Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A jak jest z opóźnieniem, jeśli chodzi o Orange po światłowodzie? W sumie nie byłem tego wcześniej świadomy, jednak zdarzyło mi się oglądać jakiś mecz na Ipli, to od sąsiadów oglądających ten mecz na kablówce okrzyk radości po strzelonym golu słyszałem ze 2 minuty wcześniej, niż tego gola zobaczyłem u siebie. IPLA to chyba co innego, ale też po necie. U siebie mam nc+ i Vectrę, zrobiłem eksperyment i z kolei w kablówce jest ze 20 sekund opóźnienia w stosunku do satelity.

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak jest z opóźnieniem, jeśli chodzi o Orange po światłowodzie? W sumie nie byłem tego wcześniej świadomy, jednak zdarzyło mi się oglądać jakiś mecz na Ipli, to od sąsiadów oglądających ten mecz na kablówce okrzyk radości po strzelonym golu słyszałem ze 2 minuty wcześniej, niż tego gola zobaczyłem u siebie. IPLA to chyba co innego, ale też po necie. U siebie mam nc+ i Vectrę, zrobiłem eksperyment i z kolei w kablówce jest ze 20 sekund opóźnienia w stosunku do satelity.

 

Wszystko zależy od źródła. Jeżeli źródłem jest sygnał z Satelity to jest jest 2-3 sekundy, ponieważ sygnał który Ty dostajesz na dekoder satelitarny jest odbierany przez dostawcę telewizji IPTV, odkodowywany, trafia na multipleksery IPTV, po czym jest szyfrowany jako strumień IP i trafia do dekodera IPTV. Teraz już większość kanałów brana jest nie z satelity tylko przesyłana po kablu tym samym łączem z którego sygnał podnoszony jest na satelitę. Oznacza to mniejsze jeszcze opóźnienie i dodatkowo jeżeli na satelicie pojawiają się zakłócenia spowodowane warunkami atmosferycznymi, na IPTV ich nie masz.

Podobno przy światłowodzie można mieć w sumie 3 dekodery...

 

Ktoś Cię wprowadził w błąd. Aktualnie Multiroom w IPTV (światłowód/VDSL) to dwa dekodery, główny i drugi multiroomowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak przyciskiem z tylu to Ci nic nie da, naciśnij na pilocie szybko sekwencje niebieski żółty niebieski , wyświetli Ci się menu serwisowe i wybierz " zresetuj" , dekoder wróci do ustawień fabrycznych , sprawdzi kartę od nowa i będzie Ci kazał wpisać nowe kody dostepu

A spróbuj wyciągnąć kartę , zresetowac i czy wywali Ci błąd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz, że jest za słabe łącze? Wątpię. W domu do Internetu są podłączone trzy komputery, taka sama ilość smartfonów i telewizor, ale nic podobnego wcześniej (tzn. od września) się nie zdarzyło. A na infolinię to jutro zadzwonię, bo będę miał wtedy więcej czasu.

Edytowane przez PepinMały
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przy IPTV/FTTH masz na dekoderze czarny ekran, to najpierw restartujesz modem, czekasz aż modem wstanie i restartujesz dekoder. Czasami zdarza się że modem przestaje przepuszczać multicasty, czyli telewizję. Internet działa, ale multicasty telewizyjne są wycinane.


Nie koniecznie , może po prostu coś się zepsuło na łączu i blokuje Ci dosył TV, tak jak czasem coś się psuje na ADSL i stacjonarne telefony działają a internet nie :D

 

Nie ma opcji zepsucia łącza. Jeżeli jest internet to są multicasty do TV, tylko może je wycinać modem, innej konfiguracji nie ma. Jeżeli na IPTV łącze synchronizuje się na minimalnej regulaminowej prędkości to musi działać.
Telefon stacjonarny jeżeli to nie jest telefon po IP to zupełnie inne bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...