Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cz nowy dekoder pojawi się już we wrześniu? Czy należy oczekiwać go nieco  później? Informacje o nowym sprzęcie krążą na forach od lutego i jak dotąd to puste obietnice. Mówiło się o jakiejś małej przystawce tego typu jaką ma teraz w ofercie t mobile opartej na androidzie. Czy może ktoś to potwierdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

1) Dekoder Samsung ICU100 działa dość stabilnie - choć zdarzające się sporadycznie testy HbbTV (pojawiające się głównie przy okazji PPV) nie chcą u mnie działać.

2) Z internetem dość stabilnie (choć ja mam nieoferowany już wariant 100 Mbit/s, na 300 Mbit/s będzie z pewnością szybciej).

3) Canal+ miewałem przy okazji otwartych okien, HBO i Eleveny mam w pakiecie - jakość na 49-calowym Sony (z 4K) i 32-calowym Samsungu (z Full HD) jest nawet niezła.

4) Z dekodera tylko HBO OD (w cenie oferty z HBO) - względem HBO GO jest ona trochę wykastrowana. Z innych kolekcji VOD w pakiecie zawarte są jeszcze programy Discovery w 4K (w Optymalnym nie działa, tylko wyższe pakiety) i Paramount Play (niesprawdzane w Optymalnym, ale w obecnej mojej ofercie jest dostępny).

Edytowane przez lukis90el
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy masz porównanie jakości programów HD z innymi dostawcami lokalnymi? Czy Orange TV ma obraz wyraźny, bez rozmywającego się obrazu, jakiejś pikselozy? Cały czas analizuję zakup Orange TV dobrej ofercie, ale nie wiem jak z jakością programów. Dotychczas moim dostawcą był Vectra.

Tak wygląda oferta francuskiego Orange. https://boutique.orange.fr/nouveautes/decodeur-tv-uhd/ Czy więcie co to za sprzęt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jak ogólnie ocenilibyście jakość obrazu w Orange IPTV w porównaniu do satelity np. CP? Jako że nie lubię kupować kota w worku to udałem się do salonu Orange aby zobaczyć jak ta telewizja wygląda. I szczerze mówiąc nie wywarła na mnie dobrego wrażenia. Kanały HD były dość kiepskie, w sumie niewiele lepsze od SD. Odwzorowanie szczegółów na twarzach w TV było słabe. W dodatku telewizja raz lekko się przycięła na chwilę. Dodam, że salon nie miał dostępu do światłowodu. Do TV podłączony był sporych rozmiarów dekoder (niby HD, ale nie ten Samsung przeznaczony do światłowodu), który był podłączony do standardowego kablowego internetu. I tu ciekawi mnie czy dekoder Samsung podłączony przez światłowód mógłby dać lepszą jakość obrazu? 

 

Lokalny dostawca kablówki, który doprowadza sygnał zwyczajnym kablem antenowym zaprezentował mi lepszej jakości obraz. HD było ostrzejsze, a kolory bardziej wyraziste. Czy w ogóle możliwe jest aby dostawca używający kabla antenowego mógł oferować lepszą jakość niż Orange korzystający ze światłowodu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 100% odpowiedź na to pytanie musiałbyś trafić na człowieka który wdraża/ł to im w sieć.

Kwestia czy mają oddzielne transmisje dla adsl/vdsl i oddzielne dla ftth, czy lecą na jednym przekazie typu 2mbit sd i 8mbit hd tak aby zaspokoić zarówno kabel telefoniczny xdsl jak i ftth.

 

Orange ma mix technologii, kablówkarz ma swoją jednolitą sieć i może robić w muxach transmisje po 20mbit (o ile ma takie źródło bo w przeciwnym razie tracit o sens) bo ma pełno pasma.

 

Edytowane przez kozaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przesiadłem się z telewizji satelitarnej właśnie na IPTV od Orange. Jakość jest w porządku ale nie oczekuj fajerwerków. Nie mam porównania odnośnie kablówek,  w moim odczuciu porównywalnie do satelity, na wielu kanałach, które nadają na satce w żenującej jakości jak AXN jest lepiej. Po odpaleniu telewizji od razu ucinane jest z pasma internetowego 8 Mb/s i z tych informacji, które krążą po sieci identycznie jest po światłowodzie, tam jedynie więcej utnie kanał w 4k ale ich jest tyle co kot napłakał.

Najlepiej samemu wziąć na próbę, zamówić przez internet i potestować przez 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann właśnie jestem po podpisaniu umowy na Orange Światłowód, kończąc umowy z nc+, Play i lokalnym dostawcą internetu.

 

Oferta z 2 miesiącami gratis jest dostępna nie tylko telefonicznie. Ja ją dostałem u partnera Orange. Orange ma dwa rodzaje punktów sprzedaży - salony i salony partnerów. I np. w Auchan w Opolu na jednym pasażu działają dwa punkty Orange. I teraz ciekawostka - u partnera dostałem lepszą ofertę niż w salonie, ale z kolei musiałem poczekać na smartfona (został zamówiony). W salonie telefony masz od ręki. Punkty rozróżnisz tym, że masz napis "partner" na szyldzie. Jak masz jeszcze dostęp do Media Marktu, to sprawdź czy przypadkiem oprócz tych 2 mieisęcy nie zaoferują ci jakiegoś bonu do sklepu. Ponieważ miałem już zamówiony telefon, a punkt w Media Markt był 2 dni nieczynny, nie miałem możliwości weryfikacji oferty.

 

W moim przypadku mam Orange Love Premium za standardowe 220 złotych, przy czym 2 miesiące są gratis licząc od momentu podłączenia. Ustaliłem dziś na forum Orange, że wygląda to tak. Orange na etapie podpisania umowy ustala ci termin rozliczenia (w moim wypadku będzie to 5 listopada). Ponieważ montaż mam 4 listopada, to pierwszy miesiąc za darmo jest liczony od 4.11 do 3.12, drugi od 4.12 do 3.01, a ponieważ rozliczenie będzie 5 stycznia, to za 4 i 5 stycznia zapłacę 2/30 miesięcznej opłaty, czyli około 15 złotych dodatkowo.

 

Uśredniając pełna oferta jest za około 200 złotych.

 

Co do jakości telewizji Orange na ten moment nie mogę się wypowiedzieć. Niemniej dodam, że sumując to, co bym dostał u operatorów osobno, wychodzi w Orange niemal na to samo.

- nc+ dawało mi Comfort z C+ i HBO i C+4K za 77,50 zł.

- Play mógłbym mieć za 35

- Internet pewnie bym ugryzł za 50-60 złotych.

Wychodzi 162,50, czyli około 40 złotych taniej, ale warto dodać, że w Orange mam Eleveny, Polsaty Sport Premium, Polsaty Sport, History/H2, Sundance. Liczę też, że będą rozwijać ofertę 4K.

 

Oczywiście wiem, że za chwilę pojawić się mogą opinie, że w innych kablówkach może być taniej. Pewnie, że może, ale ograniczenia są dwa: trzeba mieć wybór kablówki w budynku, albo już ją posiadać i walczyć o lepsze, tańsze warunki. Ja miałem wybór Orange albo Jamboxa. Wygrał Orange z powodu smartfona i aktualnej promocji Samsunga i odkupu starego smartfona za gwarantowany 1000 złotych.

Edytowane przez opolsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości dlaczego chcesz zmienić UPC na Orange? Tylko ze względu na te kilka kanałów 4K(a tak naprawdę jeden- Eleven)? Jeśli najbardziej zależy Ci na 4K to nie zastanawiałbym się nawet chwili i kupił Platformę Canal+ ze względu na C+ 4K oraz najlepszą jakość PSP. Z drugiej strony HBO czy Eleven lepiej wyglądają w kablu, bo są pobierane światłowodem. Inna kwestia to ja nie rezygnowałbym z UPC, tylko powalczył o jak najlepszą ofertę jako stały klient. Inne wyjście, ale droższe, to Extra z PSP oraz C+4K z PC+, a internet i HBO oraz Eleven z UPC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann w kwestii Canal+ 4K liczę na usługę myCanal. Może Orange nie dołączy programu, ale pewnie samą usługę myCanal już tak (tak jest we Francji) i wówczas nie sądzę, byśmy nie korzystali z 4K.

 

@Arkon - ja ze swojej strony też napiszę, że biorę Orange głównie z powodu oferty łączonej. A Orange w tej chwili wygrywa smartfonami do oferty telefonów. S10+ w promocji za 133 zł / 24m (3192 zł) w sytuacji, gdy jeszcze z tej ceny odbierasz voucher za 1000 złotych od Samsunga za zwrot starego telefonu, czyni tę ofertę bardzo atrakcyjną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann

Jeśli lubisz zmiany, to ok, ale musisz zdawać sobie sprawę z tego, że będziesz płacił więcej. Ja dziś, bez zastanowienia zamieniłbym Vectrę na UPC, w Orange nie mam przekonania do dekoderów i mimo wszystko jakości, PC+ tylko dla C+ i PSP to trochę za mało. Jakoś nie lubię szastać swoimi pieniędzmi, w Vectrze będę płacił ok. 60 zł mniej niż w Orange. Jakich kanałów Ci brakuje w UPC?

@opolsky

Wolę kupować smartfony na własną rękę, a że w Orange mam 3 numery, to liczyłem na jakąś promocję na tv, ale jakoś się nie doczekałem. Wy chyba nawet nie macie Działu Utrzymania Klienta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu się nie załapiesz? Bez problemu.  Telefon nowy musisz aktywować do niedzieli. Jest środa:) ważne żebyś miał smartfon do odkupu z listy. 

Ja wybrałem icu-100. Głównie dlatego że ma dysk (do podpiecia) i mam tv Samsung.

Promocje świąteczne mają wystartować 7.11.

 

A oto odpowiedź dlaczego Orange ma dobrą ofertę, która działa...

 

UPC właśnie ją kopiuje włącznie z ratami za telefon... https://satkurier.pl/news/185431/upc-smartfony-samsung-i-dwa-razy-wyzsze-pakiety-danych.html

Edytowane przez opolsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukimann

 

W platformie Canal+ pojawił się nowy pakiet SUPERPREMIUM+4K zawiera on : Superpremium+,C+4K,HBO GO,ELEVEN,POLSAT SPORT PREMIUM,FILMBOX dekoder 4K w pakiecie cena 139,99 złotych miesięcznie przez 6 miesięcy po  49,99 złotych (ale radzę poczekać na czarny piątek są ofertę Mikołajową ) Pozdrawiam :) 

tu masz link.: https://sklep.pl.canalplus.com/oferta/superpremium-4k-zamow-online-najtaniej?dllist=sg

Ps.: Przy przedłużeniu umowy dają ten pakiet za 109 złotych miesięcznie :)

Edytowane przez ADUSIEK XPS 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ADUSIEK XPS 5

Właśnie dlatego wybrałem Orange Love, a nie nc+. Co z tego że 110 zł...

 

Jeśli za 200 zł na miesiąc (2 miesiace za free, wiec srednia wyliczona) mam pakiet Premium, światłowód, komórkę i smartfona na raty w bardzo dobrej cenie.

A w ofercie telewizji programy, których w nc+ nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 50-calowym Samsungu 4K (model KS7000). Montaż jutro,  więc napiszę.  Niemniej ludzkie oko widzi tak jak widzi i pewnie różnica będzie niewielka :) Decyzji już i tak nie zmienię przez 24 miesiące , więc pozostaje mi chwalić wybór :)

 

Miałem okazję pobawić się Orange Love u ciotki w piątek. Niemniej ma funboxa 2.0 i stary dekoder, wiec nie mogę porównać do sprzętu którym się bawiłem w sklepie. Było jednak całkiem szybko, ale na 32-calowym starym telewizorze trudno ocenić jakość obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiałem nad pakietem Orange Love bo cena za wszystko jest niegłupia telefon+ internet+ IPTV ale wrzucają tam telefon stacjonarny który nie jest mi do niczego potrzebny poza tym taki dekoder obciąża transfer więc z orange wezmę tylko światłowód plus IPTV jest taki że można mieć wszystkie kanały sportowe i pogodę w d..... no ale coś za coś . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku kiedy podpisałem umowę z Orange Love byłem podłamany jakością obrazu. Przedtem miałem Inea po kablu i myślałem , że światłowód polepszy jakość obrazu. Niestety różnica była znikoma. Wtedy posiadałem  Telewizor Samsung UE55KS8000. Telewizor który miał zrobić efekt WOW a tu ..... Pewnie telewizor walnięty więc walka z serwisem o sprawdzenie czy nie jest uszkodzony. Obraz był mdły i mało ostry. Ok telewizor już nie istnieje - uszkodziła się matryca - wylała . Oczywiście serwis mnie olał twierdzą , że uderzyłem , kopnąłem , spadł , dzieci piłką uderzyły i inne tego typu dyrdymały. Teraz padł wybór na Telewizor LG OLED55B8PLA. Wypakowany i obraz nieco lepszy ale i tak kiepski. Kolejny telewizor podłączony Samsung seria 6 to samo. Może coś nie tak z dekoderem i zacząłem iść tym tropem. W międzyczasie też dwukrotna wymiana modemu Funbox. Nowy dekoder i efekt podobny chociaż były różnice. Potem kolejna wymiana dekodera ICU 100 i dopiero bodajże szósty egzemplarz zaczął się dobrze sprawować . Od tego czasu obraz stał się ostry , wyraźny , kolory nasycone. Oczywiście były też zmieniane ustawienia telewizora. W tej chwili obraz jest naprawdę ładny chociaż  bezpośrednio z talerza pewnie byłby lepszy. Nie marzy mnie się obraz z kablówki taki jak mam z kamery ale to już inna kwestia. U mnie kilkukrotna wymiana dekodera pomogła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...