Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widać że nadal nie rozumiesz ;)

 

Paczka z Ligą Mistrzów to kanały specjalne.

 

Orange sat to tak naprawdę NC+ tylko w innej pakietyzacji i pod marką Orange. Polsat nie da paczki Polsatu komuś kto tak mocno współpracuje z ich największą konkurencją bo wtedy to Orange miała by najlepszą ofertę sat.

 

IPTV to jak "kablówka" więc to inna sytuacja.

 

Boję się jednak co zrobi teraz NC+ ze swoją paczką w Netii. Niby to też "kablówka" ale CP jest dominującym udziałowcem. Szczególnie jeśli Netia ruszy z inną platformą technologiczno-pakietowa bo niestety pakiety tematyczne nie sprzedają się tak dobrze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djadijos - prawdą jest priorytet dla IPTV (i oby w przyszłości zastąpiła obecnie wirtualną ofertę SAT). Obecnie istnieje parę zgrzytów, przez które oferta Orange SAT jeszcze trochę będzie istniała (moim zdaniem, z racji wirtualności oferty, obecnie to nie jest pełnoprawna platforma satelitarna jak nc+ czy CP [choć przez jakiś czas nią była]).

Najistotniejszymi z nich są braki infrastrukturalne - jest jeszcze sporo miejsc, gdzie nie ma nawet umożliwiających bezproblemowe korzystanie z bardzo podstawowych funkcji IPTV (np. odbiór kanałów telewizyjnych, szczątkowa funkcja nagrywania programów) szybszych prędkości na miedzi np. 80 Mbit/s, o światłowodzie nawet nie wspominając. Sytuacja jest co prawda coraz lepsza, ale pod względem odsetku pokrycia gospodarstw domowych linią światłowodową jesteśmy obecnie porównywalni do Niemiec; do europejskich liderów z krajów nadbałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia) jeszcze dużo pod tym względem brakuje i przez jakiś czas będzie brakowało. Niedawne wprowadzenie przez Orange i Netię większych opłat za utrzymanie sieci w domach jednorodzinnych (pomimo zrozumiałych argumentów o trudniejszym utrzymaniu sieci dla budynku mieszkalnego z odpowiednio mniejszą liczbą mieszkańców) może dodatkowo utrudnić proces dostosowania infrastruktury.

Na tym tle dosłownie pestką jest problem wkomponowania do oferty IPTV kanałów dostępnych w technologii SAT (wiem, że technicznie powinno się stosować skrótowca DTH, używam sformułowania SAT w odniesieniu do satelitarnej oferty Orange dla łatwiejszego zrozumienia problemu ze strony osób mniej zorientowanych w temacie). Część z nich jest na liście kanałów także w dekoderach IPTV, ale jest też Eleven 4 - do którego dostęp mają klienci Orange SAT, a nie widnieje na liście dla abonentów IPTV (poza pustym miejscem na liście kanałów nie widać jego obecności).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązaniem dla linii słabszych może być unicast i adaptywny streaming, gdzie jakość TV będzie zależna od jakości linii, ma to niestety swoje wady ale dla tych mniej wymagających osób i słabych linii to inne rozwiązanie niż DTH. Szczególnie że w ten sposób można dać pakiety z IPTV.

A opłata za instalację w domku jednorodzinnym FTTH +200 zł JEDNORAZOWO to akurat nie jest krzywdzące rozwiązanie. Domki zazwyczaj i tak nie mają alternatywy, a operator też niestety koszty ponosi. Tutaj akurat cena miesięczna może raczej odstraszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko, że mimo posiadania w wielu miejscowościach gotowych łącz światłowodowych wybudowanych w ramach projektów unijnych (np. w całym województwie podlaskim - "Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej – województwo podlaskie", Orange nie instaluje swojej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Część z nich jest na liście kanałów także w dekoderach IPTV, ale jest też Eleven 4 - do którego dostęp mają klienci Orange SAT, a nie widnieje na liście dla abonentów IPTV (poza pustym miejscem na liście kanałów nie widać jego obecności).

 

Przecież na SAT w Orange też nie ma Eleven 4 i to nie kwestia dostępności tylko umowy z elevenami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były pracownik pewnego innego operatora FTTH powiem że nawet nie wiesz jak często to jest skomplikowane by duży ISP wszedł na takie światłowody. Nie mówię tu nawet o kwestiach formalnych a czysto technicznych.

Wszystko rozumiem od strony technicznej ale nie mogę zrozumieć że wszędzie się ogłaszają że jaki to nie mają dostęp do światłowodu, a jak przychodzi co do czego to nawet w większych miastach takich jak np. Kraków nie ma dostępu. Wygląda to tak samo jak Polsat reklamuje się z LTE, a tam gdzie jest najbardziej potrzebny to go nie ma. :) Wszystko pięknie wygląda szkoda że tylko w teorii. Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukimann

Wszystko rozumiem od strony technicznej ale nie mogę zrozumieć że wszędzie się ogłaszają że jaki to nie mają dostęp do światłowodu, a jak przychodzi co do czego to nawet w większych miastach takich jak np. Kraków nie ma dostępu. Wygląda to tak samo jak Polsat reklamuje się z LTE, a tam gdzie jest najbardziej potrzebny to go nie ma. :) Wszystko pięknie wygląda szkoda że tylko w teorii.

Proszę nie uogólniać jeśli chodzi o Kraków.

Pod moim adresem jest dostępny IPTV Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, są białe plamy w zasięgu światłowodu Orange (podobnie rzecz ma się u innych dostawców internetu) - i o to przynajmniej chodziło @tail#. Z tego też powodu redakcja SATKuriera nie może zrobić testu Samsunga ICU100.

 

Przecież na SAT w Orange też nie ma Eleven 4 i to nie kwestia dostępności tylko umowy z elevenami.

 

Z tego, co ja kojarzę, to w technologii satelitarnej (pakiety nc+) Eleven 4 miał być od dnia startu - patrz komunikat dotyczący startu kanału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w punkcie Orange i Pani powiedziała że nie można do posiadanego internetu dobrać usługi tv, muszę zmienić umowę na internet+tv pakiet optymalny+telefon i dokupić pakiet bogaty i canal+, więc chciała mnie naciągnąć na nową umowę czy jak?

 

dzwoniłem do Orange i jednak Pani z punktu miała rację muszę zmienić umowę z samego neta na net+tv optymalny+telefon i aby mieć odpowiednik Superpremium w nc+ dobrać bogaty z HBO i Canal+Prestige koszt całości to 199,88 zł, jednak chyba zostanę przy tv z nc+ Superpremium to 99,99 i światełko z Orange 69,00 =168,99 to jednak trzy dychy miesięcznie w kieszeni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz rozpiskę https://www.orange.pl/view/pakiety-orange-tv zależy jakie kanały cię interesują. Jeśli masz telefon komórkowy warto wybrać Orange Love, będzie zniżka na komórce.

 

nc+ superpremium wg strony https://ncplus.pl/sklep/oferta/extraplus-superpremium to koszt 129,99 zł z uwzględnieniem rabatu -5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dlatego w poście powyżej napisałem jakie pakiety Orange musiałbym zakupić aby mieć odpowiednik Superpremium w nc+

Superpremium dla mnie na przedłużenie to 99,99 jak pisałem we wcześniejszych postach chciałem zakończyć umowę z nc+ i przejść z tv do Orange(posiadam już u nich internet po światełku) ale cenowo nie jest dla mnie to opłacalne więc zostaje z tv w nc+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W moim ICU100 dalej wersja 01-46-40. Widocznie jeszcze nie są pewni stabilności i wysyłają nową wersję partiami. Jak działa na nowym sofcie, jest stabilny, można przesuwać kanały i dodawać im swoją numerację? Mam jeszcze pytanko: czy u siebie zauważyłeś po około minucie od włączenia dekodera na starej lub nowej wersji oprogramowania chwilowe 1-2 sekundowe zatrzymanie, szarpnięcie obrazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobny przypadek, jak u @andii57 (jeżeli chodzi o wersję oprogramowania).

Poza tym jestem ciekaw, czy rozwiązali problem ze streszczeniami z EPG (który pojawił się w któreś wcześniejszej wersji oprogramowania), który polega na tym, że po wejściu na konkretną audycję i wybraniu opcji "Streszczenie"  pojawia się mniej więcej coś takiego (w spoilerze):

 

 

 

=========Ekran startowy============

Tytuł audycji

Rok produkcji, kraj produkcji, ew. aktorzy, reżyserzy

 

 

 

 

 

 

 

 

================================

konieczność kilkukrotnego wciśnięcia przycisku "dół" na pilocie

 

Właściwy opis

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można segregować kanały wg własnego upodobania - przesuwać kanały . Poza tym po włączeniu kanału na dole jest info o programie i obok info o kolejnym programie  (opis następnego, który poleci, czyli opis) a przesuwając w prawo mamy podgląd - opis kolejnych programów na danym kanale. Na razie jest stabilnie i nie ma problemu. Wciskając "OK" mamy podgląd EPG, tak jak kolega napisał wyżej streszczenie. Resztę nowinek jeszcze nie zbadałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do Orange IPTV. Z racji tego, że mieszkam w domku, nie mogę mieć telewizji światłowodowej i proponują mi neta do 20 mb/s. Chciałem sie spytać, czy ktoś ma właśnie Orange IPTV z połączeniem takiego Internetu do 20 Mb/s?
Interesuje mnie, czy wszystko działa OK.
Czy są jakieś problemy z połączeniem?
I czy przede wszystkim obraz bardzo dobrze odbiera?
Z góry dzięki za odzew.

Edytowane przez Barti
Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...