cyfrowego Polsatu z konwerterem Unicable, gdzie kanały przełączają się niemal natychmiastowo. Nie mam porównania do CP, ale miałem porównanie do Turboboxa nc+ i w porównaniu z tym dekoderem to nawet Samgemcom HD to petarda.

6.Czy telewizja działa w puli prędkości Internetu, czy ma swoje dodatkowe pasmo? Co za tym idzie, czy oglądanie ma wpływ na działanie internetu np. pingi i odwrotnie czy intensywne korzystanie z internetu może wpłynąć na dostępność i zacinanie się telewizji? Ma osobne pasmo, choć odejmuje trochę z prędkości Internetu.

7. Czy zdarzają się jakieś zacięcia / przeciążenia przy jakiś wydarzeniach jak w przypadku streamingu, czy niezależnie od wszystkiego zawsze działa to stabilnie? Zazwyczaj jest stabilnie - pod tym względem Orange IPTV można porównać do typowych kablówek (choć nie działa po kablu koncentrycznym, a jest po kablu Ethernet).

8. Są jakieś inne istotne różnice w stosunku do platform satelitarnych i innych kablówek w stosunku do działania i jakości telewizji o których warto wiedzieć zawczasu? Chyba powiedziałem już o tym wszystko.

Dekodery

1. Który z dekoderów jest obecnie najlepszy? Który wybrać, a którego lepiej unikać? Bierz Samsunga ICU 100 - najstabilniejszy dkoder i masz możliwość nagrywania (po kupnie dysku). Przy światłowodzie lepiej unikaj Sagemcoma IWU 200 - choć ma 4K, ale jest tylko Multinagrywarka (usługa chmury); jakbyś miał Internet po miedzi, to wtedy to jest dobry wybór. Dekodery HD przy ofercie IPTV (światłowód po kablu) tylko jako drugi dekoder do multiroomu.

2. Czy znane są i ciągle nienaprawione jakieś szczególnie irytujące, bądź dokuczliwe błędy dekoderów lub ich oprogramowania? W Samsungu raczej nie, Sagemcom HD u mnie co jakiś czas dostaje zwiechy - pomaga restart.

3. Jakie są wyraźne różnice między dekoderem Samsunga, a Sagemcoma? Samsung ma 4K, nagrywanie do dysku twardego oraz pilot kompatybilny z telewizorami Samsunga; Sagemcom w zależności od modelu - jeden ma 4K nie mając możliwości nagrywania, inne mają możliwość nagrywania nie mając 4K, pilot od żadnego Sagemcoma nie jest kompatybilny z telewizorem.

4. Czy wszystkie dekodery posiadają takie samo oprogramowanie i grafiki ekranowe? Są dwa typy - menu dekoderów 4K i menu dekoderów HD.

5. Czy którykolwiek z dekoderów HD ma możliwość nagrywania? Mają obydwa, ale: 

a) Sagemcom WHD 80 miał wspierać dysk twardy użytkownika (jak obecnie Samsung ICU 100), ale wyszedł klops i obsługuje tylko dysk od operatora (obecnie trudno dostępny), nie ma oglądania jednego kanału i nagrywania drugiego;

b) Sagemcom UHD 88 ma specjalny dysk 320 GB (dostępny np. na Allegro), obsługuje oglądanie jednego i nagrywanie drugiego kanału, nieoficjalnie da się go podmienić na dysk 500 GB - zostaje jedynie skorupa od dysku (Sagemcom UHD 88 ma specjalną kieszeń na dysk).

6. Czy którykolwiek dekoder obsługuje technologię HbbTV? Ponoć nie - choć jest co jakiś czas (np. KSW) uaktywniany skrót czerwonego przycisku.

7. Czy możliwe jest oglądanie kilku kanałów jednocześnie np. poprzez funkcję PiP? Nie, chyba że korzystasz z Orange TV GO (aplikacji mobilnej).

8. Na Ile dni do przodu dostępne jest EPG? 7 dni do przodu i 7 dni do tyłu - ze względu na Multinagrywarkę.

9. Czy możliwe jest tworzenie listy ulubionych kanałów z własną kolejnością? Jest możliwa, ale bez własnych numerów kanałów.

Multiroom

1. Czy jeśli jako drugi dekoder wybiorę model 4K to wtedy cena multiroomu wzrasta do 20zł zamiast 10zł? Jest tak zarówno w przypadku Samsunga, jak i Sagemcoma? Zazwyczaj tak, choć... patrz Oferta punkt 2.

2. Który z tych słabszych dekoderów Sagemcoma (HD) jest lepszy? Co abonent Orange IPTV, to inne zdanie. Część ceni Sagemcoma WHD 80 za możliwość podłączenia poprzez WiFi, część ceni Sagemcoma UHD 88 z powodów podanych w Dekodery punkt 5.

3. Czy można dobrać dodatkowy multiroom, bądź zmienić na inny model dekodera w trakcie trwania umowy? Multiroom można dobrać w trakcie umowy (wtedy stosowny aneks).

Nagrywanie

1. Czy multinagrywarka działa wyłącznie na dekoderach 4K? Działa także w aplikacji mobilnej Orange TV GO.

2. Czy możliwe jest jednoczesne korzystanie z multinagrywarki oraz nagrywania na dysk? Wyłącznie kombinacją nagrywanie na dysk na dekoderze + Multinagrywarka w Orange TV GO.

3. Czy nagrania na dysku dostępne są także poprzez sieć lokalną na drugim dekoderze? Nie.

4. Jeśli nagrania nie są udostępnianie, czy działa przełożenie dysku do drugiego dekodera, czy też nagrania są szyfrowane dla konkretnego egzemplarza? Nagrania są zaszyfrowane dla danego dekodera, każda próba odłączenia dysku spowoduje reset nagrań (choć reset nie do końca działa w przypadku Sagemcoma UHD 88).

5. Czy do nagrywania zamiast dysku można wykorzystać odpowiednio szybki i pojemny pendrive? Nie - w przypadku Samsunga ICU 100 potrzebny jest dysk USB 3.0.

6. Czy są jakieś blokady i części audycji nie da się nagrać z powodu np. ograniczeń licencyjnych? Chodzi mi o nagrania na dysk, a nie multinagrywarkę. Ponoć Polsat Sport Premium (opcja Mistrzowska Piłka, dostępna dla posiadaczy Canal+ Prestige) i KSW.

7. Czy możliwe jest automatyczne nagrywanie serii odcinków danego programu na podstawie EPG? Przy manualnym planowaniu nagrywania.

8. W przypadku multinagrywarki można nagrywać tylko to co jest live, czy też to co jest dostępne  w catchupie (7 dni wstecz) i wtedy to też dostępne jest 30 dni zamiast 7. Sprawa robi się skomplikowana, bo część kanałów ma tylko catchup, część oglądanie trwającej audycji od początku, część ma pełną funkcjonalność.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmówca odpowiedział na część pytań - postaram się pomóc w innych.

 

Oferta

  1. Gdzie można uzyskać najlepszą ofertę (strona internetowa / infolinia / salon). A może oferty są sztywne i nie zależą od kanału dystrybucji?
    Spróbuj w salonie partnerskim (nie w salonie Orange) - ja tam dostałem 2 pierwsze miesiące za free.
  2. Jak wygląda migracja na inny pakiet w Orange Love. Czy zawsze można zwiększyć pakiet na większy (np. z Extra na Premium)? Jak to wygląda w drugą stronę, chcąc zmniejszyć pakiet. Co wtedy z długością umowy.
  3. To samo pytanie ale w kwestii samego internetu - czy można bez problemu podnieść prędkość w trakcie trwania umowy.
    Odpowiedź na te dwa pytania chyba jest łączna. Nie wiem jak to jest z telewizją, natomiast wiem jak jest z internetem. Zwiększyłem z 300 do 600 - za dodatkową opłatą miesięczną 10 złotych. Powrót nie jest możliwy do niższej prędkości, chyba że przy przedłużeniu umowy za rok.

Dekodery

10. Czy w przypadku awarii dekodera jest on bezproblemowo wymieniany w punkcie, czy trzeba go odesłać do centrali?

Tak - jest możliwa bezproblemowa wymiana w punkcie, po wcześniejszym kontakcie z infolinią / czatem (muszą wystawić dokumenty do wymiany).

 

 

Nagrywanie

9. Czy to prawda, że w przypadku funkcji odtwarzania od początku nie da się przewijać reklam?

Jeśli nagrywasz na dysk - możesz przewijać reklamy do woli. W przypadku multinagrywarki jest to możliwe wyłącznie na części kanałów (np. na TVN nie przewiniesz, ale już na Fox tak)

 

10. Czy możliwe jest zatrzymywanie i cofanie aktualnie oglądanego programu? Czy działa to na wszystkich kanałach niezależnie od multinagrywarki?

Działa jeśli masz własny dysk.

 

Orange TV Go / VOD


4. Czy dostęp do nc+ go jest także w przypadku posiadania paczki Canal+ na światłowodzie? Jeśli tak, co jest tam dostępne - tylko kanały Canal+, czy też inne, które posiadamy w pakietach Orange.
W nc+go są tylko kanały Canal+

 

Telefon

  1. Jak wygląda zasięg Orange w porównaniu do Plusa? Interesuj mnie zasięg zarówno w mieście, jak i poza nim. Wiem, że regionalnie może być różnie, ale jak to wygląda ogólnie, w większości przypadków.
    Subiektywna ocena - ja nie narzekam, a przeszedłem z Play.
  2. Jak bardzo obciążone są nadajniki Orange jeżeli chodzi o pasmo LTE. I jak to wygląda w porównaniu z Plusem, gdzie często w 30tys. mieście prędkość w ciągu dnia waha się od 2 do 3 Mbit/s.
    W tej chwili (ale są godziny poranne) mam na S9+ prędkość 147Mbps down / 18Mbps up
  3. Czy w przypadku Orange Love można dobrać dodatkową kartę SIM za 5 zł? - https://www.orange.pl/kid,4002535747,id,4003674166,article.html
    https://www.orange.pl/lp/dodatkowe-sim - Masz 20 złotych rabatu na kolejne karty, przy czym nie dotyczy to planu mobilnego 35. Zatem najtańsza opcja na dodatkową kartę sim - 25 zł.
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę, że dla niejednej osoby zastanawiącej się nad przejściem do Orange 2 powyższe posty są niezłą ściagą. :-)

Mam pytanie , gdy abonowałem usługę praktycznie codziennie o stałej godzinie rano rozłaczał się na moment internet.

Czy coś takiego obecnie ma miejsce?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...