Skocz do zawartości

Orange TV – pytania, problemy, komentarze


przemek212121
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@junior_wwa dobrze rozumiem że internet po wifi jest w Twoich warunkach słabiutki ? Trochę by to mi takie ; ograniczenie ; komplikowało korzystanie z neta ponieważ wszystkie urządzenia mam teraz połączone z siecią po wifi i nie wyobrażam sobie układanie skrętki w mieszkaniu mimo że mam mniejszy metraż niż Ty bo trochę ponad 50 m2. Czy w liście kanałów ulubione można przypisać swoją numerację kanałów ? No trochę mnie niepokoi brak różnicy między Mulimedia a Orange ponieważ M...ia są porównywalne z UPC które to w moim rejonie jakością zbytnio się nie wyróżniają. Nadzieja jeszcze w procku telewizora który może trochę podciągnąć jakość wyświetlanego obrazu. 

 

Internet po wifi działa jak należy, korzystam na wszystkich urządzeniach z protokołu 802.11ac, i jest 100 mb/s. Problem miałem tylko z zasięgiem sygnału, po prostu połowa mieszkania była poza zasięgiem wifi z routera. Na szczęście, monterzy Orange puścili w peszelu dodatkowy kabel do salonu i w salonie mam podłączony drugi router, bez dodatkowych kabli w mieszkaniu. 

 

IMO 50 metrów spokojnie router Orange Ci obsłuży.

Edytowane przez junior_wwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz wziąć telewizję teraz a potem migrować na światłowód?
To lepiej posprawdzaj regulaminy czy jest taka możliwość.
Lepiej poczekać te 3 miesiące, nawet jak technologie ci zmienią, to niekoniecznie będą chcieli dać Samsunga 4K.
To, co masz teraz, wystarczy do telewizji. Nie wiem tylko, jak z dodatkowym multiroomem.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak mówią, to spoko, ale upewniłbym się jeszcze, że Samsunga 4K również wtedy się dostaje.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko właśnie. Na infolinii mówili mi o zupełnie nowej umowie na 24 miesiące, a punkcie jako aneks i kontynuacja o kolejne 2 lata. Wyczułem, że osoba w salonie nie posiada dość dużej wiedzy, ale ktoś z was takie przejście doświadczył?

 

Po swoich doświadczeniach z konsultantami pracującymi na infoliniach radzę dokładnie sprawdzić regulaminy, jak poleca Maker3, ponieważ bardzo często delikatnie mówiąc mijają się z prawdą. Obiecali mi (wprawdzie był to abonament telefonii), że przy zmianie umowy na wyższy pakiet pozostały czas umowy zostanie anulowany, a jak dostałem aneks to okazało się, że musiałem dotrwać do ostatniego dnia poprzedniego zobowiązania i automatycznie wskoczyła następna na 24 m-ce. Dodam tylko, że nowe warunki abonamentowe były zmienione po wyrażeniu mojej zgody. Wcale bym się nie zdziwił, że konsultant w salonie ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Końcem listopada zamontowano światłowody od Orange w moim bloku. Akurat kończy mi się umowa na internet i telewizję z Multimedią i chciałbym coś zmienić. Do wyboru mam jeszcze ofertę Netii (również światłowodową, trochę szybszą, bo 900 Mb/s), ale rozumiem, że nie ma się nad czym zastanawiać? Z tego, co czytam na forum, Orange jest dużo stabilniejsze, ze sprzętem też nie ma problemów? Posiadam jeszcze nc+, więc oczywiście myślę o ofercie IPTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Netię po kablach Aster przez rok... I powiedziałem sobie nigdy więcej...
Światłowód od Orange mam 2 lata... Żadnej awarii nie było. Jedynie wymieniałem że 2 razy Liveboxa, bo zaczął wydawać z siebie jakieś dziwne dźwięki...
Z minusów jeszcze przez jakiś miesiąc był problem YouTube i Netlixem, nie chciały się buforować. Udało im się to naprawić.
Niestety mam Liveboxa 2.0 z oddzielnym ONT i dekodery do TV UHD88... I gamonie nie chcą mi wymienić na Liveboxa 3.0 i dekodery Samsunga....

Ogólnie rzecz biorąc, jestem zadowolony.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie w Orange jest stabilny dekoder (Samsung ICU100). Większym problemem jest router Livebox 3.0, który potrafi zerwać na krótko połączenie internetowe w godzinach nocnych - zdarza się to dość rzadko, a w 95% przypadków wystarczy restart za pomocą przycisku w routerze. Jest mniej kanałów (ale są konkretniejsze, niż w Netii (w Netii 0 4K, gdy w Orange w zależności od pakietu masz 1, bądź 2 + aplikacja Netflix, gdzie za dodatkową opłatą masz dostęp do bogatej bazy serialowej), która pod względem liczebności kanałów jest zbliżona do typowych kablówek oraz tańszy dostęp do oferty non-premium (dopłaty do standardowej oferty: 45 PLN/mies. w Orange za Bogaty + Polsat vs. 105 PLN/mies. w Netii za większość pakietów, oprócz kanałów premium i słabszej wersji pakietu sportowego). Do tego w Netii musisz dobrać pakiety za minimum 35 zł (w tym 15 za pakiet na Start, będący w cenie umowy), gdy w Orange nie musisz dobierać żadnego pakietu do Optymalnego (chyba, że ci zależy na kanałach z pakietu Bogatego, bądź opcji Polsat).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to tzw. czas dzierżawy adresu IP. Jest to parametr ustawiany przez operatora i działa niezależnie od podłączonego modemu / routera.

Ja mam tzw. niezależny router i za jego pomocą korzystam z Neostrady typu VDSL (opcja "do 80 Mb/s"). I z dzierżawą adresu IP od Orange dla mojego łącza mam tak samo. Czas dzierżawy adresu IP możemy też ustawić na routerze dla poszczególnych urządzeń podłączonych do niego.

To tak na marginesie, bo nie o tym jest niniejszy wątek. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ostatnio na rozmowie z jedną konsultantką Orange powiedziała mi ze można mieć 2 dodatkowe dekodery jako multiroom a natomiast kolejna która dzwoniła powiedziała że maksymalnie 1 dodatkowy można mieć. Może ktoś mi powiedzieć która miała rację? W mojej lokalizacji jest światłowód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...